• Informacje na temat:

  anne applebaum

Artykuły na temat: anne applebaum
 • Smutny widok! Radosław Sikorski z rodziną na lotnisku. Wszyscy wpatrzeni w ekrany komórek!

  Były minister spraw zagranicznych Radek Sikorski (53 l.) przyłapany został z żoną Anne Applebaum i synami Olkiem i Tadkiem na lotnisku. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że... nikt ze sobą nie rozmawiał - każdy wpatrzony był w ekran telefonu komórkowego. Niestety, taki widok przestaje już dziwić!

 • Pierwszy hollywoodzki film o gułagach

  Najnowszy film Petera Weira nosi tytuł "Niepokonani". "To pierwszy hollywoodzki film poświęcony tematowi gułagów" - mówi Anne Applebaum, pisarka i dziennikarka, która była konsultantem przy filmie Weira.

 • Nawet Colin Farrell nie pomógł

  Film "Niepokonani" ("The Way Back") o ucieczce więźniów, w tym Polaków, z sowieckiego łagru, ma kłopoty z dotarciem do widowni w USA, gdyż Amerykanie niewiele wiedzą o stalinowskim gułagu - pisze w "Washington Post" Anne Applebaum. W filmie grają m.in. Ed Harris i Colin Farrell.

 • Co Putin chce ugrać "Katyniem"?

  Telewizja Rossija wyświetliła w piątek, 2 kwietnia, "Katyń" w kanale tematycznym Kultura w porze największej oglądalności. "Pokazanie filmu w telewizji rosyjskiej może być sygnałem odchodzenia przez rząd w Moskwie od rehabilitacji Józefa Stalina" - sugeruje we wtorkowym "Washington Post" Anne Applebaum, autorka nagrodzonej Pulitzerem książki o Gułagu.

 • Order dla Petera Weira

  8 kwietnia w krakowskim kinie Kijów.Centrum odbyła się uroczysta inauguracja czwartej edycji festiwalu Off Plus Camera. Gościem specjalnym ceremonii był australijski twórca Peter Weir, który osobiście zaprosił widzów na polską premierę swego najnowszego filmu "Niepokonani".

 • Owacja na stojąco dla Urbańskiej

  Owacją na stojąco nagrodziła widownia Jerzego Hoffmana i Nataszę Urbańską - reżysera i główną aktorkę filmu "1920 Bitwa Warszawska", pokazanego w czwartek, 6 października, w Londynie. Od piątku film jest na ekranach 21 kin Cineworld.

 • Olivia Williams spędzi weekend z królem

  1 marca na ekrany kin wejdzie "Weekend z królem", nowy obraz twórcy "Notting Hill". W filmie, obok nominowanego do Złotego Globu Billa Murraya, zobaczymy Olivię Williams, znaną z roli w "Szóstym zmyśle" i związków, jakie łączą aktorkę z parą sławnych Polaków. Przypomnijmy, że w 2010 roku wystąpiła w "Autorze widmo" Romana Polańskiego, a znacznie wcześniej była... dziewczyną ministra Sikorskiego.

 • Peter Weir: W polskiej ziemi jest tyle krwi

  Australijski reżyser Peter Weir, którego "Niepokonani" weszli w piątek, 8 kwietnia, do naszych kin, opowiada, jak silne emocje wzbudza w nim Polska. "Jest coś wyjątkowego w Polakach, w waszej nadzwyczajnej historii. Nie wiem, jak udało wam się przetrwać i nie być zgorzkniałymi".

Zdjęcia na temat: anne applebaum
Wideo na temat: anne applebaum
 • Annie

  Film jest remakiem popularnego musicalu z 1982 roku. Tytułowa bohaterka jest sierotą mieszkającą w ponurym domu dziecka, zarządzanym przez okrutną panią Hannigan. Jej beznadziejne położenie zmienia się, gdy zostaje wybrana do spędzenia dłuższego czasu w rezydencji bogatego Benjamina Stacksa. Jej radość życia szybko sprawia, że nawet zimne serce bezwzględnego przedsiębiorcy mięknie. Pan Stacks postanawia pomóc Annie odnaleźć jej zaginioną rodzinę.

 • Anna Karenina

  Ekranizacja powieści Lwa Tołstoja to historia tragicznej miłości Anny Kareniny (Keira Knightley) i Aleksego Wrońskiego (Aaron Johnson). Początkowo Anna broni się przed uczuciem, chce pozostać wierną żoną i matką. Jednak ulega namiętności i jednocześnie decyduje się powiedzieć prawdę mężowi (Jude Law). Zostaje wykluczona z petersburskiego high life'u, zabrania się jej kontaktów z ukochanym synkiem Sieriożą. Jej szaleńcze uzależnienie od Aleksego doprowadza do tragedii...

 • Baby Love

  Są perfekcyjną parą. Prawie perfekcyjną? Emmanuel chce mieć dziecko, Philippe nie chce. Pewnego dnia Emmanuel postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, ryzykując utratę Philippe'a. Ale jak zrobić dziecko, kiedy rodzicami mają być dwaj mężczyźni? "Baby love" to czarująca komedia romantyczna. Emmanuel jest pediatrą. Bardzo kocha dzieci i pragnie zostać ojcem. Problem w tym, że jego partner Philippe zupełnie inaczej wyobraża sobie wspólne życie. Nie mogąc dojść do porozumienia, mężczyźni rozstają...

Dyskusje na temat: anne applebaum
 • Re: Te gwiazdy popłakały się na wizji

  Oto lista polskich bywalców spotkań w grupie Bilderberg: Hanna Suchocka - UW; Sławomir Sikora - Amer Bank, CitiBank, Agora S.A. ; Andrzej Olechowski - założyciel PO; Jacek Szwajcowski - prezes PGF; Aleksander Kwaśniewski - SLD; Jan Vincent-Rostowski - PO; Radosław Sikorski - PO; Anne Applebaum - żona Sikorskiego; Grzegorz Hajdarowicz - Przekrój, Rzepa, Parkiet, Uważam Rze, Bloomberg Busines Week