• Informacje na temat:

  bracia skolimowski

Artykuły na temat: bracia skolimowski
 • Skolimowscy: Premiera w cieniu rodzinnego dramatu

  Tuż przed premierą filmu braci Skolimowskich młodszy z nich, Józef, zmarł na skutek zakażenia organizmu w wieku 42 lat...

 • Zmarł operator Jan Laskowski

  Jan Laskowski, wybitny autor zdjęć filmowych, który współpracował z reżyserami tej rangi, co Jerzy Kawalerowicz, Tadeusz Konwicki, Janusz Morgenstern czy Jerzy Skolimowski, zmarł 8 grudnia w Warszawie. Miał 86 lat.

 • "Barwy szczęścia": Kłopoty na horyzoncie

  Jesienią sielankę w związku Agaty (Natalia Zambrzycka) i Patryka (Konrad Skolimowski) zakłóci pojawienie się Jowity (Magdalena Żak), siostry Jezierskiego.

 • Skolimowski i bracia Dardenne

  "Cztery noce z Anną" Jerzego Skolimowskiego otworzą 17 lipca tegoroczną edycję festiwalu Era Nowe Horyzonty (ENH). Na zakończenie wrocławskiej imprezy pokazany zostanie najnowszy film braci Dardenne - "Milczenie Lorny".

 • "Barwy szczęścia": O krok od tragedii

  Po awanturze z Pawłem (Mateusz Rzeźniczak) Agata (Natalia Zambrzycka) wybiegnie z domu i o mały włos nie wpadnie pod auto Patryka (Konrad Skolimowski), brata Jowity (Magdalena Żak).

 • Jerzy Skolimowski o emigrantach

  Jerzy Skolimowski ("Ferdydurke", "Walkower", "Fucha"), znany polski twórca od wielu lat pracujący za granicą, pracuje nad dwoma kolejnymi projektami filmowymi. Pierwszy to "System", oparty na prawdziwej historii o polskich imigrantach w Las Vegas, drugi jest adaptacją sztuki Knuta Hamsuna "Tajemnice".

 • Otylia o tęsknocie za zmarłym bratem

  Choć od śmierci brata Otylii Jędrzejczak (26 l.) minęły już cztery lata, pływaczka nadal nie może zapomnieć. "Każdego wieczoru z nim rozmawiam i sprawia mi to przyjemność" - wyznaje.

 • Powrót Skolimowskiego!

  Jerzy Skolimowski ( "Ferdydurke" ), ceniony polski twórca od lat żyjący i tworzący za granicą, po ponad 10-letniej przerwie zamierza zrealizować kolejny film. Zdjęcia do obrazu zatytułowanego "The System" rozpoczną się jesienią w stanie Nevadzie, w USA. Budżet wynosi 12 mln dolarów, a produkcją zajmie się Jeremy Thomas ( "Sexy beast" .

 • "Barwy szczęścia": Mariola zagnie parol na Huberta! Zaciągnie go do łóżka?

  Pyrków. - Hubert jest na górze. Komponuje... I bardzo nie lubi, jak mu się przeszkadza - powie jej Agata. Patryk (Konrad Skolimowski) zapyta Agatę, dlaczego jest taka cięta na Mariolę, a ta wyzna mu...

 • "Ixjana": Ene, due, rike, fake...

  Dramat metafizyczny "Ixjana" w reżyserii braci Michała i Józefa Skolimowskich to opowieść o pisarzu Marku (Sambor Czarnota), którego wieloletnia przyjaźń z Arturem (Borys Szyc) zostaje gwałtownie przerwana przez pojawienie się w ich życiu pewnej tajemniczej kobiety.

Wideo na temat: bracia skolimowski
 • Skolimowski o tajemniczej śmierci brata

  "W szpitalu dziwne rzeczy się działy - jakaś bakteria w moczu, krwi. Sepsa. Dziwną minę robił lekarz" - opowiada Michał Skolimowski o śmierci młodszego brata Józefa, który zmarł przed premierą filmu "Ixjana" wiosną tego roku, w Indiach, na skutek wyczerpania. 14 maja został pochowany na warszawskich Powązkach. Zobaczcie fragment rozmowy w "Dzień dobry TVN"...

 • Bracia

  Film "Bracia" to historia miłosnego trójkąta, który połączył Natalie Portman, Tobeya Maguire'a i Jake'a Gyllenhaala, trzy hollywoodzkie gwiazdy młodego pokolenia w kreacjach na miarę Oscara. Przejmująca, trzymająca w napięciu opowieść o pułapkach miłości, trudnych wyborach, pożądaniu i wielkiej namiętności. "Bracia", długo oczekiwany film Jima Sheridana, reżysera sześciokrotnie nominowanego do Oscara, to prawdziwy emocjonalny rollercoaster. W filmie usłyszymy muzykę grupy U2. Pewnego dnia...

 • Mój brat jest jedynakiem

  Dwaj bracia dorastają w latach 60-tych i 70-tych XX wieku, w małym miasteczku, na południe od Rzymu. Przystojny i nieco próżny Manrico podejmuje pracę w fabryce, zostaje przewodniczącym związków zawodowych i marzy o rewolucji. Jego młodszy brat Accio ma poglądy są skrajnie prawicowe. W życiu obu braci pojawia się Francesca, studentka pochodząca z arystokratycznej rodziny. Połączeni miłością i przyjaźnią, Manrico, Accio i Francesca, próbują stawić czoła wyzwaniom, jakie niosą ze sobą: rodzina,...