• Informacje na temat:

  cannes festiwal

Artykuły na temat: cannes festiwal
 • Festiwal w Cannes przełożony

  Tegoroczna edycja festiwalu filmowego w Cannes nie odbędzie się w planowanym terminie 12-23 maja - poinformowali organizatorzy imprezy.

 • Festiwal w Cannes zostanie odwołany?

  Start tegorocznej edycji festiwalu w Cannes imprezy został zaplanowany na 12 maja, ale zdaniem wielu osób z powodu koronawirusa trzeba będzie ją odwołać lub przełożyć. Jednak dyrektor festiwalu Pierre Lescure jest optymistą. W wywiadzie udzielonym "Le Figaro" wyznał, że jego zdaniem do maja epidemia zostanie powstrzymana i festiwal odbędzie się zgodnie z planem.

 • Festiwal filmowy w Cannes tylko w formie tradycyjnej

  Zaledwie kilka dni po podobnym oświadczeniu ze strony organizatorów festiwalu filmowego w Wenecji, również organizatorzy festiwalu w Cannes zapewniają, że nie ma mowy o przeniesieniu tej imprezy do Internetu. Informację tę przekazał sam dyrektor festiwalu Thierry Fremaux. Jeśli nie uda się zorganizować canneńskiej imprezy w takiej samej formie jak dotychczas, tegoroczna edycja zostanie odwołana.

 • Jakie filmy stworzą markę Cannes 2020?

  Dyrektor festiwalu filmowego w Cannes Thierry Fremaux w wywiadzie dla „The Hollywood Reporter” zdradził najbliższe plany dotyczące organizacji kierowanej przez niego imprezy. W przyszłym tygodniu ogłoszona zostanie lista filmów, które znalazły uznanie twórców festiwalu. Filmy z listy Cannes 2020 nie zostaną pokazane w Cannes, ale trafią na inne festiwale filmowe zorganizowane jesienią. „W tym...

 • Spike Lee przewodniczącym jury w Cannes

  Amerykański reżyser Spike Lee został przewodniczącym jury konkursu głównego tegorocznego 73. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes - poinformowali organizatorzy w wydanym 14 stycznia komunikacie. Nazwiska pozostałych członków jury poznamy w połowie kwietnia.

 • Cannes 2019: Zombie Jima Jarmuscha otworzą festiwal

  ...18 kwietnia poznamy program tegorocznego festiwalu w Cannes oraz filmy wchodzące w skład konkursu głównego. Nie oznacza to jednak, że do tego czasu nie zostanie ujawnionych kilka szczegółów święta kinomanów. Organizatorzy festiwalu ogłosili właśnie tytuł filmu, który zostanie pokazany na otwarcie imprezy.

 • Filmy z Cannes 2020 na festiwalu Sundance?

  Kilka dni temu ogłoszono tzw. oficjalną selekcję filmów zakwalifikowanych do tegorocznego festiwalu filmowego w Cannes. Z powodu pandemii COVID-19 canneńska impreza się nie odbędzie, jej organizatorzy postanowili jednak ogłosić wyselekcjonowane tytuły, które wyróżnione zostały marką "Cannes 2020". Intencją organizatorów jest zwrócenie na nie uwagi, jak również pokazanie ich w trakcie innych...

 • Nowy film Jima Jarmuscha rozpoczął 72. festiwal w Cannes

  Zombie wg Jima Jarmuscha, czyli światowa premiera filmu "The Dead Dont Die" ("Martwi nie umierają") zainaugurowała we wtorek, 14 maja, wieczorem 72. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Święto światowego kina potrwa do soboty 25 maja.

 • Festiwal w Cannes pod specjalnym nadzorem antyterrorystów

  Pod specjalnym antyterrorystycznym nadzorem rusza dzisiaj 70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Władze kurortu zapewniają, że podjęto najostrzejsze środki bezpieczeństwa w historii tej imprezy. Powodem są groźby ataków islamskich terrorystów.

 • Wszystkie światła na Cannes! Festiwal rozpoczyna się 14 maja

  Nowy film Jima Jarmuscha 14 maja uroczyście otworzy 72. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. "Martwi nie umierają" ma gwiazdorską obsadę i jest jednym z 21 filmów, które powalczą w tym roku o Złotą Palmę. Tylko 4 z nich wyreżyserowały kobiety.

Zdjęcia na temat: cannes festiwal
Wideo na temat: cannes festiwal
 • Uroczyste otwarcie 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes

  71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes rozpoczął się 9 maja 2018 roku. Festiwal zainaugurował film "Everybody Knows", z Javierem Bardemem i Penelope Cruz, którzy pojawili się na miejscu. Zgromadzonym fotoreporterom pozowali również jurorzy tegorocznej edycji festiwalu: Cate Blanchett, Kristen Stewart, Ava DuVernay, Lea Seydoux, Denis Villeneuve, Andrey Zvyagintsev, Robert Guediguian

 • Gwiazda "Zimnej wojny" Joanna Kulig w Cannes: Kobiety w Polsce są bardzo silne i wierzą w siebie

  Trwa 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Canes. W Konkursie Głównym startuje film Pawła Pawlikowskiego "Zimna wojna", który już zdążył zachwycić krytyków na festiwalu. Główne role grają w nim Joanna Kulig i Tomasz Kot. Tegoroczny festiwal mocno odnosi się do walki o równouprawnienie kobiet w branży filmowej. Co na ten temat sądzi Kulig? - Myślę, że to bardzo istotne. Jestem szczęśliwa, że

 • Michał Kondrat o premierze filmu "Dwie Korony" w Cannes

  W Cannes na towarzyszących festiwalowi targach dla dystrybutorów 22 maja odbył się pokaz polskiego filmu "Dwie Korony" o życiu św. Maksymiliana Kolbe. Reżyser Michał Kondrat nie krył zadowolenia z premiery. "Czuję ogromne wzruszenie, bardzo się cieszę, że tak wiele osób mówiło mi wiele ciepłych słów, że film przez pierwszych widzów został odebrany dobrze. Mam nadzieję, że teraz przyjdzie czas