• Informacje na temat:

  córka wajdy i tyszkiewicz

Artykuły na temat: córka wajdy i tyszkiewicz
 • Beata Tyszkiewicz i Andrzej Wajda: Historia pewnego mełżeństwa

  ...tabu Beata Tyszkiewicz z sentymentem wspomina związek i małżeństwo z Andrzejem Wajdą, z którym na zawsze łączy ją córka. Z kolei reżyser unika wspomnień o swoim trzecim małżeństwie jak ognia. Można(...). Są razem do dziś. Z kolei Beata Tyszkiewicz dwa lata po rozwodzie poślubiła kolejnego reżysera, który zaangażował ją do filmu, tym razem młodszego od niej Witolda Orzechowskiego. Od Andrzeja Wajdy...

 • Andrzej Wajda i Andrzej Żuławski: Kilka niepotrzebnych słów

  ...i aktorka nawiązali romans, którego owocem była córka Karolina. Andrzej Wajda rozwiódł się  i poślubił Tyszkiewicz, ale małżeństwo szybko zakończyło się rozwodem. Mniej więcej w tym samym czasie(...). "Beata Tyszkiewicz jest chodzącym przykładem tego, jak należy prowadzić swoją karierę, nie mając żadnych zdolności, prócz biustu oczywiście" - powiedział. Kompleks Wajdy u Żuławskiego był tym bardziej...

 • Beata Tyszkiewicz obchodzi 80. urodziny

  Polska aktorka filmowa i telewizyjna Beata Tyszkiewicz obchodzi we wtorek, 14 sierpnia, 80. urodziny. Nazywana "polską Sophią Loren" aktorka wystąpiła m.in. w takich filmach jak: "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Lalka" Wojciecha J. Hasa, a także "Seksmisja" Juliusza Machulskiego.

 • Karetka zabrała Beatę Tyszkiewicz do szpitala!

  Po raz kolejny w tym roku Beata Tyszkiewicz trafiła do szpitala. Co dzieje się ze zdrowiem 79-aktorki? Córka komentuje stan zdrowia matki.

 • Beata Tyszkiewicz czuje się coraz lepiej!

  Pod koniec maja Beata Tyszkiewicz trafiła do szpitala. Aktorka miała zawał i przeszła operację, jednak czuje się coraz lepiej i niedługo opuści szpital.

 • Beata Tyszkiewicz na medal

  Aktorka Beata Tyszkiewicz (właściwie: Beata Maria hr. Tyszkiewicz-Łohojska herbu Leliwa) otrzymała Złoty Medal Zasłużony Kultury Gloria Artis. Kapituła medalu doceniła zarówno wieloletnią aktywność aktorki w kinie i teatrze, jak i społeczną działalność na rzecz polskiej kultury.

 • Jubileusz Beaty Tyszkiewicz

  Beata Tyszkiewicz, aktorka znana m.in. z ról filmowych Marii Walewskiej i Izabeli Łęckiej, kończy w czwartek 70 lat.

 • Beata Tyszkiewicz kończy 75 lat

  Polska aktorka filmowa i telewizyjna, nazywana "polską Sophią Loren", Beata Tyszkiewicz obchodzi w środę 75. urodziny. Aktorka wystąpiła m.in. w takich filmach jak: "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Lalka" Wojciecha J. Hasa, a także "Seksmisja" Juliusza Machulskiego.

 • Beata Tyszkiewicz: Hrabianka polskiego kina

  Jest prawdziwą hrabianką, z krwi i kości, która urodziła się w pałacu w Wilanowie. Ale Beata Maria Helena Tyszkiewiczówn-Kalenicka (74 l.) herbu Leliwa nie miała życia jak arystokratka. Już jej dzieciństwo nie należało do łatwych, bo... wkroczyła w nie wielka historia. Miała zaledwie roczek, gdy wybuchła II wojna światowa. W 1942 roku przyszedł na świat jej brat Krzysztof. Właściwie wychowywała...

 • Plakaty do filmów Wajdy i jego zdjęcia na wystawie w Radomiu

  Zagraniczne plakaty do filmów Andrzeja Wajdy oraz przedstawiające reżysera fotografie autorstwa Czesława Czaplińskiego można od niedzieli, 15 października, oglądać w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu. Wajda był głównym orędownikiem utworzenia tej instytucji.

Zdjęcia na temat: córka wajdy i tyszkiewicz