• Informacje na temat:

  cisza film

Artykuły na temat: cisza film
 • Ciszą przyjęła publiczność premierowy wtorkowy pokaz fabularyzowanego filmu dokumentalnego "Wszystkie ręce umyte. Sprawa Barbary Blidy" w Katowicach. To efekt dziennikarskiego śledztwa Sylwestra Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego.

 • "Cisza jest dźwiękiem"

  ...należą "Farba" i "Wrota Europy". Aktorka występuje także w serial u Leszka Wosiewicza "Przeprowadzki". Najnowszym filmem Kingi Preis jest dramat psychologiczny "Cisza", obraz Michała Rosy, zrealizowany według scenariusza Krzysztofa Piesiewicza, wieloletniego współpracownika Krzysztofa Kieślowskiego. Na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, za kreację Mimi w filmie "Cisza...

 • "Wielka cisza" rozprzestrzenia się

  ..."Wielka cisza" , kameralny dokument o kartuskich mnichach, osiągnął oszałamiające wyniki na polskich ekranach. Już dawno warszawskie kino Muranów nie było świadkiem tak spektakularnych scen - informuje dystrybutor obrazu, firma Gutek Film.

 • "Cisza" w Karlowych Warach

  Film "Cisza" w reżyserii Michała Rosy , zrealizowany według scenariusza Krzysztofa Piesiewicza, wystartuje w konkursie 37. Międzynarodowego Festiwalu w Karlowych Warach. Impreza odbędzie się w dniach 4-13 lipca.

 • "Katyń": Cisza po premierze

  Uroczysta premiera filmu "Katyń" Andrzeja Wajdy odbyła się w poniedziałek w warszawskim Teatrze Wielkim. Wśród gości byli przedstawiciele władz Polski, artyści, politycy i rodziny ofiar Katynia.

 • "Cisza": Błogosławieni naznaczeni

  Film o kobiecie i mężczyźnie w szczególny sposób naznaczonych przez los mocno poruszył festiwalową publiczność. W "Ciszy" reżyser Michał Rosa opowiedział historię dziwną i powikłaną, ale bardzo bliską życiu.

 • Kino to także cisza

  Dwie z siedmiu premier tego tygodnia to filmy nagrodzone na festiwalu w Cannes. "Klasa" Laurenta Canteta to tegoroczny laureat Złotej Palmy, z kolei "Ciche światło" Carlosa Reygadasa to zdobywca Grand Prix Jury w 2007 roku. Bez "efektownych scenariuszy ani aktorów z bajońskimi gażami" filmy te pokazują szlachetną naturę kina.

 • Cisza i łzy po projekcji

  Przedłużającą się ciszą na sali i łzami widzów zakończyła się wileńska premiera filmu Andrzeja Wajdy "Katyń" - piszą w czwartek, 17 kwietnia, litewskie dzienniki.

 • "Potem nastąpi cisza". Premiera po rekonstrukcji

  We wtorek, 17 września, wieczorem w warszawskim kinie Kultura odbędzie się uroczysta premiera zrekonstruowanego cyfrowo filmu "Potem nastąpi cisza". Janusz Morgenstern nakręcił go w 1965 roku, a do udziału w filmie zaprosił m.in Daniela Olbrychskiego i Tadeusza Łomnickiego.

 • Cisza, w której chroni się Lorna

  Najnowszy film braci Dardenne - "Milczenie Lorny" - potwierdza unikalną pozycję Belgów wśród współczesnych reżyserów. Jest także dowodem na to, że ich niemodne kino potrafi również zaskakiwać.

Zdjęcia na temat: cisza film
Wideo na temat: cisza film
 • "Czerwony pająk": Filip Pławiak o ciszy na planie

  - Podoba mi się to, co Marcin [Koszałka] zrobił w swoim filmie. Droga i decyzje, jakie podjął. Były sceny, kiedy na planie była totalna cisza. Atmosfera, jaka jest w filmie, świetne zdjęcia oraz to, że stawia pytania, na które nie daje odpowiedzi, a jedynie podpowiedzi; sprawiają, że nawet nie zdajemy sobie sprawy, gdy w kinie mija 90 minut – Filip Pławiak opowiedział o pracy na planie filmu

Dyskusje na temat: cisza film