• Informacje na temat:

  bogdan wałęsa

Artykuły na temat: bogdan wałęsa
 • "Wałęsa" Wajdy: Zadanie zrealizowane

  Zadanie zrealizowane znakomicie, reżyser pokonał wiele pułapek i barier - tak "Wałęsę" Andrzeja Wajdy ocenił minister kultury Bogdan Zdrojewski. Krótkie fragmenty filmu pokazano na Zamku Królewskim w Warszawie.

 • "Wałęsa": Pani Danuta wraca z Oslo

  W czwartek, 26 kwietnia, rozpoczęła się druga transza zdjęć do filmu "Wałęsa" Andrzeja Wajdy, produkowanego przez Akson Studio.

 • "Wałęsa. Człowiek z nadziei": Polska premiera

  Prezydent Bronisław Komorowski z małżonką oraz Lech Wałęsa przybyli w sobotę, 21 września, na polską premierę filmu "Wałęsa. Człowiek z nadziei" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej w Warszawie. Kłopoty zdrowotne uniemożliwiły udział reżyserowi obrazu Andrzejowi Wajdzie.

 • Lech Wałęsa uhonoruje Eltona Johna

  ...działalność "Solidarności" lub na rzecz autorów prześladowanych, objętych zakazem druku. Medal jest przyznawany przez kapitułę w składzie: Lech Wałęsa (przewodniczący), Bogdan Borusewicz, Jerzy Borowczak(...) zmiany ustrojowe w Polsce i Europie" - wyjaśniła Charkin-Jaszcza dodając, że specjalnym gościem koncertu był Lech Wałęsa, z którym wcześniej artysta spotkał się prywatnie w jego domu na gdańskiej Zaspie...

 • "Wałęsa. Człowiek z nadziei" wchodzi do kin

  ..."Wałęsa. Człowiek z nadziei" w reż. Andrzeja Wajdy wchodzi w piątek na ekrany kin. Główne role zagrali Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska. "Prawdziwa opowieść o tym, jak udało się uciec do lepszego świata" - powiedział o filmie prezydent Bronisław Komorowski.

 • Janda jako Danuta Wałęsa?

  ...sielankowy. "Przez całe życie byłam przeznaczona do wykonywania zadań trudnych i niewygodnych" - pisze Danuta Wałęsa, która ma żal do męża, że w przełomowych dla życia rodziny chwilach musiała radzić sobie sama z rosnącą gromadką dzieci. Wałęsowie mają ich ośmioro: Bogdana (ur. 1970), Sławomira (1972), Przemysława (1974), Jarosława (1976), Magdalenę (1979), Annę (1980), Marię Wiktorię (1982

 • "Wałęsa. Człowiek z nadziei" do Oscara

  ..."Wałęsa. Człowiek z nadziei" w reżyserii Andrzeja Wajdy, z Robertem Więckiewiczem i Agnieszką Grochowską w rolach głównych, będzie polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy obraz nieanglojęzyczny - poinformował w środę Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 • "Wałęsa. Człowiek z nadziei" odpadł z rywalizacji o Oscara

  Amerykańska Akademia Filmowa opublikowała w piątek listę 9 filmów, które przeszły do kolejnego etapu rywalizacji o Oscara w kategorii najlepszy film obcojęzyczny. W tej dziewiątce nie ma obrazu Andrzeja Wjady "Wałęsa. Człowiek z nadziei".

 • Donald Tusk wspomina Korę. Pożegnał ją też Andrzej Duda. Polscy polityce o Korze

  Kora nie żyje. Wybitna artystka i liderka Maanamu zmarła po długiej walce z rakiem w swoim domu w Roztoczu. Miała 67 lat. Wokalistka została pożegnana przez czołowych polskich polityków. Hołd artystce złożyli m.in. Donald Tusk, Andrzej Duda, Lech Wałęsa, Grzegorz Schetyna i Bogdan Zdrojewski.

 • Oddanie hołdu. Ale nie na kolanach

  Film o Wałęsie jest szansą oddania mu tego, na co on zasługuje, czyli hołdu; jestem jednak przekonany, że Andrzej Wajda nie potraktuje jego postaci "na kolanach" - ocenił minister Bogdan Zdrojewski. Sam reżyser powiedział o filmie: ma obudzić poczucie sprawiedliwości.