• Informacje na temat:

  catherine deneuve wiek

Artykuły na temat: catherine deneuve wiek
 • ​Catherine Deneuve: Łatwiej się starzeć w Europie niż w Hollywood

  W tym roku Catherine Deneuve skończy 76 lat. Francuska ikona piękna przyznaje, że nie używa botoksu. Jej zdaniem łatwiej się starzeć w Europie niż Hollywood, choćby dlatego, że dojrzałe aktorki mają tu więcej szans, by realizować się w swoim zawodzie.

 • Zdesperowana Catherine Deneuve

  Francuska aktorka Catherine Deneuve desperacko pragnie zagrać w filmach laureatów Oscara - Martina Scorsese i Francisa Forda Coppoli.

 • Modna niezależnie od wieku

  Catherine Deneuve twierdzi, że z wiekiem coraz trudniej być stylowym i modnie się ubierać. Ikona francuskiego kina dodaje, że niezależnie od tego, ilu zdolnych projektantów z całego świata jeszcze się objawi - serce mody zawsze bić będzie w Paryżu.

 • Susan Sarandon: Jak dobre wino

  Grała u boku Roberta Redforda, Catherine Deneuve, Jacka Nicholsona... Jednak dopiero rola w filmie "Thelma i Louise" przyniosła jej sławę. W niedzielę, 4 października, Susan Sarandon skończyła 69 lat.

 • Najlepsze lesbijskie sceny w historii

  Natalie Portman z Milą Kunis. Susan Sarandon z Catherine Deneuve. Julianna Moore z Amandą Seyfried. Grażyna Szapołowska z Jadwigą Jankowską-Cieślak. Co łączy te aktorskie duety? Z okazji premiery filmu "Pocałuj mnie" przypominamy najsłynniejsze lesbijskie sceny w historii kina.

 • Benoit Jacquot: Kobiety zawsze tak się zachowują

  ..."Lubię romantyczne spotkania, które zaczynają się właśnie tak, od spojrzenia, które wyzwala iskrę między bohaterami" - mówi Benoit Jacquot, reżyser "3 serc". W filmie, który miał premierę na tegorocznym festiwalu w Wenecji, występują Charlotte Gainsbourg, Chiara Mastroianni i Catherine Denevue. "To kobieca królewska obsada" - napisał dziennikarz magazynu "Variety".

 • Romy Schneider: Tragiczne życie aktorki stulecia

  ...francuskiej aktorki. Jedną z pierwszych laureatek została Juliette Binoche. W 1999 roku czytelnicy gazety "Le Parisien" wybrali ją "aktorką stulecia" - przed Catherine Deneuve, Marilyn Monroe i Brigitte(...) to kochać" Andrzeja Żuławskiego, za którą otrzymuje pierwszego w karierze Cezara - najważniejszą francuską nagrodę filmową. "Powiedziałem jej: 'Słuchaj, wchodzisz w taki wiek, teraz to jest wóz...

 • Roman Polański kończy 80 lat

  ...konfrontuje ze społeczeństwem". Film zapoczątkował międzynarodową karierę Polańskiego. W Wielkiej Brytanii reżyser przygotował dwa kolejne filmy, dramat psychologiczny "Wstręt" (1965) z Catherine Deneuve(...) pokład swojego jachtu. Między mężczyznami dochodzi do konfliktu - dzieli ich niemal wszystko: wiek, wykształcenie, majątek. Rozpoczynają rywalizację o względy atrakcyjnej, młodej kobiety. "Nóż...

 • Jaco Van Dormael: Jestem mężczyzną i feministą

  ...sfrustrowani, podli, niespełnieni. Catherine Deneuve, filmowa Martine, w łóżku woli mieć goryla, niż męża. - Nie krytykuję mężczyzn, ale obecny rozkład sił istniejący w społeczeństwie. Jestem mężczyzną(...)Ea jest córką Boga. Ma dziesięć lat i dosyć ojcowskiej tyranii. "Wiek się nie liczy. Ważna jest emocjonalna inteligencja. Masz ją od najmłodszych lat, albo nie posiadasz jej wcale" - tłumaczy Jaco...

 • Romy Schneider: Aktorka stulecia

  ...najbardziej obiecującej francuskiej aktorki. Jedną z pierwszych laureatek została Juliette Binoche. W 1999 roku czytelnicy gazety "Le Parisien" wybrali ją "aktorką stulecia" - przed Catherine Deneuve(...)" Andrzeja Żuławskiego, za którą otrzymuje pierwszego w karierze Cezara - najważniejszą francuską nagrodę filmową. "Powiedziałem jej: 'Słuchaj, wchodzisz w taki wiek, teraz to jest wóz albo przewóz...