• Informacje na temat:

  artysta oskary

Artykuły na temat: artysta oskary
 • "Ludowe Oskary" w sądzie!

  ..., by nasza nazwa 'Ludowe Oskary' nadal mogła istnieć. Pomagać mi w tym będzie grono prawników, którzy sami zgłosili nam chęć pomocy. Jak się ten spór zakończy, tego nie wiem, o tym zdecyduje(...) nazwa "Ludowe Oskary" nie podobała się już w 2012 roku. Wówczas Stowarzyszenie Twórców Ludowych otrzymało od polskich prawników Akademii pismo, w którym ci prosili o zaprzestanie używanego w nazwie...

 • Nowy film twórców "Artysty"

  ...budzącego zachwyt krytyki i miłośników kina niemego romansu "Artysta", wspomniany Dujardin oraz Gilles Lellouche, Eric Lartigau i Alexandre Courtes. Zobacza dwa fragmenty tej przebojowej francuskiej komedii...

 • Zdobywcy Pewnych Oskarów na indeksie

  Zespół Zdobywcy Pewnych Oskarów utrzymuje, że jest bojkotowany przez radio wą Trójkę. Grupa nazywa całą sytuację skandalem, rozważa rezygnację z udziału w eliminacjach do festiwalu Eurowizji, a nawet rozwiązanie zespołu. Muzycy wystosowali także list otwarty do Prezesa Polskiego Radia.

 • Gdynia: Dużo wspomnień i "Oskar"

  W poniedziałek, 12 września, wieczorem w Teatrze Muzycznym w Gdyni uroczyście rozpoczął się 30. jubileuszowy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. Zgromadzonych licznie gości powitał Maciej Karpiński, dyrektor artystyczny festiwalu, a oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Juliusz Braun. Publiczność obejrzała najnowszą produkcję Marka Piwowskiego "Oskar" - informuje wysłanniczka portalu INTERIA.PL.

 • Andrzej Chyra: Najdroższy artysta polski

  ..., menedżerki i kochanki filmowego Dawickiego. Andrzej Chyra gra Najdroższego, przyjaciela i rywala głównego bohatera. - Oskar mówi o nim: "najdroższy artysta polski" - opowiadał Chyra. Krzysztof Globisz(...) Dawickiego - inny znany artysta, performer Zbigniew Warpechowski, w roli samego siebie. - Wiele jest w tym filmie rzeczy, których znaczenia nie jesteśmy pewni. Nie jesteśmy pewni, co jest prawdą, a co...

 • ​Jerzy Antczak, reżyser "Nocy i dni", 25 grudnia kończy 90 lat

  Jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów, twórca nominowanych do Oskara "Nocy i dni", Jerzy Antczak, w pierwszy dzień Bożego Narodzenia obchodzi 90. urodziny. Artysta od czterech dekad mieszka w Los Angeles wraz z żoną, aktorką Jadwigą Barańską.

 • Owładnięty obsesją śmierci

  Oskar Dawicki, Andrzej Chyra i Agata Buzek wystąpią wśród innych artystów w filmie fabularnym "Performer". Zdjęcia, kręcone w Warszawie i okolicach, potrwają do 29 sierpnia - poinformowało Wajda Studio, które jest producentem obrazu.

 • Prezent od laureata Oscara

  Jan A. P. Kaczmarek - światowej sławy artysta, laureat Oskara za muzykę do filmu "Marzyciel", będzie od jesieni najczęściej granym kompozytorem w poznańskim Teatrze Wielkim. Muzyk skomponuje dla teatru gong, który będzie odtąd odtwarzany przed spektaklami.

 • Produkcje z udziałem Polaków na Festiwalu Filmów Żydowskich

  Widzowie 29. New York Jewish Film Festival zobaczyli nowojorskie premiery filmów z udziałem polskich artystów. W "Słodkim końcu dnia" Jacka Borcucha wystąpiły Krystyna Janda i Katarzyna Smutniak. Zbigniew Zamachowski zagrał w "Polanie wśród brzeziny" Marceline Loridan-Ivens.

 • Pierwszy pokaz "Peformera" na Berlinale

  Pierwszy berliński pokaz najnowszej produkcji Wajda Studio "Peformer", w reżyserii Macieja Sobieszczańskiego i Łukasza Rondudy, odbędzie się 7 lutego. Po projekcji widzowie będą mogli uczestniczyć w prezentacji performensu autorstwa bohatera filmu - Oskara Dawickiego.