• Informacje na temat:

  budowy galerii

Artykuły na temat: budowy galerii
 • "Katyń" w Kanadzie

  W sali kinowej Narodowej Galerii Sztuki Kanadyjskiej w Ottawie odbył się we wtorek, 29 kwietnia, pierwszy w Kanadzie pokaz filmu "Katyń" w reżyserii Andrzeja Wajdy.

 • Kraków: Nowe Cinema City

  W Krakowie otwarto trzeci multipleks w sieci kin Cinema City. 16 marca 2005 roku swą działalność, po Cinema City Plaza i Cinema City Zakopianka, rozpoczął kompleks Cinema City Galeria Kazimierz. Multipleks posiada 10 nowoczesnych, klimatyzowanych sal kinowych mieszczących jednocześnie prawie 2000 widzów.

 • "Potop ilustrowany" Greenawaya

  ..."Potop ilustrowany" Petera Greenawaya - złożoną ze stu pięćdziesięciu dziewięciu prac zainspirowanych biblijnym potopem - będzie można oglądać w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa w dniach 21 września - 24 października. Artysta 6 października odbierze tytuł Doktora Honoris Causa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku .

 • Anny w świątecznej aurze

  ..., kiedy zebraliśmy aż 60 tys. zł. W tym roku wystawimy min.: dwa obrazy z galerii Wojciecha Fibaka, bursztynową torebkę od Bożeny Batyckiej, niespodziankę od Anny Marii-Jopek i Anny Samusionek...

 • Wajda odzyskał szablę ojca

  ...z prowadzonej w pobliżu ich domu budowy akademika. Rodzina Kroków nie wiedziała do kogo może należeć szabla - pamiątka przez cały czas wisiała w ich domu na ścianie. Informację o tym, że szabla może być(...) galerii Rogatka prowadzonej przez Wydział Sztuki Politechniki Radomskiej, odbył się wernisaż wystawy: "Andrzej Wajda. Kpt. Jakub Wajda. Katyń. Dokumenty i fotografie". Na wystawie zaprezentowane zostały...

 • "Gottland" : Milczenie jest Czechem

  Lidy Baarovej - czeskiej aktorki, w której zakochał się Józef Goebbels - nadawałaby się na kanwę scenariusza rasowego melodramatu. Wątek budowy pomnika Stalina mógłby się zaś stać kręgosłupem(...) - przesuwającej się z lewa na prawo panoramy fabrycznych hal i salonów galerii handlowych - Czech wpisuje jednak opisaną w reportażach ideę ruchu - dla pejzażu kapitalizmu wartość podstawową. Formalne...

 • Greenaway: Wizualni analfabeci

  Artysta, który 6 września wczesnym przedpołudniem odebrał tytuł doktora honoris causa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, wieczorem gościł w Gdańskiej Galerii Miejskiej, w której od drugiej połowy(...) Biblii. Prezentowaną w Gdańsku wystawę swoich rysunków, ilustrującą przebieg potopu i towarzyszącej mu budowy i załadunku arki, artysta nazwał "wystawą sekwencji". "Proszę pamiętać, że wystawę robił...

 • W hołdzie Bruce'owi Lee

  W niedzielę, 27 listopada, minęła 65. rocznica urodzin jednej z najbardziej znanych gwiazd kina azjatyckiego, mistrza kung-fu - Bruce'a Lee. Choć urodzony w USA, jednak to w Hongkongu rozpoczął swoja karierę filmową. Teraz - po 30 latach starań - Hongkong ma wreszcie pomnik swojego idola. Odsłonięciem pomnika Bruce'a Lee upamiętnili go jako symbol jedności ponad etnicznymi podziałami również mieszkańcy bośniackiego Mostaru.

 • Największy megapleks w Polsce

  W czwartek, 27 listopada, w Krakowie nastąpi otwarcie największego w Polsce kina wielosalowego - Cinema City Bonarka. W 20 salach filmy będzie mogło jednocześnie oglądać aż 3234 widzów.

 • Liberace. I ani słowa więcej

  Biograficzny "Wielki Liberace", dramat "Dziś jestem blondynką", kryminał "Kobieta w klatce", thrillery "Call Girl" i "Ostatnie piętro", komedia "Ani słowa więcej", wojenny "Stalingrad", dokument "Abu Haraz" oraz animacja "Kraina lodu" - w tym tygodniu kinomani mają w czym wybierać.