• Informacje na temat:

  bogdan łyszkiewicz wypadek

Artykuły na temat: bogdan łyszkiewicz wypadek
 • Bogdan Łyszkiewicz (Chłopcy z Placu Broni) skończyłby 55 lat. Zginął tragicznie

  ...3 września 1964 roku na świat przyszedł Bogdan Łyszkiewicz - wokalista, gitarzysta, klarnecista, kompozytor i autor tekstów oraz lider słynnej grupy Chłopcy z Placu Broni. Gdyby żył, kończyłby 55 lat, niestety jego życie przerwał tragiczny wypadek.

 • Bogdan Łyszkiewicz: Umierać nie chce nikt

  ..."Miłość to jest chyba najważniejsze słowo w życiu" - mówił Bogdan Łyszkiewicz, lider grupy Chłopcy z Placu Broni. Ten wrażliwiec, nazywany "polskim Johnem Lennonem" zginął 10 lat temu, 23 czerwca 2000 roku.

 • Niecodzienne przypadki Bogdana Łyszkiewicza

  W ramach projektu "Odnalezione piosenki Bogdana Łyszkiewicza" na początku listopada ukazała się płyta pod tym tytułem oraz książka "Wolność kocham i rozumiem", będąca biografią nieżyjącego lidera grupy Chłopcy z Placu Broni.

 • Chłopcy z Placu Broni: Powrót w rocznicę śmierci Bogdana Łyszkiewicza

  W październiku rusza trasa koncertowa reaktywowanej grupy Chłopcy z Placu Broni, której liderem był nieżyjący od 2000 roku Bogdan Łyszkiewicz. "Powracamy z inicjatywy dobrego serca i pozytywnych wibracji, jakie niosą utwory nieżyjącego lidera grupy" - mówi Franz Dreadhunter, występujący w zespole w latach 1990 - 2000.

 • "Muzyka to jedna z najgroźniejszych chorób"

  Maciej Łyszkiewicz to znacząca postać istniejącej w latach 80. tzw. trójmiejskiej sceny alternatywnej. Wokalista, klawiszowiec i kompozytor, lider grupy...