• Informacje na temat:

  cudzoziemcy

Artykuły na temat: cudzoziemcy
 • "Hidden Away" Giorgio Dirittiiego na festiwalu w Berlinie

  "Antonio Ligabue czuł się jak cudzoziemiec, żył w samotności. W jego historii odnajdziemy paralelę dzisiejszych czasów" - powiedział Giorgio Diritti, który podczas 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie zaprezentował film "Hidden Away" inspirowany życiorysem włoskiego malarza.

 • Rammstein: Zobacz teledysk "Ausländer". Kolonializm i rządy białego człowieka

  Niemiecka grupa Rammstein zaprezentowała właśnie kolejny teledysk promujący nieposiadający tytułu najnowszy album. Co możemy zobaczyć w klipie do utworu "Ausländer" (cudzoziemiec)?

 • Roman Gutek został Kawalerem Orderu Gwiazdy Włoch

  Prezes Stowarzyszenia Nowe Horyzonty Roman Gutek, został w poniedziałek odznaczony Orderem Gwiazdy Włoch (Ordine della Stella d'Italia, OSI) - wyróżnieniem przyznawanym m.in. cudzoziemcom, przyczyniającym się do upowszechnienia kultury czy historii włoskiej.

 • Jaromir Nohavica z medalem od Władimira Putina

  Czeski piosenkarz, gitarzysta i poeta Jaromir Nohavica otrzyma Medal Puszkina od prezydenta Rosji Władimira Putina. Przyznawany jest on Rosjanom i cudzoziemcom za "zasługi w umacnianiu przyjaźni między narodami". Nohavica zapowiedział, że przyjmie to odznaczenie.

 • "Kto cię uczył jeździć?": Licencja na prowadzenie

  Dokument "Kto cię uczył jeździć?" opowiada historię trójki cudzoziemców, którzy mieszkając daleko od swoich ojczyzn, przygotowują się do egzaminu na prawo jazdy.

 • "Usta usta": Małżeństwo dla wizy?

  Wyjątkowo szybkie małżeństwo Leny i Piotrka wszystkim od samego początku wydawało się co najmniej nieprzemyślane. Urząd ds. cudzoziemców miał na tę sprawę bardziej zdecydowany pogląd.

 • Steven Seagal znowu w Polsce

  Steven Seagal, gwiazdor kina akcji ( "Naznaczony śmiercią" , "Liberator" ), zamierza nakręcić w naszym kraju kolejny film. W ubiegłym roku zrealizował w Polsce obraz "Cudzoziemiec" . Zdjęcia do nowego projektu mają rozpocząć się w sierpniu.

 • Polski DJ i hitlerowski gest

  Hiphopowy DJ polskiego pochodzenia Tomekk został przez niemiecką telewizję RTL wyrzucony z programu za uniesienie ręki w hitlerowskim pozdrowieniu i narzekanie na nadmiar cudzoziemców.

 • Dom z "Rzymskich wakacji" w ruinie

  Dom przy via Margutta 51 w Wiecznym Mieście, uwieczniony w słynnym filmie "Rzymskie wakacje", cel "pielgrzymek" głównie amerykańskich turystów, rozpada się - alarmuje włoska prasa. Przytacza pytania zdumionych cudzoziemców: "czemu o niego nie dbają?".

 • We Włoszech kwitnie turystyka filmowa

  Coraz więcej Włochów i cudzoziemców wędruje po Rzymie i innych regionach kraju śladami bohaterów filmów zaliczanych zarówno do klasyki kinematografii światowej, jak i najnowszych produkcji. To ważny bodziec dla branży turystycznej - zauważa włoska prasa.

Zdjęcia na temat: cudzoziemcy
Dyskusje na temat: cudzoziemcy
 • Re: "Barwy szczęścia": Seks na pocieszenie

  Chciwość gubi Poznani i Rozum , a SUMIENIE - Bogowie się boją kiedy Poznanie zabite - i Wstyd umiera...   Kiedy zabity Wstyd, Prawda znika,  z zagładą Prawdy i Szczęście zginie...  Kiedy Szczęście zginie, Człowiek ginie,  a jeśli zginie Człowiek, to wszelkie bogactwa jego,  swobodnie Cudzoziemcy zagarniają...  -co dalej? Cudzoziemcy -pewnie .........ich twarze do zrozumienia. THE END ...........

 • Re: Oryginalne imiona dzieci polskich gwiazd

  W Polsce powinien być zakaz nadawania dowolnych imion, tak jak kiedyś już było, tylko klasyczne europejskie lub polskie słowiańskie. Nawet cudzoziemcy powinni się dostosować, bo już niestety pojawiają się w Polsce Muhamady itp patologia antypolska.

 • Re: Polska oszalała na ich punkcie! Wywołały też niejeden skandal

  Nie wiem czy wiecie polacy ale cudzoziemcy się z was śmieją że wasze kobiety są wspólne i jak jesteście z polka Zagranica to każdy wie że ja będzie miał....i dlatego te głupie usmieszki... Oni z was maja beke bo każdy kto chce robi z polka co chce... Serio zostawcie te polki bo stajecie się posmiewiskiem

 • Re: "Ranczo": Ilona Ostrowska odchodzi z serialu?!

  Na początku to był niezły serial komediowy, z niezłymi elementami obyczajowymi, wyrazistymi postaciami i było z czego się pośmiać. Potem było już tylko gorzej. Jakieś żałosne próby pouczania ludzi, niby-UE ale nie do końca, cudzoziemcy potrzebni jak dziura w moście, a ostatnio - polityka, tfuuuuu !!!! w najgorszym i parszywym, ale chyba prawdziwym wydaniu. Po co nam ten serial, skoro

 • Re: Sam sobie robi... meble!

  Wszystkie Panskie budowy po 30/40 latach dopiero sie sypia bo byly bez remontow a teraz oddaja droge lub most i po dwoch latach trzeba remontowac. Dworzec Centralny w Wawie to CUDO polskiej architektury ktorego nam zazdroszcza cudzoziemcy. Dziekujemy !