• Informacje na temat:

  celiński i żona

Artykuły na temat: celiński i żona
 • Urodziny Stanisławy Celińskiej

  ..., znachorkę, portierkę w Pałacu Kultury i Nauki oraz wiejską babę prowadzącą krowy. Te niby zwyczajne, "przeciętne" postaci dzięki aktorskiemu kunsztowi Celińskiej nabierały zawsze wyrazistego, jedynego w swoim(...). W kolejnych latach Celińska wystąpiła m.in. w filmach: "Nie ma róży bez ognia" Stanisława Barei (1974) - jako Lusia, "żona" Jerzego Dąbczaka, "Noce i dnie" Jerzego Antczaka (1975) - jako Agnieszka Niechcic...

 • Festiwal w Opolu 2018: "Od Opola do Opola" i "Koncert przebojów stulecia". Kto najlepszy?

  Opole jest kobietą - to wniosek po trzecim dniu 55. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (10 czerwca). W widowiskach "Od Opola do Opola" i "Piosenka ci nie da zapomnieć. Koncert przebojów stulecia" najlepiej zaprezentowały się właśnie śpiewające panie, od Alicji Majewskiej i Stanisławy Celińskiej, przez Małgorzatę Ostrowską i Kasię Kowalską, po Darię Zawiałow i Ifi Ude.

 • "Warsaw by Night": Samotność w metropolii

  ...skrajnych, radykalnych wyborów, nie potrafią takiego stanu osiągnąć". Zdjęcia do filmu realizowano jesienią 2013 r. w Warszawie, głównie w okolicach Ronda de Gaulle'a. W obsadzie, oprócz Kuny, Celińskiej...

 • "Alternatywy 4", czyli PRL w krzywym zwierciadle

  Gospodarz domu Stanisław Anioł, jego żona Miećka, Balcerek, docent Furman, dźwigowy Kotek - doskonale pamiętamy postaci z "Alternatywy 4". Pierwszy odcinek serialu został wyemitowany 30 listopada 1986 roku.

 • Premiera filmu Juliusza Machulskiego

  W piątek, 5 stycznia, na ekrany kin całej Polski wszedł najnowszy film Juliusza Machulskiego - komedia "Pieniądze to nie wszystko". W rolach głównych występuje plejada gwiazd: Marek Kondrat, Stanisława Celińska, Andrzej Chyra, Magdalena Wójcik, Sławomir Maciejewski i Cezary Kosiński. Obraz opowiada o perypetiach pewnego biznesmena, który przypadkiem znalazł się w popegeerowskiej wsi.

 • Wajda zmienił tytuł filmu

  Andrzej Wajda zmienił tytuł swojego filmu o Katyniu. Obraz wejdzie na ekrany kin jako "Katyń", a nie pod tytułem "Post Mortem. Opowieść katyńska", jakiego używano do tej pory. O zmianie tej poinformowała Marta Pawełek z biura prasowego filmu.

 • Festiwal w Opolu 2019: Felicjan Andrzejczak świętuje 40-lecie. Jak się zmienił?

  Swoje 40-lecie działalności na scenie podczas koncertu "Od Opola do Opola" świętował Felicjan Andrzejczak, któremu miejsce w historii polskiego rocka zapewniła "Jolka, Jolka pamiętasz" nagrana z Budką Suflera.

 • Jedynka pokaże "Dylematu 5"

  Już w majowy weekend telewizyjna Jedynka pokaże nam trzy pierwsze odcinki serial u "Dylematu 5" - kontynuacji kultowych "Alternatyw 4".

 • "Katyń": Uroczysta premiera

  W warszawskim Teatrze Wielkim rozpoczęła się uroczysta premiera filmu Andrzeja Wajdy "Katyń".

 • "Katyń" na festiwalu w Gdyni

  Dramat "Katyń" Andrzeja Wajdy będzie miał uroczysty pokaz na tegorocznym 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - poinformowała Telewizja Polska, która jest jednym z producentów tego filmu. Festiwal potrwa od 17 do 22 września.