• Informacje na temat:

  biografia paktofonika

Artykuły na temat: biografia paktofonika
 • Energetyczny "flow"

  ..."Jesteś bogiem" - filmowa biografia legendarnego hiphopowego zespołu Paktofonika - to jeden z najlepiej ocenionych filmów majowego Gdynia Film Festival. Obraz w reżyserii Leszka Dawida ("Ki") można od piątku oglądać na ekranach kin.

 • 35 lat Magika. "Nie myślał komercyjnie"

  Raper, członek hiphopowych formacji Paktofonika i Kaliber 44, Piotr Łuszcz, lepiej znany pod pseudonimem "Magik", urodził się 18 marca 1978 r. Muzyk popełnił samobójstwo w 2000 r. Jego biografią inspirowany był film "Jesteś bogiem".

 • Dwa filmy Leszka Dawida w 2020 roku

  Wszystko wskazuje na to, że w roku 2020 odbędą się premiery dwóch filmów w reżyserii Leszka Dawida. Jeden z nich to biografia samego Krzysztofa Komedy. Drugi poświęcony jest dramatycznym wydarzeniom na Broad Peak, które rozegrały się w 2013 roku podczas wyprawy na dwunastą co do wielkości górę świata.

 • "Jesteś Bogiem": A kind of Magik

  ..."Jesteś bogiem" w reżyserii Leszka Dawida, to oczekiwany od blisko dekady film o legendarnej grupie Paktofonika, która na zawsze zmieniła oblicze polskiego hip-hopu.

 • Gdynia Film Festival: Bogowie i ludzie

  Premierowy pokaz filmu "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida ("Ki") zainaugurował w poniedziałkowy wieczór, 7 maja, 37. edycję Gdynia Film Festival. Historia legendarnej hiphopowej grupy Paktofonika obroniła się w kinie dzięki realizacyjnej wierności faktom i przekonującej kreacji Marcina Kowalczyka jako Magika.

 • "Pokłosie" i "Jesteś bogiem" z Nagrodą Dziennikarzy

  ...! "Jesteś bogiem" to z kolei biografia legendarnego hiphopowego zespołu Paktofonika, którą wyreżyserował Leszek Dawid ("Ki"). Główny bohater nakręconego w Katowicach filmu, Piotr "Magik" Łuszcz, popełnił(...) (przewodnicząca jury), pisarz Zygmunt Miłoszewski oraz irlandzki aktor Stephen Rea. O Złote Lwy walczy 14 tytułów, m.in. film o zespole Paktofonika "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida, wojenny thriller "Obława...

 • Zanussi o nowoczesnych kobietach

  ...z różnych krajów. "Będzie to projekt bardzo duży i trudny. Biografia Grotowskiego to olbrzymia przestrzeń. Kraków, Opole, Wrocław, Paryż, a wreszcie Indie - z wszystkimi tymi miejscami wiąże się życie(...) Paktofonika i "Soyer" Łukasza Barczyka. W studiu TOR, gdzie dyrektorem jest Krzysztof Zanussi, powstać mają z kolei nowe obrazy Magdaleny Piekorz ("Zbliżenia") oraz samego Zanussiego ("Obce ciało"). Film...

 • Nie będę już nikogo prosił, by grał u mnie za darmo

  ...'. To biografia zespołu Paktofonika. Zaczęliśmy już zdjęcia i uważam, że to będzie coś bardzo dobrego. Jestem tam tylko aktorem i nie wtrącam się do reżyserii. Gram drugoplanową rolę menedżera zespołu...

 • Gdynia na finiszu. Dla kogo Złote Lwy?

  "Obława" Marcina Krzyształowicza, "Jesteś bogiem" Leszka Dawida, "Pokłosie" Władysława Pasikowskiego oraz "W ciemności" Agnieszki Holland to obrazy, które mają szansę na Złote Lwy Gdynia Film Festival. Werdykt jury poznamy już dziś wieczorem.

 • Znamy nominowanych do Nagrody im. Cybulskiego

  Dawida "Jesteś Bogiem" opartym na biografii członków zespołu hip-hopowego Paktofonika, za którą został uhonorowany nagrodą za drugoplanową rolę męską na 37. Gdynia Film Festival. Mogliśmy go oglądać...

Zdjęcia na temat: biografia paktofonika