• Informacje na temat:

  bruce lee

Artykuły na temat: bruce lee
 • Bruce Lee: Legenda smoka

  Aktorem kultowym można zostać bardzo szybko, wystarczy jedna rola w filmie, który trafia w swój czas i odbiorców. Ale pozostać legendą po latach - to przytrafia się nielicznym. Jednym z nich jest Bruce Lee, który odszedł 46 lat temu.

 • Bruce Lee: Co było jego słabą stroną?

  Bruce Lee - aktor i mistrz sztuk walki, zadziwiał zręcznością i elastycznością swojego ciała. Aczkolwiek miał jedną wadę - był krótkowidzem. Zawsze nosił okulary lub soczewki kontaktowe.

 • Bruce Lee nie dożył nawet 33 lat

  Od jego przedwczesnej śmierci miną w tym roku 44 lata. Okazuje się jednak, że Bruce Lee zdobywa kolejne pokolenia fanów. A dzięki wspomnieniom jego przyjaciół wciąż dowiadujemy się o nim czegoś nowego.

 • Bruce Lee wiecznie żywy

  Gdyby Bruce Lee żył, obchodziłby dzisiaj, 27 listopada, 60 urodziny. Gwiazdor jest do dzisiaj uważany za największego artystę wschodnich sztuk walki XX wieku. Jak doniosły agencje, w niedzielę 26 listopada, wdowa po słynnym aktorze, Linda Lee Cadwell, wezwała rząd Hongkongu do wzniesienia pomnika na część człowieka, który "zmienił wizerunek kung fu w światowym kinie".

 • Śpiewający Bruce Lee

  Na Broadwayu przygotowywany jest musical o życiu legendy kina kung-fu, Bruce'a Lee. Przedstawienie ma mieć premierę za dwa lata.

 • Bruce Lee: Powstaje serial

  Chińska telewizja rozpoczęła zdjęcia do serial u poświęconego Bruce'owi Lee - mistrzowi wschodnich sztuk walk i aktorowi, dzięki któremu kung fu zrobiło furorę na Zachodzie. Informację podały we wtorek, 10 kwietnia, chińskie media.

 • Bruce Lee na szczycie

  Klasyczny obraz "Wejście smoka" z Brucem Lee w roli głównej został uznany za najlepszy film kung-fu wszech czasów. Zabawę zorganizowała brytyjska sieć domów towarowych Argos. Produkcja z 1973 roku w walce zaszczytne miano pokonała między innymi film "Przyczajony tygrys, ukryty smok" (2000).

 • Niezapomniany Bruce Lee

  W 2005 roku do Narodowego Rejestru Filmów (National Film Registry) w Bibliotece Kongresu Stanów Zjednoczonych dodanych zostanie 25 filmów. Wśród nich znajdą się między innymi produkcje Clinta Eastwooda i Stevena Spielberga oraz kultowy obraz "Wejście smoka" z Brucem Lee w roli głównej.

 • Bruce Lee na plakacie Tofifest

  Międzynarodowy festiwal filmowy Tofifest ujawnił tegoroczny plakat. "Twarzą" festiwalu będzie w tym roku Bruce Lee - postać przełomowa dla historii kina gatunków. W tym roku obchodzimy 40-lecie jego śmierci i premiery głośnego "Wejścia smoka".

 • Bruce Lee: Ikona kina sztuk walki

  Jest jedyną osobą w historii kina, która zabiła postać graną przez Chucka Norrisa. Jego kopnięcia były tak szybkie, że operatorzy prosili go o powtórki w wolniejszym tempie. Zmarł nagle u szczytu popularności, na kilka dni przed premierą swojego największego dzieła. 27 listopada 2015 roku Bruce Lee obchodziłby 75. urodziny.

Wideo na temat: bruce lee
Dyskusje na temat: bruce lee