• Informacje na temat:

  charlton heston aktor

Artykuły na temat: charlton heston aktor
 • Zmarł Charlton Heston

  W wieku 84 lat zmarł legendarny amerykański aktor Charlton Heston - poinformowała w niedzielę, 6 kwietnia, jego rodzina.

 • Charlton Heston i nagroda AFI

  Charlton Heston ("Major Dundee", "Cyd", "Planeta Małp" , "Zielona pożywka") otrzymał nowo ustanowione honorowe wyróżnienie za całokształt twórczości od Amerykańskiego Instytutu Filmowego (AFI - American Film Institute). Nagroda nosi imię zasłużonego aktora i od tej pory będzie przyznawana kolejnym twórcom. Heston, który był przez wiele lat prezesem AFI, odebrał nagrodę w swoim domu, we wtorek...

 • Charlton Heston na Planecie Małp

  Jak już informowaliśmy, trwają prace nad remakiem słynnego obrazu z 1968 roku "Planeta Małp" Franklina J. Schaffnera, z Charltonem Hestonem w głównej roli. Reżyserem nowej wersji będzie Tim Burton, twórca m.in. "Batmana", "Edwarda Nożycorękiego" i "Jeźdźca bez głowy". W głównej roli wystąpi tym razem Mark Wahlberg ("Gniew oceanu"). Na ekranie zobaczymy również samego Hestona, który po wielu...

 • Charlton Heston cierpi na Alzheimera

  Wybitny amerykański aktor Charlton Heston, zdobywca Oscara za główną rolę, w obsypanym 11 statuetkami Amerykańskiej Akademii Filmowej "Ben Hurze" , ogłosił kilka dni temu, że ma objawy choroby Alzheimera. "Będę próbował żyć normalnie" - powiedział 78-letni gwiazdor w nagranym na video oświadczeniu, odtworzonym na specjalnej konferencji prasowej w Beverly Hills.

 • "Ben-Hur": Kulisy wyścigu rydwanów

  Słynna scena wyścigu kwadryg z klasycznego filmu Williama Wylera "Ben-Hur" (1959) z Charltonem Hestonem, znana jest wszystkim kinomanom. Już 19 sierpnia będą oni mieli możliwość porównania jej z nową wersją "Ben-Hura", w reżyserii Timura Bekmambetova ("Straż nocna").

 • Nie żyje Max von Sydow

  W wieku 90 lat zmarł szwedzki aktor filmowy Max von Sydow - poinformowała francuski tygodnik "Paris Match" jego małżonka Catherine.

 • Straszny Marlon Brando

  Zaledwie wczoraj, 10 kwietnia, informowaliśmy, że Marlon Brando otrzymał od stacji telewizyjnej RAI propozycję zagrania papieża Jana XXIII w telewizyjnej biografii tego postępowego zwierzchnika kościoła, a już dziś pojawiły się doniesienia o kolejnych planach słynnego aktora. Ma on wystąpić w... "Strasznym filmie 2"!

 • Orson Welles bohaterem retrospektywy na 5. American Film Festival

  American Film Festival od początku istnienia stara się przypominać dzieła mistrzów amerykańskiego kina. Bohaterem tegorocznego przeglądu będzie Orson Welles - wizjoner, niezrozumiany przez konserwatywne Hollywood geniusz, szaleniec, który zrewolucjonizował filmowe medium, filmowy autor w pełnym tego słowa znaczeniu (reżyser, scenarzysta, znakomity aktor).

 • Złote Maliny: Najgorsze filmy 2001 roku

  Ogłoszono nominacje do Złotych Malin, nagród dla najgorszych filmów i aktorów 2001 roku. Najwięcej, aż osiem, otrzymała ich komedia "Luźny gość" Toma Greena, znanego prezentera MTV. Na początku stycznia informowaliśmy , że pojawiły się pierwsze typy do Złotych Malin ułożone przez dziennikarzy witryny filmowej Geocities.com. Część z nich została potwierdzona.

 • Pięć Złotych Malin dla "Luźnego gościa" Toma Greena

  Komedia "Luźny gość" , debiut reżyserski aktora Toma Greena, zdobyła Złotą Malinę dla najgorszego filmu 2001 roku. Triumfowała też w czterech innych kategoriach, w tym dla najgorszego reżysera i aktora.