• Informacje na temat:

  charlie kaufman

Artykuły na temat: charlie kaufman
 • Być jak Charlie Kaufman

  Debiutujący na reżyserskim fotelu scenarzysta Charlie Kaufman to jeden z najpoważniejszych kandydatów do tegorocznej Złotej Palmy. "Synecdoche, New York" porównywane jest w Cannes do "8 i 1/2" Federico Felliniego.

 • Kaufman pisze, Carrey gra

  Jim Carrey ( "Ja, Irena i ja" , "Człowiek z Księżyca" ) ma w najbliższych planach występ co najmniej w dwóch nowych filmach, a według ostatnich doniesień zakończył właśnie negocjacje w sprawie udziału w kolejnym projekcie. Aktor zagra w filmie "Eternal Sunshine Of The Spotless Mind", do którego scenariusz napisał Charlie Kaufman.

 • Brie Larson zagra u Charliego Kaufmana

  Brie Larson negocjuje główną rolę w najnowszym filmie Charliego Kaufmana. Twórca obrazu "Synekdocha, Nowy Jork" zamierza zaadaptować książkę Iaina Reida pod tytułem "Może pora z tym skończyć".

 • Cage, Kaufman i Jonze: Wspólny film

  Nicolas Cage zagra w najnowszym projekcie twórców filmu "Być jak John Malkovich" - scenarzysty Charliego Kaufmana i reżysera Spike'a Jonze'a - zatytułowanym "Adaptation". Historia jest luźno oparta na "The Orchid Thief", powieści Susan Orlean, która przez lata była współpracowniczką magazynu "New Yorker".

 • Horror twórców "Adaptacji"

  Spike Jonze i Charlie Kaufman, odpowiedzialni za sukcesy filmów "Być jak John Malkovich" i "Adaptacja" , przygotowują kolejny wspólny projekt. Tym razem reżyser i scenarzysta planują... film grozy. Nowy horror powstanie dla studia Columbia.

 • Być jak Kurt Vonnegut

  Jeden z najbardziej wpływowych amerykańskich scenarzystów, ma zamiar zekranizować klasyczną książkę Kurta Vonneguta. Charlie Kaufman, znany z takich filmów, jak "Adaptacja" czy "Być jak John Malkovich" podobno obrał na cel jedno z najbardziej znanych dzieł pisarza - "Rzeźnię numer pięć".

 • Jim Carrey u Kaufmanna i Sonnenfelda

  Jim Carrey ( "Truman Show" , "Człowiek z Książyca" , "Ace Ventura: Zew natury" ) zagra niebawem w nowym projekcie Charliego Kaufmana, scenarzysty filmu "Być jak John Malkovich" oraz w produkcji firmowanej przez Barry'ego Sonnenfelda ( "Faceci w czerni" ). Prace na planie obu filmów mają rozpocząć się w przyszłym roku.

 • Weekend w kinach

  W ten weekend (25-27 kwietnia) w kinach debiutuje kilka bardzo ciekawych opowieści. Miłośnicy romantycznych komedii zapewne chętnie wybiorą się na film "Jak stracić chłopaka w 10 dni" , a entuzjaści zwariowanych pomysłów scenarzysty Charliego Kaufmana ( "Być jak John Malkovich" ) będą mogli obejrzeć kolejne dzieło twórcy, komedię "Adaptacja" .

 • Frodo w umyśle

  Elijah Wood ( "Władca Pierścieni: Dwie Wieże" ) dołączył do obsady obrazu "The Eternal Sunshine of the Spotless Mind", nad którym pracuje Michel Gondry ("Human Nature"). Scenariusz opowieści wyszedł spod pióra Charliego Kaufmana ( "Adaptacja" ). Młody aktor spotka się na planie z Kirsten Dunst, Jimem Carrey'em, Kate Winslet, Tomem Wilkinsonem i Markiem Ruffalo.

 • Kolejne wcielenie Tima Robbinsa

  Tim Robbins - znany amerykański aktor, reżyser i producent - wystąpi w filmie według scenariusza napisanego przez Charliego Kaufmanna, autora "Być jak John Malkovich". Jak zapowiadają twórcy, "Human Nature" będzie filmem jeszcze bardziej zwariowanym niż historia o podróży w głąb Johna Malkovicha.