• Informacje na temat:

  artysta oscary

Artykuły na temat: artysta oscary
 • "Artysta" triumfatorem Oscarów

  ..."Artysta" w reżyserii Michela Hazanaviciusa triumfował podczas 84. gali wręczenia Oscarów, zdobywając statuetki Akademii w najważniejszych kategoriach: najlepszy aktor (Jean Dujardin), najlepszy reżyser (Michel Hazanavicius) oraz najlepszy film. Oscar dla najlepszej aktorki trafił do rąk Meryl Streep ("Żelazna dama").

 • Oscary 2020: Noc niespodzianek

  W tym roku Oscary - najbardziej prestiżowe nagrody świata filmowego - wręczono po raz 92. Ceremonia jak zawsze odbyła się w Dolby Theatre w Los Angeles. "Parasite" otrzymał aż cztery statuetki(...) był Alfonso Cuarón, który ostatecznie otrzymał jednak "tylko" trzy Oscary za "Romę". Przypomnijmy, że brawurowo łącząc kryminał z dramatem obyczajowym, a thriller z czarną komedią, w "Parasite...

 • Oscary 2019: Relacja

  ...pierwszy, ale z pewnością nie ostatni dziś Oscar. Artysta dziękuje Akademii i aktorkom, które grały główne role w jego filmie, a także Netfliksowi, który "Romę" wyprodukował. Na koniec pozdrawia swoją(...) o nagradzanych niegdyś filmach w tej kategorii, które wiele go nauczyły. Artysta dziękuje swojej rodzinie i Meksykowi. 3:08 Keegan Michael Key zapowiada kolejną nominowaną do Oscara piosenkę...

 • Oscary 2018: Relacja

  ..."Kształt wody" triumfował podczas tegorocznej jubileuszowej gali oscarowej. Produkcja otrzymała cztery Oscary, w tym dwa najważniejsze - za najlepszy film i reżyserię. Obraz otrzymał też statuetki za muzykę i scenografię.

 • Arthur Hiller: Urodzony artysta

  W trakcie swojej przeszło pięćdziesięcioletniej kariery Arthur Hiller pracował w kinie i w telewizji, debiutując pod koniec lat 50. jako reżyser seriali. W latach 1993 - 1997 był przewodniczącym Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej przyznającej Oscary. A w 1994 roku gościł w Toruniu, by odebrać medal za wyjątkowy wkład w rozwój festiwalu Camerimage. Hiller miał żydowskie korzenie...

 • Oscary 2018: Bez niespodzianek

  ..."Kształt wody" okazał się największym zwycięzcą tegorocznej jubileuszowej gali oscarowej. Produkcja otrzymała cztery Oscary, w tym tego najważniejszego - za najlepszy film. Nagrodzono również reżysera produkcji Guillermo del Toro, a także muzykę i scenografię.

 • Nostalgiczne Oscary!

  ...mocno przeciętnymi i nie zasługującymi na to wyróżnienie, a szanse na najważniejszego Oscara mają tak naprawdę cztery filmy: "Hugo i jego wynalazek", "Artysta", "Spadkobiercy" i "Służące", przy czym(...) niegdyś zajmowały pierwsze strony gazet. Nieważne więc, czy Oscara dla najlepszego filmu roku zgarnie "Hugo i jego wynalazek" czy też "Artysta", ich triumf będzie dowodem na docenienie ponadczasowości...

 • Oscary 2017: Relacja

  Sześć statuetek otrzymał podczas 89. gali oscarowej "La La Land". Produkcja miała 14 nominacji, a triumfowała w takich kategoriach, jak najlepszy reżyser, aktorka pierwszoplanowa, muzyka i piosenka. Najlepszym filmem uznany został jednak "Moonlight", który zdobył też Oscary za najlepszy scenariusz adaptowany i męską rolę drugoplanową. Przy okazji odczytania werdyktu doszło do ogromnego skandalu.

 • "Artysta" w polskich kinach

  Aż dziesięć nominacji do Oscara, trzy Złote Globy, dwanaście nominacji do BAFTA. Niemy belgijsko-francuski romantyczny komediodramat "Artysta" wchodzi do polskich kin już 10 lutego.

 • Artysta pozostający w cieniu

  Rozwijają kinematografię, dostarczają widzom niezapomnianych wrażeń, wzbudzają strach, trzymają w napięciu. Są jednak artystami pozostającymi w cieniu wielkich gwiazd - mówi o kolegach po fachu Neil Corbould, zdobywca Oscara za efekty specjalne do "Gladiatora".