• Informacje na temat:

  clark gable zdjęcia

Artykuły na temat: clark gable zdjęcia
 • Ewa Wiśniewska: Każdy wybór ma swoją ceną

  .... Uciekłam w małżeństwo z kolegą ze szkoły teatralnej - opowiadała. Robert Polak był bardzo zdolnym aktorem, przystojnym jak Clark Gable. Wyszła za niego jako 19-latka, rok później mieli już dziecko(...) próbne zdjęcia do Łodzi. - Ekipa, do której trafiłam, bardziej zajęta była moją piękną mamą niż mną - wspomina. Mimo tego wygrała konkurs i jako 17-latka pojawiła się na łamach pisma. Kiełkowała w niej...

 • ​Aktorka rzuciła karierę i zastała... zakonnicą

  ...ja. Mój ojciec, Bert Hicks, w typie Clarka Gable, otrzymał propozycje filmowe, więc przeniósł się z Chicago do Hollywood. Byłam hollywoodzkim smarkaczem. Ojciec mieszkał w Beverly Hills, a ja...

 • Gwiazdy, które odeszły w 2014 roku

  Clark Gable i Marilyn Monroe. Od tej chwili Wallach nie schodził z ekranów przez kolejne 5 dekad. Innym słynnym westernem z jego udziałem był obraz Sergio Leone "Dobry, zły i brzydki" (1966), gdzie...

 • "Przeminęło z wiatrem": Mija 75 lat od premiery

  Dokładnie 75 lat temu na ekrany amerykańskich kin trafiło "Przeminęło z wiatrem" - jedna z najbardziej dochodowych produkcji w historii kina z głównymi rolami Vivien Leigh i Clarke'a Gable'a.

 • Miłość jak z ekranu

  Kochają się na zabój, ale nie mogą być razem. Walczą więc o swoje uczucie, a ich historie wzruszają, bawią, a czasem szokują. Przeniesienie opowieści o miłości na ekran to prawdziwa sztuka.

 • Na ratunek sukniom Scarlett

  Czas się przekonać, czy fani "Przeminęło z wiatrem" okażą się hojni i gotowi uratować bajeczne kreacje noszone przez Vivien Leigh w oscarowym dramacie o wojnie secesyjnej. Organizacja Harry Ransom Center przy Uniwersity of Texas (Austin) stara się zebrać 30 tys. dolarów, aby odnowić pięć sukni, które w filmie z 1939 roku nosiła Scarlett OHara.

 • Russell Crowe: Prawdziwy kapitan

  Zdobywca Oscara Russell Crowe ( "Gladiator" , "Piękny umysł" ) zagrał kapitana brytyjskiej marynarki wojennej w morskim widowisku "Pan i władca: Na krańcu świata" , które właśnie wchodzi na polskie ekrany. Urodzony w Nowej Zelandii aktor bardzo starannie, jak zwykle zresztą, przygotował się do roli. Jak sam przyznał, wzorowal się przy tym na historycznych angielskich dowódcach.

 • Wystawa zdjęć Marilyn Monroe

  Wystawa zdjęć "Hollywood Marilyn Monroe" autorstwa przyjaciela aktorki i fotografa Miltona H. Greene'a to nowa propozycja Starej Galerii ZPAF. Kolekcja z Monroe i innymi gwiazdami kina trafi wkrótce na aukcję. Wartość fotografii to ponad 380 tys. dolarów.

 • Zdobywcy Oscarów

  W lutym stacja TCM zaprasza na cykl filmów nagrodzonych Oscarami. Można będzie zobaczyć m. in. takie perełki jak "Doktora Żywago", "2001: Odyseję kosmiczną", "Przeminęło z wiatrem" czy Parszywą dwunastkę".

 • Kim był Bela Lugosi?

  "Jestem Dracula" - te słowa przeszły do historii kina. Wypowiedział je w 1931 roku Bela Lugosi, który uznawany jest za najsłynniejszego na świecie odtwórcę roli Księcia Ciemności. Na czym zatem polegał fenomen węgierskiego aktora, którego 130. rocznicę urodzin obchodzimy 20 października?

Wideo na temat: clark gable zdjęcia
 • Jutro będzie futro

  "Jutro będzie futro" opowiada historię przyjaciół, którym znudziło się dorosłe życie. Adama (John Cusack) rzuciła dziewczyna; Lou (Rob Corddry) to balangowicz, który nie może trafić na balangę, Nick (Craig Robinson) ma żonę, która kontroluje każdy jego ruch, a Jacob (Clark Duke) ma bzika na punkcie gier komputerowych i nie wychodzi z piwnicy. Po szalonej, ostro zakrapianej nocy w kurorcie narciarskim, zakończonej w jacuzzi, skacowani budzą się w ... 1986 roku. Uzyskują w ten sposób szansę,...

 • Ostatni egzorcyzm. Część 2

  Horror wyprodukowany przez Eliego Rotha, twórcę "Hostelu" i gwiazdę "Bękartów wojny", w reżyserii Eda Gassa-Donelly'ego, który zasłynął jako autor wielokrotnie nagrodzonego thrillera "Zabójcze piosenki małego miasta" z Peterem Stormare. Fabuła kontynuacji "Ostatniego egzorcyzmu" startuje w momencie, gdzie skończyła się część pierwsza. Błąkająca się, przerażona Nell Sweetzer (Ashley Bell) zostaje znaleziona na pustkowiach Luizjany. Kobieta padła ofiarą amnezji i nie pamięta większości...

 • Człowiek ze stali

  Clark Kent dowiaduje się, że jest nie z tej ziemi i posiada nadprzyrodzone moce. Jako młody mężczyzna podróżuje, aby dowiedzieć się, skąd pochodzi i jaka jest jego misja. Ukryty w nim bohater musi się ujawnić, jeśli ma ocalić świat przed zagładą i stać się symbolem nadziei całej ludzkości.