• Informacje na temat:

  cicha noc

Artykuły na temat: cicha noc
 • "Cicha noc" : Wszystkiego najgorszego

  Nie potrzeba szklanej kuli, by przewidzieć, że w pełnometrażowym debiucie Piotra Domalewskiego - nagrodzonego w sobotę Złotymi Lwa Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni - tytułowa "Cicha noc" nie będzie ani cicha, ani tym bardziej święta. Chociaż stół zastawiono potrawami, skrzypki wygrywają kolędy, a schłodzona wódka leje się strumieniami, jest równie wesoło jak na "Weselu" u Wojciecha...

 • "Cicha noc" ze Złotymi Lwami

  Reżyserski debiut Piotra Domalewskiego "Cicha noc", intymna opowieść o rodzinie podczas świątecznego spotkania, otrzymał Złote Lwy - główną nagrodę 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Aktorskie laury trafiły do Dawida Ogrodnika ("Cicha noc") oraz Eliane Umuhire i Jowity Budnik (gwiazd filmu "Ptaki śpiewają w Kigali").

 • "Cicha noc": Już 300 tysięcy widzów

  Debiut Piotra Domalewskiego "Cicha noc", wyprodukowany w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka, po czwartym weekendzie w kinach zebrał już 302 461 widzów.

 • "Cicha noc": Wielkie kino zrobione małą kamerą

  ..."Cicha noc" to intymna opowieść o rodzinie podczas zjazdu świątecznego. Film opowiada o pracującym w Holandii Adamie (Dawid Ogrodnik), który niespodziewanie wraca do rodzinnego domu na Boże(...) świeżość" - wyjaśnia Domalewski. Reżyser podkreśla, że pomył wykorzystania małej kamery od początku był uwzględniony w scenariuszu. "Cicha noc" została już doceniona na Festiwalu Polskich Filmów...

 • Najpopularniejsza "Cicha noc"

  Warszawska wokalistka zamieściła na profilu w Muzzo.pl zaśpiewaną przez siebie kolędę "Cicha noc" i życzenia skierowane do internautów. "Spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia" - napisała Olga. Muzyczną karierę zaczynała od projektów klubowych. Wokalistka była głosem polskiej edycji imprezy Sensation White we Wrocławiu (2006). Wystąpiła na głównej scenie obok m.in. ATB, Above&Beyond...

 • Zaśpiewała nam "Cichą noc"

  Dominika Gawęda, wokalistka zespołu Blue Cafe, opowiedziała portalowi INTERIA.PL o swoich świętach, a także zaśpiewała specjalnie dla nas kolędę "Cicha noc".

 • Nie do końca "Cicha noc"

  ...twórców "Kings Of Metal". Przypomnijmy, że "Cichą noc" wykonano po raz pierwszy podczas pasterki w 1818 roku, w Oberndorfie pod Salzburgiem (Austria). Autorem oryginalnych słów niemieckich "Stille Nacht...

 • Orły 2018: Triumf "Cichej nocy"

  Film "Cicha noc" triumfował na jubileuszowej, 20. gali Polskich Nagród Filmowych. Obraz w reżyserii Piotra Domalewskiego otrzymał aż 10 statuetek. Orły dla najlepszych aktorów powędrowały do Magdaleny Boczarskiej ("Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej") i Dawida Ogrodnika ("Cicha noc").

 • Amerykańska premiera "Cichej nocy" w Nowym Jorku

  Festiwal filmów europejskich "Panorama Europe" w Nowym Jorku prezentuje "Cichą noc" w reżyserii Piotra Domalewskiego. Jest to amerykańska premiera pełnometrażowego debiutu fabularnego polskiego artysty.

 • Arkadiusz Jakubik w "Cichej nocy": Jak własny ojciec

  Nagrodzony Złotymi Lwami 2017 w Gdyni film "Cicha noc" w reż. Piotra Domalewskiego w kinach pojawi się 24 listopada. Dawidowi Ogrodnikowi ("Chce się żyć", "Ostatnia rodzina"), który za ten film otrzymał na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych nagrodę za najlepszą główną rolę męską, partneruje - w roli ojca - Arkadiusz Jakubik ("Wesele", "Wołyń").

Zdjęcia na temat: cicha noc
Wideo na temat: cicha noc
Dyskusje na temat: cicha noc