• Informacje na temat:

  choroba benedykta xvi

Artykuły na temat: choroba benedykta xvi
 • "Jan Paweł II" w telewizji RAI

  Pierwszy kanał włoskiej telewizji publicznej RAI wyemitował w niedzielę, 27 listopada, pierwszą z dwóch części filmu "Jan Paweł II" w reżyserii Johna Kenta Harrisona, którego światowa premiera w obecności Benedykta XVI odbyła się 17 listopada. Drugi odcinek włoska telewizja nada w poniedziałek, 28 listopada.

 • Ostro krytykuje papieża

  Piosenkarka Annie Lennox skrytykowała papieża Benedykta XVI za działania zniechęcające do bezpiecznego seksu w ogarniętej AIDS Angoli.

 • "Karol" wreszcie we włoskiej telewizji

  W środę (10 maja) i czwartek (11 maja) komercyjna włoska telewizja Canale 5 wyemituje film "Karol - papież, który pozostał człowiekiem" z Piotrem Adamczykiem w roli głównej. Prapremierowy pokaz opowieści o latach pontyfikatu polskiego papieża w reżyserii Giacomo Battiato odbył się w Watykanie 30 marca z udziałem Benedykta XVI.

 • "Karol": Łzy wzruszenia w Watykanie

  Kilkuminutową owacją na stojąco zakończyła się w czwartek, 30 marca, prapremiera filmu "Karol - papież, który pozostał człowiekiem" w Auli Pawła VI w Watykanie. Film w reżyserii Giacomo Battiato, z Piotrem Adamczykiem w roli głównej, obejrzał, razem z ponad 6 tys. widzów, Benedykt XVI. Ostatnie minuty filmu, przedstawiające archiwalne zdjęcia z pogrzebu papieża, widzowie oglądali na stojąco.

 • Watykańska premiera "Papieża..."

  30 marca w czwartek o godzinie 18.00 w watykańskiej Auli Pawła VI odbędzie się prapremiera filmu "Karol - papież, który pozostał człowiekiem" w reżyserii Giacomo Battiato i z Piotrem Adamczykiem w roli głównej. W projekcji udział weźmie Benedykt XVI. Film jest kontynuacją głośnej filmowej opowieści o młodości i krakowskich latach przyszłego papieża "Karol - człowiek, który został papieżem" .

 • Watykan: Po pokazie filmu o Janie Pawle II

  W Watykanie w czwartek wieczorem, 17 listopada, odbyła się prapremiera filmu "Jan Paweł II" w reżyserii Johna Kenta Harrisona z Jonem Voightem w roli papieża. Film zakończyły bardzo krótkie oklaski; kilka tysięcy widzów, z Benedyktem XVI, było tak wzruszonych, że zakończenie projekcji przyjęto w ciszy i skupieniu.

 • Piotr Adamczyk jako papież coraz lepszy

  2 i 3 kwietnia, w pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II, włoska telewizja wyemituje film fabularny o latach pontyfikatu papieża-Polaka, z Piotrem Adamczykiem w roli głównej. Reżyser Giacomo Battiato powiedział, że aktor, który nadzwyczajnie zagrał Karola Wojtyłę w filmie "Karol - człowiek, który został papieżem" , w drugiej części - Karol - papież, który pozostał człowiekiem - jest "tysiąc razy lepszy".

 • Piotr Adamczyk ponownie papieżem

  Film "Karol - papież, który pozostał człowiekiem" w reżyserii Giacomo Battiato z Piotrem Adamczykiem w roli głównej wejdzie na ekrany polskich kin 13 października - poinformował dystrybutor filmu. Film jest kontynuacją znanego już polskim widzom obrazu "Karol - człowiek, który został Papieżem" .

 • Film "Jan Paweł II" , którego polska premiera odbędzie się w czwartek, 2 marca, w Krakowie i Wadowicach, jest jedną z kilku produkcji o papieżu-Polaku, zrealizowanych w ostatnich miesiącach.

 • Filmy o Janie Pawle II

  Amerykańskie filmy "Jan Paweł II" , z Jonem Voightem w roli papieża, i "Jan Paweł II: Nie lękajcie się" , z kreacją Thomasa Kretschmanna, oraz włoska produkcja "Karol - Papież, który pozostał człowiekiem" , z główną rolą Piotra Adamczyka, będąca kontynuacją filmu "Karol - człowiek, który został Papieżem" - to filmy fabularne poświęcone papieżowi-Polakowi, zrealizowane po jego śmierci.

Wideo na temat: choroba benedykta xvi
 • Michael Kohlhaas

  XVI wiek, górski krajobraz Sewennów. Michael Kohlhaas (Mads Mikkelsen) zajmuje się handlem końmi, dzięki czemu całkiem nieźle prosperuje. Prowadzi spokojne, rodzinne życie. Jego szczęście kończy się, gdy pada ofiarą wielkiej niesprawiedliwości ze strony władz. Nie widząc innego sposobu na wyegzekwowanie swych praw, zbiera wokół siebie innych pokrzywdzonych i rozpoczyna rebelię.

 • Geneza Planety Małp

  Will Rodman (James Franco) to naukowiec pracujący w firmie farmaceutycznej Gen-Sys, w której pracuje się nad stworzeniem leku regenerującego tkankę mózgową. Celem naukowca jest wynalezienie leku na chorobę Alzheimera, na którą cierpi jego ojciec, Charles (John Lithgow). Skupiony wyłącznie na pracy, ma problemy z kontaktami z innymi ludźmi, ale choroba ojca zbliża ich do siebie. Badanie leku ALZ-112 na ludziach ujawnia skutek uboczny w postaci wzrostu agresji, więc Will musi zamknąć swój...

 • Sen o Afryce

  Niemiecki lekarz Ebbo Velten spędził kilkanaście lat w Afryce walcząc z epidemią śpiączki afrykańskiej. Po kilku latach choroba została prawie całkowicie wyeliminowana, a Velten wraz z żoną mają wkrótce wrócić do Europy, gdzie mieszka ich nastoletnia córka. Wyjazd z Afryki okazuje się jednak dla niego wyjątkowo trudny. Przez lata zżył się z fascynującymi i żywiołowymi mieszkańcami Afryki, tak że nie potrafi już wyobrazić sobie powrotu do beznamiętnej zachodniej rzeczywistości. Velten nie...