• Informacje na temat:

  cesarii evory

Artykuły na temat: cesarii evory
 • Tysiące osób na pogrzebie Cesarii Evory

  Tysiące ludzi - anonimowi wielbiciele i przedstawiciele najwyższych władz Republiki Zielonego Przylądka - wzięło udział w państwowym pogrzebie Cesarii Evory, który odbył się we wtorek (20 grudnia) w Mindelo na wyspie Sao Vicente. Evora zmarła w sobotę (17 grudnia) w wieku lat 70.

 • Cesaria Evora w Google Doodle. Kim była bosonoga diwa z Wysp Zielonego Przylądka?

  ..." - mówiła w jednym z wywiadów Sieradzińska, która ma na koncie własną książkową biografię Cesarii. Gdy Evora przyjechała do Warszawy, zainteresowanie koncertem było tak duże, że trzeba było(...) przyznania nagrody Kobieta Roku 2003 roku w Warszawie). W 2006 r. doszło do kolejnego duetu Evory z polską wokalistką - tym razem w utworze "Um Pinçelada" na potrzeby polskiej wersji płyty "Rogamar...

 • Cesaria Evora później

  Nieprzewidziany zabieg lekarski Cesarii Evory sprawił, że planowane na początek czerwca dwa koncerty w Polsce zostały przełożone na późniejszy termin. Wokalistka z Wysp Zielonego Przylądka wystąpi w Szczecinie i Sopocie prawdopodobnie na początku października.

 • 75. urodziny "Bosonogiej Diwy": 10 faktów o Cesarii Evorze

  Przedstawiamy 10 faktów o barwnej postaci Cesarii Evory. 1. Pochodziła z Republiki Zielonego Przylądka Urodziła się na egzotycznej wyspie São Vicente, w mieście Mindelo, które jest jedynym na wyspie. São Vicente leży nieopodal Mauretanii i Senegalu i należy do zbioru kilku małych wysp, tworzących Wyspy Zielonego Przylądka. Evora miała zatem egzotyczne pochodzenie. 2. Wychowywała się u sióstr...

 • Cesaria Evora: Czuła matka

  ..."Wiosną 2013 r. pojawi się na rynku niedokończony album Cesarii Evory. Nowa płyta zmarłej przed rokiem piosenkarki powstawała ku czci matki afrykańskiej gwiazdy" - poinformowała portugalska prasa.

 • W sobotę, 26 maja, w Sali Kongresowej w Warszawie odbył się występ Cesarii Evory, wokalistki pochodzącej z Wysp Zielonego Przylądka, która odwiedziła nasz kraj, aby promować swe najnowsze dzieło zatytułowane "Sao Vicente di Longe". Gościem specjalnym koncertu była Kayah.

 • Cesaria Evora: Nowy termin

  Planowany na początek czerwca koncert Cesarii Evory w Szczecinie odbędzie się 6 października. Zmiana daty występu została spowodowana zabiegiem lekarskim wokalistki z Wysp Zielonego Przylądka. Wznowienie sprzedaży biletów na ten koncert planowane jest na przyszłą środę, 1 czerwca.

 • Cesaria Evora na DVD

  We wtorek, 2 listopada, premierę ma DVD będące zapisem koncertu promującego ostatni studyjny album Cesarii Evory, "Voz D'Amor". Widowisko zostało zarejestrowane w kwietniu 2004 roku, w hali The Grand Rex w Paryżu.

 • Cesaria Evora znów w Polsce

  W czwartek, 14 kwietnia, w poznańskiej "Arenie" odbędzie się pierwszy z dwóch koncertów Cesarii Evory. Bosonoga wokalistka z Wysp Zielonego Przylądka następnego dnia odbierze trzy wyróżnienia Złotych płyt i zaśpiewa w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Jak się okazuje, nie będą to ostatnie występy Evory w Polsce w tym roku.

 • Cesaria Evora i jej związki z Polską (5. rocznica śmierci)

  ...uczuciach, dlatego jej gesty były bardziej znaczące" - mówiła w jednym z wywiadów Sieradzińska, która ma na koncie własną książkową biografię Cesarii. Gdy Evora przyjechała do Warszawy, zainteresowanie(...) zaśpiewały również utwór "Negue" (na gali przyznania nagrody Kobieta Roku 2003 roku w Warszawie). W 2006 r. doszło do kolejnego duetu Evory z polską wokalistką - tym razem w utworze "Um Pinçelada" na...