• Informacje na temat:

  clint eastwood wiek

Artykuły na temat: clint eastwood wiek
 • Clint Eastwood: Ikona amerykańskiego kina

  Wciąż pojawiają się opowieści warte przedstawienia. I dopóki ludzie chcą, żebym kręcił filmy, będę to robić - powiedział reżyser Clint Eastwood. Z okazji premiery jego filmu "Richard Jewell" - o ochroniarzu, który udaremnił zamach bombowy w Atlancie w 1996 r., przypominamy sylwetkę czterokrotnego zdobywcy Oscara.

 • "15:17 do Paryża": Clint Eastwood o nieudanym zamachu terrorystycznym

  Nowy film Clinta Eastwooda "15:17 do Paryża" opowiada opartą na faktach historię trzech mężczyzn, których heroiczna postawa i odważne działanie w czasie podróży szybką koleją do Paryża, sprawiły, że stali się z dnia na dzień bohaterami.

 • Clint Eastwood uchyla rąbka tajemnicy

  Leonardo DiCaprio był już trzykrotnie nominowany do Oscara, plakaty z jego podobizną zdobiły ściany dziewczęcych pokojów, jak Ameryka długa i szeroka, a jego nazwisko otwierało obsadę najbardziej kasowego filmu wszech czasów. Jego filmowa edukacja nie jest jednak jeszcze zakończona. Na szczęście ma przy sobie nauczyciela światowej sławy - Clinta Eastwooda.

 • Oscar dla Eastwooda?

  Kilka dni temu odbył się pierwszy pokaz prasowy najnowszej produkcji 75-letniego Clinta Eastwooda ( "Kosmiczni kowboje" , "Bez przebaczenia" ), "Million Dollar Baby". Krytycy w amerykańskiej prasie nie szczędzą słów pochwały, piszą nawet o "pewnych" kilku nominacjach do Oscara dla tego filmu.

 • "Sully": Cena bohaterstwa

  ...zniszczyć jego reputację i karierę. Właśnie o tym opowiada najnowszy film Clinta Eastwooda z Tomem Hanksem w roli tytułowej.

 • Nie żyje aktorka Verna Bloom

  Znana z ról w "Menażerii" i "Ostatnim kuszeniu Chrystusa" Verna Bloom zmarła 9 stycznia 2019 roku. Aktorka występowała w popularnych i uznanych filmach w latach 70. i 80. ubiegłego wieku.

 • Keira po Złoty Glob!

  ...muzyka: Into The Wild - Michael Brook, Kaki King, Eddie Vedder Grace Is Gone - Clint Eastwood The Kite Runner - Alberto Iglesias Atonement - Dario Marianelli Eastern Promises - Howard Shore Najlepsza piosenka: Despedida - Miłość w czasach zarazy (Shakira, Antonio Pinto) Grace Is Gone - Grace Is Gone (Clint Eastwood) Guaranteed - Into The Wild (Eddie Vedder) That's How You Know - Enchanted (Alan...

 • Nie żyje Ennio Morricone

  ...), a także córkę Alessandrę. W 2007 roku otrzymał Oscara za całokształt twórczości, odbierając statuetkę z rąk Clinta Eastwooda. Z tej okazji ukazał się wówczas album "We All Love Ennio Morricone(...) "Nienawistnej ósemki" w 2015 roku. Współpraca z Tarantino była wielką przygodą, choć dwóch twórców, których różnią wiek i artystyczne temperamenty, nie zawsze nadawało na tych samych falach...

 • "Matrix" dziedzictwem narodowym Ameryki

  ...dołączyły wielkie dzieła, takie jak: "Śniadanie u Tiffany'ego" - klasyk z 1961 roku z Audrey Hepburn w roli głównej, "Brudny Harry" (1971) z Clintem Eastwoodem w roli detektywa Harry'ego Calahana(...) walorów filmów jest ich wiek, który musi wynosić minimum dziesięć lat. Celem projektu jest podniesienie świadomości publicznej na temat ochrony filmów, aby można je było przekazywać przyszłym...

 • Kowboje, obcy i Obcy

  ...w sobie coś z legendarnych kreacji Steve'a McQueena i Clinta Eastwooda, coś z sękatego kloca drewna. Bynajmniej nie jest to zarzut wobec wspomnianej dwójki, ich zacięte twarze sugerowały jednocześnie(...), a wszyscy, bez wyjątku, wyładowują swoje frustracje na prostytutkach. Tak maluje się klasyka Westernu obserwowana spod ronda kowbojskiego kapelusza. Najmądrzejszy człowiek na ziemi - Ozymandiasz...