• Informacje na temat:

  chmielewska

Artykuły na temat: chmielewska
 • Ostatnie pożegnanie Tadeusza Chmielewskiego

  "Żegnamy twórcę niezapomnianych opowieści o Polsce i polskiej duszy" - napisał prezydent Andrzej Duda o zmarłym 4 grudnia reżyserze Tadeuszu Chmielewskim. Artystę pochowano w piątek na warszawskich Powązkach.

 • Tadeusz Chmielewski nie żyje

  W wieku 89 lat zmarł Tadeusz Chmielewski, wybitny polski reżyser i scenarzysta, autor takich filmów, jak "Ewa chce spać", "Nie lubię poniedziałku" czy "Jak rozpętałem II wojnę światową".

 • Tadeusz Chmielewski: Reżyser kultowych komedii

  Gdyby nie tragiczna śmierć pod koniec grudnia zeszłego roku, Tadeusz Chmielewski - autor takich filmów, jak "Ewa chce spać", "Nie lubię poniedziałku" czy "Jak rozpętałem II wojnę światową" - obchodziłby 7 czerwca 90. urodziny.

 • Pogrzeb Tadeusza Chmielewskiego w piątek

  Uroczystości pogrzebowe zmarłego 4 grudnia Tadeusza Chmielewskiego odbędą się w piątek, 9 grudnia, o godz. 12 na Powązkach Wojskowych w Warszawie - poinformowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

 • Chmielewski został pochowany

  Zbigniew Chmielewski, reżyser i scenarzysta filmowy, twórca niezapomnianego serialu "Daleko od szosy" został w środę pochowany na Cmentarzu Starym przy ul. Ogrodowej w Łodzi.

 • ​Gdynia 2015: Tadeusz Chmielewski laureatem Platynowych Lwów

  Laureatem Platynowych Lwów 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni został wybitny polski reżyser i scenarzysta – Tadeusz Chmielewski. Autor takich filmów, jak "Ewa chce spać", "Nie lubię poniedziałku" czy "Jak rozpętałem II wojnę światową", odbierze nagrodę 19 września na gali zamknięcia festiwalu.

 • Robert Chmielewski (Asymmetry Festival): Milion potrzebny od zaraz

  Od 2009 roku we Wrocławiu odbywa się festiwal Asymmetry, na którym spotykają się miłośnicy wszelkich odmian alternatywy z Polski i zagranicy. Na scenach klubu Firlej oraz w Browarze Mieszczańskim i Hali Ludowej zaprezentowali się na pięciu edycjach m.in. Killing Joke, Sleep, Kylesa, Dälek, Altar Of Plagues, Jesu, Esoteric, Jarboe, Godflesh, Oranssi Pazuzu, Amenra, Celeste, Bohren & der Club of Gore, Mayhem, Vader, Cult Of Luna, Matt Elliott, King Dude, Fennesz.

 • "Jak rozpętałem drugą wojnę światową": Kiepska książka, świetny film

  W czwartek, 2 kwietnia, mija 50 lat od kinowej premiery komedii Tadeusza Chmielewskiego "Jak rozpętałem drugą wojnę światową".

 • Kraków: Festiwal Kryminału

  Przegląd filmów sensacyjnych "Chmielewska kontra Mamet" rozpocznie we wtorek, 16 listopada, w Krakowie, pierwszy Festiwal Kryminału. Gwiazdą imprezy będzie Joanna Chmielewska, która w piątek, 19 listopada, odbierze nagrodę Wielkiego Kalibru za całokształt twórczości o tematyce kryminalnej.

 • "Trzy Korony - Małopolska Nagroda Filmowa": Laureaci

  Nagrody za najlepsze scenariusze filmowe w konkursie "Trzy Korony - Małopolska Nagroda Filmowa" otrzymali: Tomasz Klimala, Andrzej Gołda i Bożena Wiktorowska, a w kategorii dokumentu - Agnieszka Wiktorowska-Chmielewska. Gala rozdania nagród odbyła się w poniedziałek, 11 grudnia, w krakowskim kinie "Kijów".

Zdjęcia na temat: chmielewska
 • Julia Chmielewska (Julia Rosnowska)
Wideo na temat: chmielewska
 • Pełna wdzięku surrealistyczna komedia Tadeusza Chmielewskiego w konwencji burleski, w którą wpleciono lekkie, ukazane z przymrużeniem oka wątki kryminalne i melodramatyczne. Po odejściu ukochanej Melanii Wacław Kawanias zaszył się na 20 lat w latarni morskiej, studiując z zapałem kryminologię. Pewnego dnia do jego samotni trafia ścigający legendarnego złodzieja bankowego Testona inspektor Marac. Zaintrygowany Kawanias proponuje, by na jakiś czas zamienili się miejscami. Gdy nie znający...

 • Randka i operacja

  Zobacz co wydarzy się w dzisiejszym (19.) odcinku seriali "Julia". Anita umawia się z Darkiem na randkę. Podczas spotkania przekazuje chłopakowi intrygujące informacje o Julce. Chmielewska, obawiając się, że Darek wykorzysta te informacje przeciwko niej, zgadza się na spotkanie. Monika bezskutecznie próbuje zbliżyć się do Janka. Janicki pozostaje obojętny. Pod koniec dnia Julia otrzymuje dobrą

 • Agata Młynarska o programie "Zmiana pełną parą"

  "To program o miłości. To program o parach, które chcą się zmienić dla siebie po to, żeby odkryć siebie na nowo" - mówi Agata Młynarska. "Ogromną wartością jest bycie ze sobą, w szczęśliwym związku 20 lat, 10 lat, 5 lat. To jest wielki sukces. Ale jeszcze większym sukcesem jest zakochać się w sobie każdego dnia na nowo. To jest bardzo trudne i wiem, że są pary, które chcą o to zawalczyć. My im tylko w tym trochę pomagamy" - dodaje. Agata Młynarska wraca na antenę TLC z autorskim programem...

Dyskusje na temat: chmielewska