• Informacje na temat:

  broda francuska

Artykuły na temat: broda francuska
 • Ben Affleck z brodą, Bruce Willis w okularach

  ...jest jej mężem, a drugi kochankiem. Więzienny strażnik zakochuje się w niej, z niedowierzeniem obserwując, iż kobieta żyje wedle własnych reguł, nie bacząc na sztywne normy. Francuska komedia...

 • Francuski kandydat do Oscara

  "Persepolis", czarno-biała animacja, która zdobyła w tym roku Nagrodę Jury w Cannes, będzie reprezentowała Francję w rywalizacji o nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

 • "Pianista" nagrodzony w Bostonie

  Stowarzyszenie Krytyków z Bostonu (Boston Society of Film Critics) za najlepszy film mijającego roku uznało "Pianistę" . Obraz Romana Polańskiego pokonał w rywalizacji o zaszczytne miano tak uznany film, jak "Gangs of New York" Martina Scorsese. "Pianistę" doceniono także w innych kategoriach - film otrzymał nagrody za najlepszą reżyserię i dla najlepszego aktora ( Adrien Brody ).

 • "Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru": Walka o tajny składnik za kulisami dubbingu

  Zażarta walka o recepturę magicznego napoju! Wojciech Mecwaldowski, Wiktor Zborowski i Kuba Wojewódzki idą na całość za kulisami dubbingu "Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru". Wielki przebój francuskich ekranów w polskich kinach od 18 stycznia

 • Allen w obronie Bruni-Sarkozy

  Woody Allen nie dba o plotki dotyczące gwiazdy swojej najnowszej produkcji, francuskiej Pierwszej Damy, Carly Bruni-Sarkozy.

 • Juliette Binoche: Nieokrzesany erotyzm

  "To Binoche i jedna z jej najdoskonalszych i subtelnie zarysowanych ról. Aktorka nasyca postać Isabelle sercem i nieokrzesanym erotyzmem" - tak krytycy oceniają najnowsze dzieło francuskiej reżyserki Claire Denis. U boku Juliette Binoche zobaczymy Gérarda Depardieu. "Isabelle i mężczyźni" w kinach 29 czerwca.

 • Sean Penn i Iggy Pop w Iranie

  Sean Penn i Iggy Pop użyczą swych głosów bohaterom anglojęzycznej wersji filmu"Persepolis". Czarno-biała francuska animacja zdobyła w tym roku Nagrodę Jury w Cannes.

 • Depardieu w roli Rasputina

  ...też na dalekiej rosyjskiej Północy, w okolicach Archangielska. W rolę cara Mikołaja II wcielił się rosyjski aktor Władimir Maszkow, a postać żony tego władcy, Aleksandrę odtwarza znana francuska...

 • Michel Gondry: Krótko i na temat

  Reżyser filmów pełnometrażowych, reklamówek, ceniony autor teledysków. Nie ogranicza się do jednego stylu, niezmiennie zadziwiając widownię kolejnym przedsięwzięciem lub wizją. Z okazji 50. urodzin Michela Gondry'ego przypominamy mniej znaną część twórczości francuskiego artysty.

 • Film "Bóg jest wielki, a ja malutka" w polskich kinach

  Francuski film "Bóg jest wielki, a ja malutka" , w reżyserii Pascale Bailly, wchodzi w piątek, 26 kwietnia, na ekrany polskich kin. Postać głównej bohaterki odgrywa Audrey Tautou - słynna Amelia z wielokrotnie nagradzanego obrazu Jean-Pierre'a Jeuneta.