• Informacje na temat:

  bolek lolek

Artykuły na temat: bolek lolek
 • 50. urodziny Bolka i Lolka w Muzeum Dobranocek

  ...synowie: Jan i Roman, ale imiona zostały zaczerpnięte z przedwojennego filmu "Bolek i Lolek" z 1936 roku, w reżyserii Michała Waszyńskiego. W obu chłopców (ale nie braci) w tym obrazie wcielił się(...) w 10 seriach, a także dwa filmy pełnometrażowe: w 1977 roku "Wielka podróż Bolka i Lolka", do którego dwa lata później nakręcono epilog "Kawaler Orderu Uśmiechu", oraz w 1986 roku "Bolek i Lolek na...

 • Bolek i Lolek razem z Reksiem jadą do Indii

  Polskie kreskówki z Bolkiem i Lolkiem oraz Reksiem w rolach głównych obejrzą w marcu dzieci w Indiach. Będzie to możliwe dzięki polskiemu podróżnikowi Robertowi Maciągowi, który na skuterze z projektorem i składanym ekranem przejedzie 2500 km wzdłuż Gangesu, urządzając pokazy filmowe dla najmłodszych.

 • Zbigniew Stanisławski (61 l.), animator, scenarzysta, rysownik, współtwórca "Wielkiej podroży Bolka i Lolka", został bez środków do życia. Urzędnicy odebrali mu nawet pomoc finansową w wysokości 4 zł!

 • Startuje Festiwal Muzyki Filmowej

  "Kon-Tiki. Dalekomorska Wyprawa", najsłynniejsze przeboje z serii o Jamesie Bondzie, "Gladiator" oraz Międzynarodowa Gala Muzyki Filmowej z plejadą światowej sławy kompozytorów - to największe wydarzenia rozpoczynającego się w czwartek, 25 września, 7. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

 • Zbigniew Stanisławski (61 l.), współtwórca "Wielkiej podroży Bolka i Lolka", znalazł pracę i doceniony został m.in. przez zagranicznego pracodawcę!

 • Kino "Femina" znika z mapy Warszawy

  Spektaklem "Miłość szuka mieszkania" Jerzego Jurandota zakończy w niedzielę działalność jedna z najbardziej znanych placówek kulturalnych Warszawy, obecne kino "Femina", a w latach 1941-1943 popularny teatr. W tym miejscu ma powstać dyskont spożywczy.

 • Animator filmów o Reksiu nie żyje. Borykał się z biedą!

  1 stycznia zmarł Marian Wantoła, który przez wiele lat pracował przy serialach o przygodach Reksia oraz Bolka i Lolka. Miał 86 lat.

 • Ruszył 17. Przegląd Filmowy "Kina na Granicy"

  Ponad sto filmów, dwa cykle tematyczne, kilka retrospektyw, przegląd czeskich, polskich i słowackich nowości, a także kinowe niespodzianki z Węgier i Ukrainy. W Cieszynie i Czeskim Cieszynie rozpoczął się we wtorek 17. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy".

 • ​"O mnie się nie martw": Jan Wieczorkowski o swoim dzieciństwie

  Z jakimi książkami i bajkami kojarzy się panu dzieciństwo? - Moje wczesne dzieciństwo to na pewno Andersen i historia o latającym kufrze - to było moje ulubione opowiadanie. Uwielbiałem też książkę "Podróż za jeden uśmiech", na podstawie której powstał zresztą świetny serial. Natomiast, jeśli chodzi o bajki to zdecydowanie "Bolek i Lolek". Pamiętam też wersję pełnometrażową tego filmu...

 • Maraton z filmami środkowoeuropejskimi podczas "Kina na Granicy"

  Tygodniowy maraton z kinem środkowoeuropejskim przygotowano na 17. Przegląd Filmowy "Kino na Granicy", który na przełomie kwietnia i maja odbędzie się w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. Widzowie obejrzą ponad sto filmów - podali organizatorzy.

Zdjęcia na temat: bolek lolek
 • "Bolek i Lolek"
 • Tytułowi bohaterowie serialu "Bolek i Lolek"
Dyskusje na temat: bolek lolek