• Informacje na temat:

  córka pilsudskiego

Artykuły na temat: córka pilsudskiego
 • ​Piłsudski, Szyc i kobiety

  ...wybuchu II wojny światowej Aleksandra Piłsudska wraz z córkami osiadła w Anglii. Przed śmiercią napisała "Wspomnienia", które są istotnym źródłem wiedzy na temat życia prywatnego Marszałka. Aleksandra...

 • Uroczysta premiera filmu "Piłsudski"

  W warszawskim Multikinie w Złotych Tarasach w czwartek, 5 września, odbyła się premiera filmu "Piłsudski". Na uroczystym pokazie pojawił się reżyser Michał Rosa, odtwórca tytułowej roli Borys Szyc oraz pozostali aktorzy, którzy wystąpili w produkcji.

 • "Piłsudski": To ja byłam kobietą jego życia

  Żona i kochanka, partnerka i matka jego dzieci - kim były najważniejsze kobiety życia Piłsudskiego? Bycie partnerką wielkiego człowieka to ogromna odpowiedzialność. Ta rola jest jednak tylko pozornie drugoplanowa. U boku Piłsudskiego stały dwie silne kobiety: Maria Piłsudska (Magdalena Boczarska) i Aleksandra Szczerbińska (Maria Dębska).

 • Maria Dębska: Ten zawód bywa dla kobiet bezwzględny

  ..."Czarny Mercedes" to obok "Piłsudskiego" i "Zabawy, zabawy" trzeci tegoroczny film, w którym można oglądać Marię Dębską. Natomiast już wkrótce córka reżyserki Kingi Dębskiej ("Moje córki krowy") wchodzi na plan "Jesiennej dziewczyny" - produkcji, w której wcieli się w Kalinę Jędrusik.

 • "Wybuchowa" Maria Dębska

  Aleksandra Szczerbińska była drugą żoną Józefa Piłsudskiego i matką jego dwóch córek. W filmie "Piłsudski", który trafi do kin 13 września, gra ją Maria Dębska. Podczas zdjęć aktorka musiała nosić ważący 10 kg gorset, w którym schowane były pistolety i amunicja.

 • Aktor zginął w katastrofie

  Janusz Zakrzeński, popularny aktor filmowy i teatralny, znany m.in. jako odtwórca ról marszałka Józefa Piłsudskiego i Benedykta Korczyńskiego w "Nad Niemnem", zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Miał 74 lata.

 • Borys Szyc: Szczęśliwa czterdziestka

  ...jej wypada naprawdę blado. Córka ma niesamowicie mocny wokal. Nie wyszedłbym na tym źle, gdybym wziął u niej kilka lekcji. Moglibyście nagrać coś razem. - Jest to jakiś pomysł, ale nie...

 • Serial TVP o Agnieszce Osieckiej. Kto zagra Marylę Rodowicz?

  Jesienią 2020 r. na antenie TVP ma pojawić się serial o Agnieszce Osieckiej - legendarnej poetce, dziennikarce i autorce tekstów najpopularniejszych polskich piosenek. Kto wcieli się w rolę jej przyjaciółki, wokalistki Maryli Rodowicz?

 • Orły: Piętnaście nominacji dla "Bożego Ciała"

  Rycembel ("Boże Ciało"), Jowita Budnik ("Ikar. Legenda Mietka Kosza"), Agata Buzek ("Córka trenera"), Marta Żmuda Trzebiatowska ("Mowa ptaków") i Katarzyna Smutniak ("Słodki koniec dnia"). Nagroda za najlepszą główną rolę męską może trafić do: Bartosza Bieleni ("Boże Ciało"), Jacka Braciaka ("Córka trenera"), Dawida Ogrodnika ("Ikar. Legenda Mietka Kosza"), Pawła Wilczaka ("Pan T.") lub Borysa Szyca...

 • Borys Szyc został ojcem. Jego żona opublikowała nowe zdjęcie ich syna

  Borys Szyc i Justyna Nagłowska niedawno zostali rodzicami! Mały Henio przyszedł na świat 21 marca i od razu skradł serca szczęśliwej pary. Teraz żona aktorka opublikowała najnowsze zdjęcie syna, dołączając do niego osobisty wpis.