• Informacje na temat:

  chory aktor z na wspólnej

Artykuły na temat: chory aktor z na wspólnej
 • Jesteś chory? Lubię to!

  Jesteś chory, "lubię to!" - chciałoby się przycisnąć facebookową ikonkę. Amerykańska Akademia Filmowa promuje ambiwalencję w tej kwestii. Na czerwonym dywanie gwiazdy błyszczą w świetle fleszy, a potem Oscary wędrują w ręce tych, którzy na ekranie oszaleli, udawali ułomnych, zmagali się z chorobą psychiczną bądź epatowali brzydotą.

 • Mateusz Damięcki chory po "Taksówkarzu"

  ..."Po obejrzeniu 'Taksówkarza' przez trzy dni miałem stan podgorączkowy" - przyznaje aktor w rozmowie z PAP Life. "Byłem nastolatkiem, nie czytałem wcześniej nic o tym filmie. Rzuciłem okiem na okładkę kasety VHS, myślałem, że to coś o samochodach" - dodaje. "Ten obraz absolutnie mnie zaskoczył. Nie spodziewałem się, że zrobi na mnie takie wrażenie" - zachwala kultowy thriller w reżyserii Martina...

 • Tom Hanks i jego żona mają koronawirusa

  Słynny amerykański aktor Tom Hanks poinformował w czwartek 12 marca na Twitterze, że on i jego żona Rita Wilson są zakażeni koronawirusem. Oboje przebywają obecnie w Australii, gdzie aktor pracuje przy nowym filmie.

 • Bartłomiej Topa: Przyjacielska robota

  Bartłomiej Topa w programie Alicji Myśliwiec "2020. Plan B" z sentymentem wypowiadał się o początkach współpracy z reżyserem Wojciechem Smarzowskim. "Byliśmy wtedy pełni pasji. Takiego zachwytu, wyobrażeń, marzeń, że osiągniemy Oscary. Że będziemy je trzymać" - opowiadał aktor.

 • Tom Hanks: Spokrewniony z prezydentem

  Tom Hanks, jeden z najsłynniejszych aktorów na świecie, gwiazda filmów "Forrest Gump", "Filadelfia" i Szeregowiec Ryan", 9 lipca skończył 63. urodziny.

 • Warren Beatty: Słabość do wyrazistych kobiet

  Natalie Wood, Vivien Leigh, Diane Keaton, Isabelle Adjani, Madonna... Spis ekranowych partnerek Warrena Beatty mocno zazębia się z listą jego kochanek, ale na tym jego podboje się nie kończą. Brigitte Bardot, Jane Fonda, Cher, Raquel Welch, Melanie Griffith, Diana Ross, Barbra Streisand... Lista nie ma końca. Jak wyliczył biograf aktora, przez jego łóżko przewinęło się 12775 pań!

 • Oscarowe filmy: niewolnictwo, kosmos i AIDS

  ...amerykańskiej Akademii Filmowej. David O. Russell został już doceniony przez Akademię jako reżyser "Fightera" (2010) i "Poradnika pozytywnego myślenia" (2012). Za "Fightera" przyznano dwa Oscary (w kat. aktor drugoplanowy - dla Christiana Bale'a, i drugoplanowa aktorka - dla Melissy Leo) oraz pięć nominacji do statuetki, a za "Poradnik..." jednego Oscara (dla Jennifer Lawrence w kat. główna rola kobieca...

 • Przebrani za kobiety

  Od początku lipca w polskich kinach oglądać można nowy film Francois Ozona "Nowa dziewczyna". Francuski reżyser opowiada w nim o młodym wdowcu, który przebiera się w ubrania swojej zmarłej żony. Historia kina zna jednak więcej przypadków, w których reżyserzy ubierali swoich aktorów w sukienki. Oto przegląd 10 filmów, które mają jeden wspólny mianownik. Występuje w nich mężczyzna w makijażu.

 • Najlepsze role Leonarda DiCaprio

  ...aktora. Z biegiem lat jego starania o statuetkę stały się obiektem powracających żartów. Czasem przyćmiewają one talent DiCaprio, będącego jednym z najbardziej wszechstronnych i najciekawszych współczesnych aktorów. Z okazji premiery "Zjawy" przypominamy jego najlepsze i najważniejsze role.

 • Wojciech Pszoniak kończy 75 lat

  Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Wojciech Pszoniak, obchodzi we wtorek, 2 maja, 75. urodziny. Najsłynniejsze role zawdzięcza Andrzejowi Wajdzie, u którego wystąpił m.in. w "Ziemi obiecanej" (Moryc Welt), "Dantonie" (Maksymilian Robespierre) oraz "Korczaku" (Janusz Korczak).