• Informacje na temat:

  bette davis aktorka

Artykuły na temat: bette davis aktorka
 • Bette Davis: Umiała zmienić plan filmowy w piekło

  Miała trudny charakter. Złośliwi mówili, że gwiazda musiała mieć wśród przodków którąś z czarownic zbiegłych z Salem. Bette Davis zagrała w 123 filmach, była jedenaście razy nominowana do Oscara, ostatecznie zdobyła dwie statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej. Kobieta legenda!

 • Bette Davis: Wydziedziczyła córkę, która ją zdradziła

  ...przyniósł Bette Davis jedenaście nominacji do Oscara, dwie wygrane statuetki i udział w 87 filmach. Bardziej przekonuje jej wyznanie, że już jako mała dziewczynka uważała, że spotka ją w życiu coś(...) własnego ojca. Harlow Davis porzucił rodzinę, gdy była mała. Utrzymywał z córkami kontakt, ale był osobą chłodną i zgryźliwą. Bette nigdy nie otrzymała od niego upragnionej porcji miłości. Druga sfera...

 • Nie żyje aktorka Elizabeth Sellars

  W wieku 98 lat zmarła szkocka aktorka Elizabeth Sellars, którą mogliśmy oglądać u boku Huphreya Bogarta i Avy Gardner w "Bosonogiej contessie".

 • Bette Davis: Dwa Oscary, czterech mężów

  Potrafiła być jednocześnie wspaniała i odrażająca. "Musiałam być twarda. Nie miałam mężczyzny, na którym mogłam polegać i nie chciałam, by wszyscy się dowiedzieli, że naprawdę jestem delikatna i słaba" - Bette Davis przyznała pod koniec życia. Miała ciężki, apodyktyczny charakter, ale jednocześnie była jedną z największych indywidualności amerykańskiego i światowego kina - pisze Stanisław Janicki.

 • Spielberg ratuje Oscara

  Podczas zorganizowanej niedawno przez sieć restauracji Planet Hollywood aukcji pamiątek filmowych, pod młotek trafiła statuetka Oscara, którą Amerykańska Akademia Filmowa w 1936 roku uhonorowała aktorkę Bette Davis, za jej kreację w obrazie "Dangerous". Cenna nagroda znalazła anonimowego nabywcę, który zdecydował się zapłacić za nią aż 207 tysięcy 500 dolarów.

 • Ostatnia żyjąca gwiazda "Przeminęło z wiatrem". Olivia de Havilland kończy 104 lata

  Aldricha "Nie płacz, Charlotto" (1964), w którym de Havilland stworzyła ekranowy duet z wieloletnią przyjaciółką Bette Davis. U boku Davis pierwotnie miała wystąpić Joan Crawford, kiedy jednak nagle(...) roku aktorka zagrała w przygodowym hicie "Kapitan Blood", w którym partnerował jej nieznany wówczas jeszcze Errol Flynn. Para ponownie spotkała się na ekranie w 1938 roku w filmie "Przygody Robin...

 • Weronika Rosati: Kwarantanna? Cudowny czas z córeczką

  ..."Staram się codziennie czytać, rozwijać intelektualnie i duchowo. Zależy mi, żeby ta kwarantanna była czasem, który sensownie wykorzystam" - mówi w rozmowie z PAP Life Weronika Rosati. Aktorka zdradza też, jakie wartości chciałaby przekazać swojej córce Elizabeth, mówi o planach, które pokrzyżowała pandemia oraz o tym, co zrobi, gdy skończy się czas izolacji.

 • Sarah Jessica Parker: Modnisia

  ...pierwszą ważną filmową rolę aktorka zagrała w musicalu. W 1984 roku wcieliła się w Rusty w słynnym "Footloose" Herberta Rossa, w którym na ekranie partnerowała Lori Singer, a także Kevinowi Baconowi(...), w którym obsadzano ją najchętniej) Andrew Bergmana, w której wystąpiła z Nicolasem Cage'em. Następnie aktorka wystąpiła u boku innej gwiazdy kina, Bruce'a Willisa, w thrillerze "Pole rażenia" (1995

 • Marzena Trybała: Ważne jest tylko zdrowie

  ...opowieść o Joan Crawford i Bette Davis podczas dnia zdjęciowego na planie "Co się zdarzyło Baby Jane?". Serdecznie Państwa zapraszam. Warto też przyjść do Teatru Ateneum na spektakl Macieja Wojtyszki(...) reżyserami. Była trema? - Jeżeli aktorka na starcie wygrywa zdjęcia próbne do głównej roli u Andrzeja Wajdy, to większych emocji już nie trzeba. Stała się pani ikoną seksu lat 80. Zastanawiała się pani...

 • Rozdano honorowe Oscary

  W sobotę, 14 listopada, odbyła się gala wręczenia honorowych Oscarów. W tym roku odebrali je aktorka Gena Rowlands oraz reżyser Spike Lee. Z kolei aktorka Debbie Reynolds otrzymała nagrodę imienia Jean Hersholt za działalność humanitarną.