• Informacje na temat:

  bukowiecki

Artykuły na temat: bukowiecki
 • Andrzej Kondratiuk: Odszedł artysta niezwykle oryginalny

  Twórca, który "nie chodził utartymi szlakami, lecz próbował wytyczać własne" - tak o zmarłym 22 czerwca Andrzeju Kondratiuku mówi krytyk Andrzej Bukowiecki.

 • "Wielki Szu": Życiowa rola Jana Nowickiego

  W środę, 16 maja, mija dokładnie 35 lat od premiery filmu "Wielki Szu" w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego. - Kino sensacyjne wysokiej próby, zahaczone o wycinek polskiej rzeczywistości - ocenia po latach krytyk filmowy Andrzej Bukowiecki.

 • Wielki sukces polskiej kinematografii?

  Tegoroczna gala oscarowa jest przede wszystkim wielkim sukcesem polskiej kinematografii, której twórczość została dostrzeżona - powiedział w poniedziałek krytyk filmowy Andrzej Bukowiecki.

 • Stanisław Mikulski: W mundurze było mu do twarzy

  ..."Dobrze sprawdzał się w filmach, które dotyczyły wojny (...) w mundurze było mu do twarzy" - o zmarłym dzisiaj Stanisławie Mikulskim mówi krytyk Andrzej Bukowiecki.

 • Walentynkowy seans filmowy

  ...- Od początku istnienia kina miłość była jednym z jego najważniejszych tematów - zapewnia recenzent filmowy Andrzej Bukowiecki. "Jeremy", "Con Amore", "Casablanca", "Do widzenia, do jutra"- to filmy polecane do oglądania we dwoje w walentynkowy wieczór.

 • Krytycy filmowi o Andrzeju Żuławskim: To był reżyser-wizjoner

  ..."Andrzej Żuławski był reżyserem, który zmieniał język polskiego kina. Był jednym z największych nowatorów i enfant terrible w świecie filmu" - powiedział krytyk filmowy Łukasz Maciejewski. "To był reżyser-wizjoner, reżyser, który miał wyobraźnię, który stosował śmiałe chwyty, śmiałe efekty" - dodał krytyk Andrzej Bukowiecki.

 • Wspominają Barbarę Sass

  Śmierć Barbary Sass to wielka strata dla polskiej kinematografii; była to jedna z najbardziej utalentowanych reżyserek w naszym kinie - ocenił krytyk filmowy Andrzej Bukowiecki. Bardzo zabolała mnie wiadomość o jej śmierci - dodał Łukasz Maciejewski.

 • "Wielki Szu": Zmęczony weteran szulerstwa

  W czwartek, 16 maja, minęło dokładnie 30 lat od premiery filmu "Wielki Szu" w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego. - Kino sensacyjne wysokiej próby, zahaczone o wycinek polskiej rzeczywistości - ocenia krytyk filmowy Andrzej Bukowiecki.

 • "Samotność długodystansowca": Młodość i gniew

  W piątek, 21 września, mija 50 lat od premiery filmu "Samotność długodystansowca" w reżyserii Tony'ego Richardsona. "Realizm, opowieść o zwykłych ludziach, bliskich nam - to się nigdy nie starzeje" - ocenia krytyk filmowy Andrzej Bukowiecki.

 • Pół wieku "Kleopatry"

  Mija 50 lat od premiery "Kleopatry" z Elizabeth Taylor w roli głównej. "To przykład kina rozbuchanego do niebotycznych rozmiarów, którym Hollywood chciało walczyć z rosnąca popularnością telewizji" - podkreśla krytyk filmowy Andrzej Bukowiecki.

Wideo na temat: bukowiecki
 • Dorota Gardias: Ślubu nie będzie

  Dorota Gardias nie planuje wychodzić za ojca swojego dziecka Piotra Bukowieckiego, podkreślając, że życie na kocią łapę bardzo jej odpowiada. "Żyjemy w konkubinacie. Dobrze jest tak, jak jest" - mówi pogodynka. (Dzień dobry TVN/x-news)