• Informacje na temat:

  daniele głódzia

Artykuły na temat: daniele głódzia
 • Niepotrzebni mogą odejść

  "Głód" , reż. Steve McQueen, Wielka Brytania/Irlandia 2008, Monolith Films / Nowe Horyzonty, premiera kinowa: 8 stycznia 2010 roku.

 • James Bond ma już 50 lat!

  W piątek, 5 października, mija pół wieku od momentu, gdy z kinowego ekranu padła kwestia: "Nazywam się Bond, James Bond". "Sukces 'Dr No' był spowodowany głodem tego typu bohaterów jak Bond" - ocenia Michał Grzesiek, autor książki o filmach z Jamesem Bondem.

 • Kim tak naprawdę jest Frank?

  Michael Fassbender - po wielkich kreacjach w "Głodzie", "Wstydzie" i "Zniewolonym" - po raz pierwszy występuje w komediowej roli, która udowadnia jego niebywały talent i wszechstronność. Tym razem wciela się w postać tytułowego Franka, charyzmatycznego lidera muzycznego zespołu.

 • Musisz tego posłuchać! Tygodniowy, subiektywny przegląd płytowy (11.03 – 17.03)

  Bez dużej premiery, ale z pokaźną liczbą mniejszych wydawnictw. Tak podsumować można poniższy przegląd płytowy. W tym tygodniu obrodziło szczególnie płytami polskimi, bo oprócz Julii Marcell i Króla, nowy materiał przygotowali również Daniel Spaleniak i Kortez.

 • Ken Loach: Złość może być konstruktywna

  "Co to za świat, który sami stworzyliśmy?" - zastanawia się Ken Loach, który w swoim najnowszym filmie - "Ja, Daniel Blake", nagrodzonym Złotą Palmą w Cannes, porusza problem jednostki, która musi zmierzyć się z biurokratycznym molochem.

 • &quotMuzyka jest tajemnicą"

  ...na powyższe pytania Maciej Bury umówił się na rozmowę z Danielem Brennare, wokalistą, gitarzystą i głównym kompozytorem Lake of Tears.

 • "System" : Wbrew regułom

  "System" Daniela Espinosy, którego scenariusz powstał na podstawie książki Toma Roba Smitha "Ofiara 44", stał się sławny jeszcze przed polską premierą. Kilka dni temu rosyjskie Ministerstwo Kultury nie dopuściło do premiery filmu.

 • James Bond w cieniu kobiet

  6 premierowych tytułów trafia w piątek na ekrany kin. Murowany bohater weekendu - James Bond (w osobie Daniela Craiga) - stoczy walkę o widzów z bohaterkami filmu "Sufrażystka", francuskim dramatem "W cieniu kobiet" oraz animacją "Rabusie fistaszków".

 • "Kevin sam..." to tradycja

  - Kiedy byłem dzieckiem, w okresie świątecznym w telewizji co roku leciał "Czarnoksiężnik z Oz" - wspomina Daniel Stern. - Teraz pokazują "Kevina samego w domu". Czuję się bardzo dziwnie, będąc częścią rodzinnej tradycji.

 • "System": W służbie ZSRR

  Wyprodukowany przez Ridleya Scotta, a wyreżyserowany przez Daniela Espinosę thriller "System" trafi w piątek, 24 kwietnia, do polskich kin. Akcja toczy się na początku lat 50. w ZSRR. W obsadzie są m.in. Tom Hardy, Noomi Rapace, Gary Oldman, Vincent Cassel i Agnieszka Grochowska.