• Informacje na temat:

  archeologia

Artykuły na temat: archeologia
 • Filmowa archeologia Dylewskiej

  - Nie chciałam zrobić filmu społeczno-oświatowego. Chciałam, by ten film umożliwił emocjonalne dotknięcie tamtego świata - powiedziała podczas konferencji prasowej w krakowskim Kinie Pod Baranami reżyserka dokumentu "Po-Lin. okruchy pamięci" - Jolanta Dylewska. Film wchodzi na ekrany kin w najbliższy piątek, 7 listopada.

 • Ford wypromował archeologię

  Harrison Ford, aktor, który pomógł wypromować archeologię w filmach o Indianie Jonesie, został wybrany do zarządu Amerykańskiego Instytutu Archeologicznego.

 • Cate Blanchett zabawy w archeologię

  Cate Blanchett negocjuje swój udział w filmie "The Dig". Produkcja ma być historią wykopalisk w Sutton Hoo w Anglii pod koniec lat 30. XX wieku. Laureatka Oscara miałaby zagrać archeolożkę-amatorkę Edith Perry.

 • Reżyser "Titanica" doktorem

  James Cameron ( "Terminator" , "Głębia" , "Prawdziwe kłamstwa" ) przyjął honorowy tytuł doktorski Uniwersytetu w Southampton. W porcie Southampton kurs rozpoczął liniowiec "Titanic", który zatonął podczas dziewiczego rejsu przez Atlantyk w 1912 roku. Reżyser przebojowego "Titanica" (nagrodzonego 11 Oscarami) otrzymał uniwersyteckie honory za swój wkład w rozwój nautologii i archeologii morskiej.

 • Dziwne sny Billa Wymana

  Bill, którego wielką pasją jest archeologia, nie potrafi wyjaśnić podłoża tego dziwacznego snu. Zapewnił jednak, że ani mu w głowie wyrządzanie krzywdy byłemu koledze z zespołu. "W tym śnie byłem archeologiem grającym w piłkę nożną czaszkami Rzymian. Nagle ku mojemu zaskoczeniu pojawiła się wśród nich czaszka Micka. Co za niespodzianka, Mick Jagger w czasach rzymskich! Biorę więc jego czaszkę...

 • Film o Koperniku z nagrodą w Chinach

  ...w 6 kategoriach - Natura i środowisko, Życie i medycyna, Archeologia, Odkrycia i wynalazki, Ludzie oraz Edukacja. W każdej kategorii mogły zdobyć złotą, dwie srebrne lub trzy brązowe nagrody. Film "Tajemnica...

 • Podpadł Lucasowi

  ...szukamy czegoś dla niego" - mówił Lucas - "I szczerze mówiąc, jest ciężko. To jak archeologia. Potrzeba mnóstwo czasu na poszukiwania, by w końcu coś do siebie dopasować".

 • Co łączy Harrisona Forda z poznańskim teatrem?

  ..." - powiedział PAP Life Grząślewicz. Nie chciał jednak zdradzić, za jaką kwotę jest gotowy wypuści z rąk cenny nabytek. Nie jest wykluczone, że kurtka najsłynniejszego archeologia na świecie będzie przez...

 • Bronisław Cieślak: Polski Bond po rozwodzie

  ...odróżnia od otaczającego podłoża, możemy to zobaczyć. Archeologia tym się posługuje, my zresztą też. "Kapujesz?". "Strasznie to mądre!" - uznaje koleżanka. Jako mężczyzna nowoczesny Borewicz...

 • Bill Wyman: Stonesi nie mają życia

  Bill Wyman uważa, że Mick Jagger i Keith Richards wyruszyli na trasę koncertową, ponieważ nie wiedzą, co mają robić w wolnym czasie. Były basista The Rolling Stones wie to natomiast doskonale.

Zdjęcia na temat: archeologia
Wideo na temat: archeologia
 • "M jak miłość": Rozpad małżeństwa Budzyńskich

  Marta i Andrzej coraz bardziej się od siebie oddalają. Ona znalazła sobie przyjaciela w postaci Janka, profesora archeologii, on coraz bardziej lubi towarzystwo nauczycielki Ani - Pauliny. Czy to oznacza koniec małżeństwa Budzyńskich?

Dyskusje na temat: archeologia