• Informacje na temat:

  calles prezydent

Artykuły na temat: calles prezydent
 • "Cristiada": Film święty i o świętych

  Reżyserski debiut hollywoodzkiego speca od efektów specjalnych, Deana Wrighta, opowiada mało znany (acz niezwykle istotny) epizod w najnowszej historii Meksyku. Pod koniec lat 20. prezydent Calles, powołując się na konstytucję, wypowiada wojnę Kościołowi. W obronie wolności wyznania i demokracji przeciw nowemu prawu występuje kilkaset tysięcy ludzi, w tym wielu przyszłych świętych. Wybucha

Wideo na temat: calles prezydent
 • Polowanie na prezydenta

  Rakiety terrorystów strącają nad zalesionymi terenami Finlandii Air Force One. Prezydent USA (Samuel L. Jackson) ewakuuje się w ostatniej chwili w opancerzonej kapsule ratunkowej, lądując w środku dzikiej puszczy. Jego tropem natychmiast ruszają zamachowcy. Jednak prezydent zyskuje zaskakującego sprzymierzeńca. Wspólnie stawią czoło uzbrojonym po zęby złoczyńcom, sięgając po sztuczki i fortele, których nie powstydziłby się król leśnych ostępów John Rambo.

 • November Man

  Były agent CIA wykonuje misję, która zmusza go do konfrontacji z byłym uczniem. W sprawę zamieszani są również oficjele rządowi oraz rosyjski prezydent-elekt.

 • Invictus Niepokonany

  Inspirująca historia o tym, jak Nelson Mandela (Morgan Freeman) postanowił połączyć siły z kapitanem drużyny rugby RPA, Francois Pienaarem (Matt Damon), by zjednoczyć ich kraj. Nowy prezydent mobilizuje słabo rokującą drużynę rugby RPA podczas niezwykłego meczu na Mistrzostwach Świata w 1995 roku. Wierzy w ogólnoludzki wymiar sportu - ponad podziałami rasowymi i ekonomicznymi.