• Informacje na temat:

  czesław niemen eleonora niemen

Artykuły na temat: czesław niemen eleonora niemen
 • Pożegnanie Czesława Niemena

  Urnę z prochami Czesława Niemena złożono w piątek, 30 stycznia, w katakumbach na Starych Powązkach w Warszawie. Wcześniej za duszę muzyka odprawiona została msza św. w kościele św. Karola Boromeusza. Tuż po pogrzebie artysty rozpętała się zamieć śnieżna, po czym nad tą częścią Warszawy ukazało się słońce.

 • Małgorzata i Czesław Niemen: Od drugiego spojrzenia...

  ..."Nasza miłość się rodzi. Wśród zieleni i bzów Nie pogubi już dróg..." - śpiewał Czesław Niemen w jednym ze swoich utworów. I choć powstał on na kilka lat przed tym, nim spotkał Małgorzatę, to jest(...) była gońcem przy produkcji serialu "Wielka miłość Balzaka". 33-letni Niemen, komponował muzykę do "Dziewczyn do wzięcia" Kondratiuka. "Od razu zwróciłam na niego uwagę. Zaintrygował mnie" - wspominała...

 • Drastyczna metamorfoza Natalii Niemen. Trudno ją poznać

  Córka Czesława Niemena, Natalia, pokazała się w nowej odsłonie. Jak wygląda teraz?

 • Czesław Niemen: 80. rocznica urodzin. Trasa "Niemen inaczej" na start

  W sobotę 16 lutego mija 80 lat od urodzin Czesława Niemena. Tego samego dnia w ICE w Krakowie rusza trasa koncertowa "Niemen inaczej" z udziałem m.in. jego córki Natalii Niemen, Kuby Badacha i Stanisława Sojki. To niejedyne atrakcje przygotowane dla fanów jednego z najpopularniejszych polskich twórców wszech czasów.

 • Pomnik Czesława Niemena w Białogardzie. Kiedy uroczyste odsłonięcie?

  W sobotę (29 czerwca) w samo południe na Placu Wolności w Białogardzie odbędzie się uroczyste odsłonięcie pomnika Czesława Niemena.

 • Sejm nie uczci pamięci Niemena

  Krzysztof Zaremba, poseł Platformy Obywatelskiej, zaproponował, aby polski parlament uczcił pamięć zmarłego 17 stycznia Czesława Niemena. Proponował, by kwestię tę rozstrzygnął Konwent Seniorów. Marszałek Marek Borowski nie przychylił się jednak do jego prośby twierdząc, że Sejm nie może czcić pamięci "każdego piosenkarza". "Sejm w hołdzie dla zmarłego musi być zjednoczony" - napisał Borowski...

 • Natalia Niemen: Bardziej znana córka Czesława Niemena

  ..."Niemen mniej znany" to jeden z projektów w których bierze udział Natalia Niemen, starsza córka zmarłego w styczniu 2004 roku Czesława Niemena. Wokalistka 24 stycznia kończy 40 lat.

 • Rodzina Niemena walczy o piosenkę

  W Poznaniu córki Czesława Niemena zeznawały w czwartek (9 czerwca) w procesie o naruszenie praw autorskich po ojcu. Chodzi o zadośćuczynienie od poznańskiego stowarzyszenia, które bez zgody rodziny upubliczniło utwór Czesława Niemena i włoskiej piosenkarki Faridy "Musica Magica".