• Informacje na temat:

  barbara krafftowna aktorka

Artykuły na temat: barbara krafftowna aktorka
 • Barbara Krafftówna świętuje 90. urodziny

  Niezapomniana Felicja z "Jak być kochaną" Wojciecha Jerzego Hasa, energiczna Honorata z "Czterech pancernych i psa", wykonawczyni piosenek z kabaretu Starszych Panów - Barbara Krafftówna kończy w środę, 5 grudnia, 90 lat. - Mam zamiar dożyć do trzech kaktusów, czyli do 111 lat - żartowała jakiś czas temu jubilatka.

 • Barbara Krafftówna: Zosia, Felicja i Honorata

  Mało brakowało, a nie zagrałaby Honoraty w serialu "Czterej pancerni i pies". A dlaczego? Przez papierosy! - Jako bardzo zachłannej palaczce nie smakował mi papieros w plenerze - wspomina Barbara(...) wiele ich miałam, cudownych, ale kończących się rozejściem. I tak za mąż wychodzimy za obcego człowieka, więc ryzyko jest zawsze szalone, bo co my wiemy o sobie? - pyta dziś retorycznie aktorka...

 • Barbara Krafftówna kończy 85 lat

  Niezapomniana Felicja z "Jak być kochaną" Wojciecha Jerzego Hasa, energiczna Honorata z "Czterech pancernych i psa", wykonawczyni piosenek kabaretowych, w tym "Przeklnę cię" z kabaretu Starszych Panów - Barbara Krafftówna obchodzi w czwartek 85. urodziny.

 • Barbara Krafftówna: Szczęście jest bardzo kruche

  Barbara Krafftówna, czyli niezapomniana Honorata z serialu "Czterej pancerni i pies", jako aktorka miała wiele szczęścia - grała wspaniałe role w filmach i serialach, odnosiła sukcesy na scenie, zdobyła mnóstwo prestiżowych nagród. Niestety, w życiu prywatnym los nie skąpił jej ciężkich chwil.

 • Barbara Krafftówna na premierze "Jak być kochaną"

  Polskich, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Studio Filmowe KADR i Kino Kultura oraz twórcy projektu KinoRP, a jego specjalnymi gośćmi - Barbara Krafftówna i Jadwiga Has. Lata 60. Dla Felicji (Barbara Krafftówna) samolot do Paryża staje się wehikułem, którym aktorka odbywa podróż w czasie do wojennego Krakowa. Tu, w swoim mieszkaniu, ukrywa poszukiwanego przez gestapo aktora Wiktora Rawicza (Zbigniew...

 • Benefis Barbary Krafftówny

  ...w uroczystej laudacji prezes ZASP-u Olgierd Łukaszewicz. - Basia to koleżanka i aktorka żywiołowa i spontaniczna. Właśnie taka osoba była nam potrzebna w serialu "Czterej pancerni i pies" - chwalił serialową Honoratę Franciszek Pieczka. - Świetna aktorka i dobra kumpelka. Kilka lat pracowaliśmy razem w moim Kabarecie Pod Egidą. Życzę jej miłości, zdrowia, szczęścia, radosnego każdego poranka...

 • Jubileusz Barbary Krafftówny

  Popularna aktorka Barbara Krafftówna, obchodząca 60-lecie pracy na scenie, otrzymała we wtorek, 24 października, w Teatrze Muzycznym w Gdyni Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej. Odznaczenie 78-letniej aktorce w imieniu prezydenta RP wręczyła jego małżonka Maria Kaczyńska.

 • "Aktorki": Portrety niezwykłe

  .... I tak już zostało - zauważa Beata Tyszkiewicz, dyżurna kobieta z klasą. A jakie legendy kina, teatru i estrady są naprawdę? Czy od razu chciały być aktorkami? Co sądzą o swych dokonaniach(...) Janowska Barbara Krafftówna Zofia Kucówna Irena Kwiatkowska Marta Lipińska Anna Nehrebecka Anna Polony Anna Romantowska Danuta Stenka Danuta Szaflarska Beata Tyszkiewicz Ewa Wiśniewska. Książka "Autorki...

 • Barbara Brylska: Heroina Polskiego Kina

  W poniedziałek, 2 grudnia, w Teatrze Ateneum w Warszawie, odbył się uroczysty wieczór podsumowujący pierwszą edycję projektu poświęconego najbardziej magnetycznym aktorkom polskiej kinematografii powojennej - "Heroina polskiego kina". Pierwszą laureatką gali została Barbara Brylska.

 • Świętuje 65-lecie pracy artystycznej

  Barbara Krafftówna, jedna z najbardziej cenionych i lubianych polskich aktorek, świętuje 65-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji Teatr Dramatyczny w Warszawie organizuje w dniach 14-22 maja specjalny cykl wydarzeń, w tym jubileuszowy koncert z udziałem artystki.

Zdjęcia na temat: barbara krafftowna aktorka