• Informacje na temat:

  artur żmijewski teatr narodowy

Artykuły na temat: artur żmijewski teatr narodowy
 • Artur Żmijewski: Król seriali

  Artur Żmijewski, gwiazdor seriali "Na dobre i na złe" oraz "Ojciec Mateusz", znany również z występów w takich filmach, jak "Psy II: Ostatnia krew", "Gniew", "Katyń i "Mój rower", kończy w niedzielę, 10 kwietnia, 50 lat.

 • "Lekcja polskiego": Żmijewski jako Kościuszko

  W poniedziałek o 20:25 TVP1 pokaże premierę spektaklu Teatru Telewizji pt. "Lekcja polskiego". Sztukę Anny Bojarskiej o uczuciach, które połączyły gen. Tadeusza Kościuszkę z młodą uczennicą Emilią Zeltner wyreżyserował Mariusz Malec. W główną rolę wciela się Artur Żmijewski.

 • Artur Żmijewski: Nie jestem ponurakiem

  Czy po dziewięciu sezonach grania w serialu "Ojciec Mateusz" jest jeszcze jakaś zbrodnia, która mogłaby pana zaskoczyć? Artur Żmijewski : - Oj, na pewno! Za każdym razem mnie zaskakują. Bo ludzie(...)?'. Nagrodę tę przyznano mi przy okazji jubileuszu Teatru Narodowego, z którym byłem wówczas związany. Wielu kolegów zostało tak uhonorowanych i byłem wśród nich. To cenne odznaczenie... - Tak, ale nie...

 • Przemysław Stippa w roli Hamleta w spektaklu Teatru Telewizji

  ...- Chciałem pokazać świat, który jest zakażony przez chęć zemsty; dotyczy to wszystkich, również tych, którzy są wrażliwi, inteligentni - powiedział autor scenariusza telewizyjnego i reżyser nowego przedstawienia w Teatrze TV Michał Kotański. W tytułowej roli zobaczymy Przemysława Stippę.

 • Maja Ostaszewska: Między filmem a teatrem

  Niewiele aktorek potrafi z takim powodzeniem łączyć pracę w kinie, teatrze i telewizji. Maja Ostaszewska lubi zaskakiwać, nie boi się wyzwań i zaangażowania w sprawy społeczne. Jest równocześnie ikoną mody, a ze swoją przyjaciółką, Magdaleną Cielecką, zaprojektowała niedawno autorską kolekcję biżuterii. Jak ona to robi?

 • Chyra i Cielecka w "Post mortem..."

  Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka, Artur Żmijewski, Maja Ostaszewska, Danuta Stenka i Maja Komorowska zagrają w filmie "Post Mortem opowieść katyńska". Pomimo że zdjęcia do najnowszego i chyba najbardziej osobistego filmu Andrzeja Wajdy rozpoczną się 3 października, reżyser postanowił wcześniej spotkać się z dziennikarzami i opowiedzieć o tym, jaki będzie to film...

 • Żebrowski w reżyserii Seweryna

  W najbliższą sobotę, 16 października, na scenie warszawskiego Teatru Narodowego odbędzie się premiera "Ryszarda II" w reżyserii Andrzeja Seweryna ( "Zemsta" , "Ziemia obiecana" ). W postać tytułowego bohatera wcielił się Michał Żebrowski ( "Pręgi" , "Wiedźmin" ).

 • Gabriela Kownacka, czyli "Gabi"

  Wspomnienia bliskich, przyjaciół i współpracowników złożyły się na książkę "Gabi. Gabriela Kownacka" Romana Dziewońskiego, która ukazała się na rynku. Popularna aktorka polskiego kina i teatru zmarła 30 listopada 2010 roku.

 • Andrzej Strzelecki nie żyje

  W piątek, 17 lipca, zmarł Andrzej Strzelecki, aktor teatralny, filmowy i serialowy, były rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, szerokiej widowni znany przede wszystkim z serialu "Klan". Informację o śmierci artysty potwierdziła Polsat News jego córka.

 • Danuta Stenka w serialu "Ojciec Mateusz"

  ..."Ekstradycja", "Odwróceni" oraz filmach "Bezmiar sprawiedliwości", czy "Katyń". Ich artystyczna przyjaźń wykuwała się także na deskach sceny Teatru Narodowego w Warszawie, gdzie Artur Żmijewski występował do(...)Danuta Stenka i Artur Żmijewski ostatnio spotkali się przy produkcji filmowej "Kamienie na szaniec" w reż. Roberta Glińskiego, gdzie zagrali rodziców "Rudego", ale widzowie z pewnością pamiętają ich...