• Informacje na temat:

  daniel olbrychski studia

Artykuły na temat: daniel olbrychski studia
 • Daniel Olbrychski: Wciąż czuję się młody

  Daniel Olbrychski to nie tylko znakomity aktor, ale też czarujący człowiek i świetny rozmówca. Uwielbia swój zawód. Ma też inne, równie ciekawe pasje - jazdę konną oraz boks. 27 lutego będzie świętował 74. urodziny.

 • ​Daniel Olbrychski: Galopem przez życie

  ..., Krystyny Demskiej, Olbrychski znalazł spokojną przystań. W 1988 r. poznała ich ze sobą Agnieszka Osiecka, mówiąc: "Daniel jeszcze nie spotkał kobiety, która by na niego zasługiwała". Nie była to miłość(...) Olbrychscy. Jednak gdy po Powstaniu Niemcy wypędzili cywilów z miasta, rodzina z 5-letnim synkiem Krzysiem (starszym bratem Daniela) wyruszyła na tułaczkę. Zatrzymali się u kuzynów w dworku...

 • Daniel Olbrychski: Zwolniłem tempo, nie forsuję się, mam święty spokój

  Media na Zachodzie nazywały go "słowiańską harfą". Daniel Olbrychski, ulubiony aktor Andrzeja Wajdy i Jerzego Hoffmana, dziś chętnie gra epizodyczne role.

 • Daniel Olbrychski: Wielki uczeń wielkiego mistrza

  Wielki aktor, legenda polskiego kina. Jeden z najlepszych aktorów Andrzeja Wajdy. Daniel Olbrychski kończy dziś 70 lat.

 • Daniel Olbrychski jako ksiądz w filmie "Cud"

  Daniel Olbrychski zagrał księdza w "Cudzie", koprodukcji litewsko-polsko-bułgarskiej. Zdjęcia do filmu, z akcją rozgrywającą się na początku lat 90. na Litwie, już się zakończyły. To tragikomedia z elementami absurdu i magicznego realizmu - informują twórcy. Reżyserką "Cudu" jest Litwinka Egle Vertelyte.

 • Daniel Olbrychski: Nie chce mi się już udawać

  ...? Daniel Olbrychski : - Ten serial to niesłychanie ciepły, ale wspaniale złośliwy obraz Polski. Tej głupoty, zaściankowości, sprytu, który w gruncie rzeczy nie jest sprytem. I to trzeba umieć grać(...)? - Podszedł do mnie i powiedział: - Panie Danielu, pamiętam pana mamę, piękna dziewczyna z Podlasia. Potem pojechała do Warszawy i niestety wyszła za jakiegoś Olbrychskiego. O, przepraszam...

 • 40 lat minęło...

  Daniel Olbrychski - jeden z najbardziej znanych polskich aktorów filmowych i teatralnych - obchodzi w sobotę 40. rocznicę debiutu teatralnego.

 • "Potop": Reaktywacja

  Pokazem filmu "Potop Redivivus" rozpoczął się 39. Festiwal Filmowy w Gdyni. Na projekcję w poniedziałek, 15 września, stawili się twórcy filmu - z Jerzym Hoffmanem i Danielem Olbrychskim na czele, których publiczność nagrodziła oklaskami na stojąco.

 • Tragiczna historia Cybulskiego w tle

  Daniel Olbrychski, Janusz Morgenstern, Jerzy "Duduś" Matuszkiewicz, Iga Cembrzyńska i Ignacy Gogolewski na scenie oraz wypełniona po brzegi sala warszawskiego Kina Kultura - taka była sceneria poniedziałkowej premiery odnowionego cyfrowo filmu "Jowita".

 • Dorota Segda jako Sally Carrera

  Najnowsza produkcja studia Pixar ( "Gdzie jest Nemo" , "Iniemamocni" ) w polskich kinach pojawi się już 23 czerwca. W polskiej wersji językowej "Aut" usłyszymy głosy znanych nam aktorów. Dorota Segda ( "Tato" ), która wcieli się w Sally Carrerę oraz Daniel Olbrychski ( "Ogniem i mieczem" ) jako wójt Hudson opowiedzieli o swojej przygodzie z dubbingiem oraz doświadczeniach z motoryzacją.

Dyskusje na temat: daniel olbrychski studia