• Informacje na temat:

  beata tyszkiewicz i karolina wajda

Artykuły na temat: beata tyszkiewicz i karolina wajda
 • Beata Tyszkiewicz czuje się coraz lepiej!

  Pod koniec maja Beata Tyszkiewicz trafiła do szpitala. Aktorka miała zawał i przeszła operację, jednak czuje się coraz lepiej i niedługo opuści szpital.

 • Karetka zabrała Beatę Tyszkiewicz do szpitala!

  Po raz kolejny w tym roku Beata Tyszkiewicz trafiła do szpitala. Co dzieje się ze zdrowiem 79-aktorki? Córka komentuje stan zdrowia matki.

 • Beata Tyszkiewicz i Andrzej Wajda: Historia pewnego mełżeństwa

  Beata Tyszkiewicz podjęła decyzję o rozstaniu. Karolina Wajda do dziś mieszka w dworku w Głuchach. Nie wiemy, co było powodem rozstania. Ale już kiedy nie byli razem, aktorka, jakby nic się nie stało(...) Tyszkiewicz. Aktorka wprowadziła się do pałacyku, który musieli opuścić Żuławski z Kostenką. - Bardzo szybko się zorientowałem, że Wajda i Beata Tyszkiewicz mają się ku sobie. Pozostawało mi więc...

 • Beata Tyszkiewicz: Jak nie została gwiazdą Bollywood

  Czy wiecie, że w 1965 roku Beata Tyszkiewicz przyjęła propozycje indyjskiego producenta i poleciała do Bombaju, by podbić Bollywood? Dlaczego jej się to nie udało?

 • Andrzej Wajda i Andrzej Żuławski: Kilka niepotrzebnych słów

  ...planie, każdego dnia spędzał kilka godzin nad maszyną do pisania. Na planie "Samsona" Wajda poznał Beatę Tyszkiewicz. Był wtedy (już po raz drugi) żonaty, z Zofią Żuchowską. Po pewnym czasie reżyser i aktorka nawiązali romans, którego owocem była córka Karolina. Andrzej Wajda rozwiódł się  i poślubił Tyszkiewicz, ale małżeństwo szybko zakończyło się rozwodem. Mniej więcej w tym samym czasie...

 • Beata Tyszkiewicz na medal

  Aktorka Beata Tyszkiewicz (właściwie: Beata Maria hr. Tyszkiewicz-Łohojska herbu Leliwa) otrzymała Złoty Medal Zasłużony Kultury Gloria Artis. Kapituła medalu doceniła zarówno wieloletnią aktywność aktorki w kinie i teatrze, jak i społeczną działalność na rzecz polskiej kultury.

 • Beata Tyszkiewicz: Hrabianka polskiego kina

  Jest prawdziwą hrabianką, z krwi i kości, która urodziła się w pałacu w Wilanowie. Ale Beata Maria Helena Tyszkiewiczówn-Kalenicka (74 l.) herbu Leliwa nie miała życia jak arystokratka. Już jej(...) ich mama Barbara. Ojciec po wojnie wyjechał do Wielkiej Brytanii i tam założył drugą rodzinę. Pani Beata spotkała się z nim tylko raz, kiedy była już dorosłą kobietą i odnoszącą sukcesy aktorką...

 • Plakaty do filmów Wajdy i jego zdjęcia na wystawie w Radomiu

  Zagraniczne plakaty do filmów Andrzeja Wajdy oraz przedstawiające reżysera fotografie autorstwa Czesława Czaplińskiego można od niedzieli, 15 października, oglądać w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu. Wajda był głównym orędownikiem utworzenia tej instytucji.

 • Łączy ich wspólna pasja

  Reżyser Andrzej Wajda i aktor Daniel Olbrychski to nie tylko zgrany filmowy duet. Artyści są wieloletnimi przyjaciółmi, których łączy wspólna pasja.

 • Polskie filmy w 2016: "Smoleńsk", "Wołyń" i "Powidoki"

  ...żydowskiej dziewczynce. W "Sprawiedliwym" zagrali m.in.: Jan Wieczorkowski, Maja Komorowska, Beata Tyszkiewicz i Olgierd Łukaszewicz. 4 marca na ekrany trafi "Historia Roja", film zrealizowany w hołdzie(...)Premiera filmu kinowego "Smoleńsk" planowana jest na przełom marca i kwietnia. Główna bohaterka to dziennikarka, jak informują twórcy filmu, Nina - w jej roli Beata Fido - prowadząca śledztwo...

Zdjęcia na temat: beata tyszkiewicz i karolina wajda