• Informacje na temat:

  ciało astralne

Artykuły na temat: ciało astralne
 • "Body/Ciało": Jest zwiastun

  Można już zobaczyć zwiastun nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej "Body/Ciało", który za kilka dni zostanie pokazany w konkursie głównym Berlinale 2015.

 • "Body/Ciało": Przypowieść o współczesnym człowieku

  Przypowieść o współczesnym człowieku i jego lękach oraz o tym, że nie widzimy tego, co jest najbliżej nas - tak swój film "Body/Ciało", w którym występuje m.in. Janusz Gajos, opisała Małgorzata Szumowska.

 • Małgorzata Szumowska o "Body/Ciało": Obraz współczesnej Polski

  Małgorzata Szumowska, reżyserka walczącego o Złotego Niedźwiedzia na Berlinale 2015 filmu "Body/Ciało", w rozmowie z Interią opowiada, jak jednocześnie nakręcić czarną komedię o Polsce i uniwersalną historię ludzkich bolączek.

 • Coma w kosmosie z nową płytą "2005 YU55"

  Zarówno film jak i literatura niejednokrotnie fantazjowały na temat zderzenia Ziemi z jakąś nieznaną gwiazdą lub innym ciałem astralnym. Gdzieś na styku dwóch kosmicznych obiektów tworzy się nowy wymiar, zmienia perspektywa i radykalnie poszerza horyzont, a wizja planetarnej katastrofy niesie za sobą poetycką melancholię pobudzając do rewizji i refleksji. Właśnie to doświadczenie stanowi główną inspirację najnowszego albumu zespołu Comy zatytułowanego "2005 YU55".

 • Dragonland ku chwale Kopernika

  Astralni metalowcy ze szwedzkiej formacji Dragonland czekają już z niecierpliwością na odkrycie przez fanów symfonicznego power metalu ich nowego dźwiękowego ciała niebieskiego. Album "Astronomy", na którego okładce widnieje postać Mikołaja Kopernika, trafi na wydawniczy nieboskłon z logiem Century Media Records 13 listopada.

 • Berlinale: Szumowska pokazała nowy film

  Małgorzata Szumowska pokazała w poniedziałek, 9 lutego, na 65. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale swój nowy film "Body/Ciało" ubiegający się w konkursie głównym o Złotego Niedźwiedzia. Ze względu na duże zainteresowanie pokaz prasowy odbył się w dwóch kinach.

 • Małgorzata Szumowska w konkursie Berlinale!

  Nowy film Małgorzaty Szumowskiej "Body/Ciało" został zakwalifikowany do Konkursu Głównego 65. MFF Berlinale i jest drugim z rzędu, po głośnym "W imię...", obrazem reżyserki, który będzie reprezentował nasz kraj w walce o prestiżowego Złotego Niedźwiedzia.

 • Gaspar Noe: Zawsze od tyłu

  ...różne sposoby widzenia : przez jego subiektywną percepcję (jesteśmy jego oczami), flash-backi i widzenia astralne, to znaczy to, co rejestruje jego umysł po śmierci" - tłumaczy reżyser w wywiadzie dla(...). U Briana De Palmy czy w 'Europie' Larsa von Triera są takie plany astralne czy zenitalne (czyli kręcone z wysokości), ale trwają tylko parę minut. U mnie ten proces trwa półtorej godziny" - dodaje...

 • BBC Earth i Bass Astral x Igo prezentują singel inspirowany serialem dokumentalnym "Planety"

  ...dech w piersiach spektakl. Mamy nadzieję, że zarówno słuchając naszego singla, jak i oglądając 'Planety', wasze astralne ciało uniesie się daleko poza atmosferę ziemską" - dodaje. Bass Astral...

 • Słuchać, chłonąć, zalegalizować!

  ...choćby w numerze "Cortex" - który tylko z początku przybiera postać "normalnej" piosenki - czy astralnej "Codzie", brzmienie Kethy nabrało znamion pełnej fabuły. Efekt jest taki, jak przeniesienie obrazu...

Zdjęcia na temat: ciało astralne
Dyskusje na temat: ciało astralne