• Informacje na temat:

  berlinie

Artykuły na temat: berlinie
 • Krzysztof Ibisz: Przewodnik po Berlinie

  Ostatnich kilka dni Krzysztof Ibisz wraz ze swoim najstarszym synem spędził w Berlinie. W instagramowych relacjach z podróży najwięcej uwagi poświęcił Kreuzbergowi. Nazywa ją "najbardziej odjechaną dzielnicą Berlina".

 • "Hidden Away" Giorgio Dirittiiego na festiwalu w Berlinie

  ..."Antonio Ligabue czuł się jak cudzoziemiec, żył w samotności. W jego historii odnajdziemy paralelę dzisiejszych czasów" - powiedział Giorgio Diritti, który podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie zaprezentował film "Hidden Away" inspirowany życiorysem włoskiego malarza.

 • 70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie od 20 lutego

  ...18 filmów powalczy o Złotego Niedźwiedzia podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Polskimi akcentami będą m.in. pokazy "Szarlatana" Agnieszki Holland w sekcji specjalnej oraz animacji "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego w nowej, konkursowej sekcji Encounters.

 • "Królewicz Olch" na Berlinie 2017

  ..."Królewicz Olch" Kuby Czekaja zakwalifikował się do sekcji Generation 67. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Będzie to drugi zagraniczny pokaz tego pełnometrażowego filmu wyprodukowanego w Studiu Munka działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. W styczniu "Królewicz Olch" zostanie zaprezentowany podczas Slamdance Film Festival w USA.

 • "Pomiędzy słowami" : Samotność w Berlinie

  Najnowszy film Urszuli Antoniak rozpoczyna się sceną rozmowy między adwokatem Michałem (Jakub Gierszał), a starającym się o status uchodźcy afrykańskim poetą. W pewnej chwili ten drugi stwierdza, że on i siedzący naprzeciwko niego Polak są do siebie podobni. Obaj opuścili swoje kraje. W ten sposób Antoniak rozpoczyna jeden z ciekawszych filmów ostatnich lat dotyczących emigracji.

 • "Obywatel Jones": Premiera nowego filmu Agnieszki Holland w Berlinie

  Organizatorzy Festiwalu Filmowego w Berlinie ogłosili kolejne filmy biorące udział w konkursie głównym. Wśród zapowiedzianych produkcji znalazł się także "Obywatel Jones" ("Mr. Jones"), najnowsze dzieło Agnieszki Holland.

 • Rihanna ma swój pomnik w Berlinie

  Koncertująca w Europie Rihanna odwiedziła w Berlinie miejsce, w którym postawiono jej posąg... bez głowy.

 • Bono stracił głos. Koncert U2 w Berlinie przerwany

  Nie tak sobie wyobrażała grupa U2 początek europejskiej trasy - drugi koncert w Berlinie został przerwany, gdy Bono stracił głos.

 • Rozpoczął się 68. Festiwal Filmowy w Berlinie

  ...68. Festiwal Filmowy w Berlinie rozpoczął się w czwartek pokazem animowanego filmu Wesa Andersona "Wyspa psów". O nagrody główne zawalczy łącznie 19 obrazów, wśród nich polski film "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej i koprodukowany przez Polaków "Dowłatow" Aleksieja Germana jr.

 • Berlin w Warszawie

  .... Płyta opowiada tragiczną historię miłości narkomanów Jima i Caroline, która dzieje się w Berlinie. Album po premierze słabo się sprzedawał i dopiero po wielu latach doceniono jego wartość. Przez...

Zdjęcia na temat: berlinie
Wideo na temat: berlinie
Dyskusje na temat: berlinie