• Informacje na temat:

  córki krystyny jandy

Artykuły na temat: córki krystyny jandy
 • "Słodki koniec dnia": Triumfalny powrót Krystyny Jandy

  Dokładnie rok temu (10 maja 2019) na ekrany polskich kin trafił "Słodki koniec dnia". Film był triumfalnym powrotem do kina Krystyny Jandy, która za rolę polskiej poetki i laureatki nagrody Nobla otrzymała Nagrodę Specjalną Jury na prestiżowym amerykańskim festiwalu Sundance.

 • Sekret pierwszego małżeństwa Krystyny Jandy

  ...okazji do kontaktów z nieprzeciętnymi osobami. Przyjaciółką Jandy, zdradza również, jak doszło do tego, że na świecie pojawiła się córka Jandy i Seweryna - Maria. W tej historii ważna jest rola...

 • Jubileusz Krystyny Jandy

  Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. W 2000 r. odbyła jedną z największych tras teatralnych w historii polskiego teatru pt. "Sto twarzy Krystyny Jandy". W ciągu dwóch miesięcy zagrała 48 spektakli w ośmiu największych miastach Polski. Wraz z mężem, operatorem filmowym Edwardem Kłosińskim i córką, aktorką Marią Seweryn założyła w 2004 r. Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Rok później otworzyła...

 • Spektaklem "Wassa Żeleznowa" Maksyma Gorkiego zainauguruje w sobotę działalność Och-Teatr, stworzony przez Fundację Krystyny Jandy na Rzecz Kultury. Placówka będzie działała w budynku kina Ochota przy ul. Grójeckiej 65 w Warszawie.

 • Krystyna Janda: Nie szukam miłości

  Od śmierci męża Krystyny Jandy, Edwarda Kłosińskiego, minęło sześć lat, ale serce aktorki wciąż należy tylko do niego. Wybitna artystka nie szuka nowej miłości i nie chce się ponownie zakochać.

 • Buzek, Janda i Polony razem

  Borys Lankosz rozpoczął zdjęcia do swojego fabularnego debiutu "Rewers" - przewrotnej i pełnej ironii opowieści o trzech pokoleniach kobiet, która jest jednocześnie filmowym spotkaniem trzech znakomitych aktorek - Agaty Buzek, Krystyny Jandy oraz Anny Polony.

 • "Kiedyś byłam różą, lecz nie jestem teraz..." - tymi słowami piosenki Kayah rozpoczęła uroczysty wieczór tygodnika "Gala", Róże Gali 2005. Już po raz trzeci ten jeden z najpopularniejszych tygodników o życiu sławnych ludzi wręczył swoje najważniejsze trofea.

 • Krystyna Janda: Żelazna dama

  .... W latach 1976-1987 była aktorką teatru Ateneum w Warszawie. Od 1987 r. do 2004 r. występowała na scenie warszawskiego Teatru Powszechnego. Ekranowym debiutem Krystyny Jandy była rola Agnieszki w filmie(...) Krystyny Jandy. 'Tatarak' Andrzeja Wajdy, zadedykowany zmarłemu mężowi aktorki - operatorowi Edwardowi Kłosińskiemu, jest wielkim, przekraczającym granice aktorstwa, popisem Jandy" - pisał w relacji...

 • Krystyna Janda: Żyję z pasją

  ...- Jestem zmęczona, ale w wieku 66 lat w pełnej formie zawodowej. Gram, reżyseruję, piszę  adaptacje, opiekuję się projektami  Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Wszystko inne mnie nudzi. Mam(...) najwybitniejszych. Rozmawiała Ewa Jaśkiewicz *** Krystyna Janda urodziła się 18 grudnia 1952 roku w Starachowicach. Córka Zdzisławy i Ryszarda Jandy, inżyniera czeskiego pochodzenia. Ukończyła PWST...

 • Andrzej Seweryn i Krystyna Janda: Mistrz i uczennica

  ...małżeństwa Krystyny Jandy i Andrzeja Seweryna był ich ostatni film "Dyrygent". Aktorka zapamiętała szczególnie jedną scenę. Andrzej Seweryn, który rzadko pił alkohol, a miał zagrać pijanego, postanowił tak(...) wyrozumiałą". EP ---------------------------- Cytaty pochodzą z biografii Andrzeja Seweryna autorstwa Teresy Wilniewczyc oraz książki Bożeny Janickiej i Krystyny Jandy "Gwiazdy mają czerwone pazury".

Zdjęcia na temat: córki krystyny jandy