• Informacje na temat:

  czarna komedia

Artykuły na temat: czarna komedia
 • Zanussi kręci czarną komedię

  Zdjęcia będą kręcone w Warszawie i Kijowie; jedną z głównych ról zagra Bohdan Stupka - powiedział w poniedziałek Krzysztof Zanussi. Głównym producentem pełnometrażowego "Serca na dłoni" będzie Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie. Produkcję filmu dofinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). "Serce na dłoni" to czarna komedia. Stefan, młody człowiek, w poczuciu...

 • Czarna komedia braci Coen

  Joel i Ethan Coen planuja realizację czarnej komedii w stylu "Fargo", zatytułowanej "A Serious Man". Bracia będą scenarzystami, reżyserami i producentami projektu.

 • Czarna komedia Anthony Hopkinsa

  Merkerson ( "Radio" ), Fionnulę Flanagan ( "Łzy słońca" ), Christophera Lawforda ( "Mroczna dzielnica" ) i Michaela Clarke Duncana ( "Wyspa" ). Czarna komedia Hopkinsa opowie o reżyserze - scenarzyście...

 • We wtorek, 6 maja, rozpoczyna się druga część zdjęć do filmu "Plan", w reżyserii i według scenariusza Sławka Pstronga. Czarna komedia jest historią pięciu rencistów, kolegów z czasów podstawówki, którzy postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce i coś zmienić w życiu.

 • "Wielkie zimno": Francuska czarna komedia w polskich kinach

  Środek mroźnej zimy, podupadający zakład pogrzebowy. Nagle zjawia się ratunek... nieboszczyk. To początek "Wielkiego zimna", debiutu pełnometrażowego Gérarda Pautonnier. Film pojawi się na ekranach polskich kin w najbliższy piątek, 9 marca.

 • "Wśród nocnej ciszy", czyli Boska Komedia 2019

  ..."Wśród nocnej ciszy" to motto tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia. W ciągu 10 dni widzowie obejrzą 32 spektakle. Wielkie święto teatru rusza 6 grudnia w Krakowie. Na deskach krakowskich teatrów wystąpią tacy aktorzy, jak Maja Ostaszewska, Dorota Kolak, Justyna Wasilewska, Katarzyna Figura, Aleksandra Popławska, Eliza Rycembel, Rafał Maćkowiak, Jacek...

 • Czarne komedie, czyli uśmiech na ustach, ale gorycz w gardle

  W piątek, 27 kwietnia, do polskich kin trafi film fabularny "Śmierć Stalina", czarna jak smoła komedia o Chruszczowie, Berii i innych współpracownikach Józefa Stalina, którzy po zgonie dyktatora rozpoczynają walkę o kontrolę nad zbudowanym przez niego aparatem terroru. Z tej okazji prezentujemy listę dziesięciu najbardziej oryginalnych - naszym zdaniem - czarnych komedii.

 • "Body/Ciało": Surowa czarna komedia?

  Największy niemiecki dziennik opiniotwórczy "Sueddeutsche Zeitung" zauważył pokazany w poniedziałek na Berlinale film Małgorzaty Szumowskiej "Body/Ciało", nazywając obraz "bardzo surową czarną komedią", która ukazuje komiczne strony nieszczęść.

 • Malcolm McDowell w czarnej komedii

  ...epizodyczną postać bywalca klubu ze striptizem. Pozostałe role filmu, zapowiadanego jako czarna komedia, zostaną obsadzone wkrótce. Scenarzystą i reżyserem "Cordless" jest debiutujący za kamerą Oren Moverman...

 • Refleksyjna komedia Brylskiego

  ..."Cudowne lato" w reżyserii Ryszarda Brylskiego - filmową opowieść o miłosnych perypetiach i zabawnej rywalizacji zakładów pogrzebowych, określaną także jako "czarna komedia romantyczna" - od piątku można oglądać w kinach.

Zdjęcia na temat: czarna komedia
Wideo na temat: czarna komedia
 • "Heathers": Zwiastun serialu

  "Heathers" to czarna komedia o życiu młodych ludzi inspirowana kultowym filmem z lat osiemdziesiątych, z nastoletnią wówczas Winoną Ryder. W Polsce film ten znany jest widzom jako "Śmiertelne zauroczenie". Pomysłodawcą serialu nawiązującego do filmowego pierwowzoru jest Jason A. Micallef. Na uwagę zasługuje pełna znanych utworów ścieżka dźwiękowa.

 • Zwiastun szóstego sezonu

  Zobaczcie, bardzo ładnie zrealizowany i przyjemny dla oka, zwiastun szóstego sezonu serialu "Trawka". Już 16 sierpnia na antenę telewizji Showtime powraca serial "Trawka". Ta czarna komedia rozgrywa się w fikcyjnym mieście Agrestic, gdzie kwitnie handel marihuaną. W tym procederze czynny udział bierze główna bohaterka "Trawki" Nancy Botwin. Sezon szósty został zapowiedziany jako finałowy sezon

Dyskusje na temat: czarna komedia
 • Re: "M jak miłość": Czarna owca w rodzinie!

  Positivum i od samego rana siadam na banana .Tragi-komedia w polskim wydaniu powoduje intensywne pieczenie zwieraczy oraz moszny .

 • Re: Rok 2020 w polskich serialach

  Seriale to mamy ale w sejmie to jest dopiero czarna komedia z elementami horroru

 • Re: "M jak miłość": Czarna seria

  Ten kramik z tasiemkami, położony gdzieś na uboczu to rzeczywiście był od początku biznesowy strzał w dziesiątkę :) zawsze mnie bawił asortyment tego sklepu. Jak zresztą wszystko w tym serialu. Fajna komedia. Czasem kryminał. Bywa rożnie. Ogólnie jest to M jak Mydło albo ewentualnie M jak Mdłości, to sa najodpowiedniejsze określenia.

 • Re: Serialowy przewodnik

  Czarna komedia!!! I co to w ogóle za próby robienia filmu sensacyjnego z przygłupiego serialu. Co to ma być? Wyciskacz łez? A ci aktorzy grają jak łajzy. Tragiczna jest ta gra. Tra gicz na!!! Wyjeżdżałem na studia w 2004 roku. Ja zdążyłem skończyć studia i tam takie, ożenić się , urodziło mi się dziecko, odeszli moi znajomi a serial jak był tak jest.