• Informacje na temat:

  artysta

Artykuły na temat: artysta
 • Ennio Morricone nie żyje. "Był wspaniałym europejskim artystą"

  ..."Swoim niepowtarzalnym stylem i kultowymi melodiami podniósł koncepcję oryginalnej ścieżki dźwiękowej filmu do rangi arcydzieła" - podkreślił Mamer, składając hołd włoskiemu artyście w imieniu KE. Morricone, włoski kompozytor i dyrygent, zmarł w poniedziałek w Rzymie w wieku 91 lat - poinformowała jego rodzina. Artysta znany był przede wszystkim jako twórca muzyki filmowej, w tym do...

 • Wojciech Malajkat: Artysta spełniony

  ...sukcesu. I wpajanie wartości. "Moje dzieci są tak chowane, żeby wiedziały, co jest dobre, a co złe. Mają mieć cudowne dzieciństwo, takie bez trosk" - podsumowuje artysta z przekonaniem.

 • "Artysta" triumfatorem BAFTA

  Nagrody BAFTA 2012 zostały rozdane. Największym zwycięzcą okazał się w tym roku "Artysta" Michela Hazanaviciusa.

 • "Artysta": Niema magia

  ..."Artysta" ("The Artist"), reż. Michel Hazanavicius, Francja 2011, dystrybutor Forum Film, premiera kinowa 10 lutego 2012 roku.

 • "Artysta" triumfatorem Oscarów

  ..."Artysta" w reżyserii Michela Hazanaviciusa triumfował podczas 84. gali wręczenia Oscarów, zdobywając statuetki Akademii w najważniejszych kategoriach: najlepszy aktor (Jean Dujardin), najlepszy reżyser (Michel Hazanavicius) oraz najlepszy film. Oscar dla najlepszej aktorki trafił do rąk Meryl Streep ("Żelazna dama").

 • Sir Paul McCartney, były basista The Beatles, który ostatnio częściej udziela się jako malarz niż muzyk, zapewnia, iż był pierwszym spośród legendarnej czwórki z Liverpoolu, która na poważnie zainteresował się sztuką. Do tej pory mówiło się, że taką osobą w The Beatles był John Lennon.

 • Arthur Hiller: Urodzony artysta

  17 sierpnia w Los Angeles w wieku 92 lat zmarł Arthur Hiller, twórca jednego z najpopularniejszych melodramatów w historii kina - nominowanego do siedmiu Oscarów „Love Story” (1970). Wśród wielu innych filmów, pod którymi reżyser się podpisał, są tak legendarne obrazy, jak "Nic nie widziałem, nic nie słyszałem" i "Szpital". Informację o jego śmierci przekazali przedstawiciele Amerykańskiej Akademii Filmowej.

 • Jonasz Kofta: 30. rocznica śmierci artysty

  ..." w serwisie Teksciory.pl! Utwór "Radość o poranku" zaczynający się słowami "Jak dobrze wstać skoro świt" to żart Kofty, który podobno nigdy nie wstawał przed jedenastą. Artysta kilkakrotnie...

 • Robert Makłowicz: Rzemieślnik czy artysta?

  W najbliższym odcinku "MasterChefa" dania zawodników, którzy tym razem będą gotowali w plenerze, oceni także Robert Makłowicz. Byliśmy więc ciekawi, jaką ma radę dla początkujących kucharzy.

 • "Artysta" oryginalnie w kolorze

  Zwycięzca tegorocznych Oscarów, niemy film "Artysta" pierwotnie został nakręcony w kolorze.

Zdjęcia na temat: artysta
Wideo na temat: artysta
Dyskusje na temat: artysta