• Informacje na temat:

  danuta lato dzisiaj

Artykuły na temat: danuta lato dzisiaj
 • Danuta Holecka została szefową "Wiadomości"

  Danuta Holecka została powołana na stanowisko szefowej "Wiadomości" - poinformował "Press".

 • Danuta Szaflarska: Symbol polskiego kina

  Danuta Szaflarska była symbolem odradzającej się po wojnie polskiej kinematografii - napisał o zmarłej aktorce prezydent Andrzej Duda. Szaflarska, nazywana pierwszą amantką powojennej kinematografii, zmarła w niedzielę, 19 lutego, w wieku 102 lat.

 • Danuta Szaflarska: Już prawie 100 lat

  Tak naprawdę nazywa się Zofia Danuta Szaflarska, ale swojego pierwszego imienia nie używa. Czyżby nie lubiła Zosiek? Tego nie dowiemy się nigdy, tak jak nigdy nie będziemy mieć pewności, kiedy(...), świecie pięknym i dalekim, którego już nie ma. Może woli szóstki? Na szczęście damy mają prawo do tajemnic, a w to, że pani Danuta jest pierwszą damą polskiego kina, nikt nie wątpi. Przepiękne...

 • Danuta Szaflarska ma już 100 lat!

  ..."Im jestem starsza, tym więcej mam adoratorów. (...) Nie farbuję się, prawie nie maluję. Zmarszczek i tak nie ukryję, ani wieku. Może to chodzi o moje wnętrze, część młodości, która się nie przedawniła" - powiedziała Danuta Szaflarska, która w piątek, 6 lutego, obchodzi już 100. urodziny.

 • Danuta Stenka: To wciąż jej czas

  W poniedziałek, 10 października, okrągłe 50. urodziny obchodzi jedna z najlepszych polskich aktorek - Danuta Stenka. Przypomnijmy sobie, za co pokochali ją widzowie?

 • Ostatnie pożegnanie Danuty Szaflarskiej

  Danuta Szaflarska - jedna z pierwszych powojennych gwiazd filmowych, nazywana też "pierwszą amantką powojennej kinematografii", spoczęła we wtorek w Alei Zasłużonych na warszawskich Powązkach Wojskowych. Aktorka zmarła 19 lutego w wieku 102 lat.

 • Grzegorz Jarzyna: Szaflarska była aktorką totalną

  Danuta Szaflarska była aktorką totalną. Całkowicie oddana i skupiona na sprawie. Wnosiła do zespołu teatralnego świadomość tradycji i pewnego etosu. Nigdy nie demonizowała przyszłości - wspominał zmarłą w niedzielę, 19 lutego, aktorkę reżyser teatralny Grzegorz Jarzyna.

 • Agnieszka Grochowska: Najbardziej boję się rutyny

  Szesnaście lat temu debiutowała w filmie "Warszawa", a dzisiaj robi międzynarodową karierę. Agnieszka Grochowska gra w wielkich produkcjach na całym świecie, u boku hollywoodzkich gwiazd, takich jak Matthew Modine i Elle Fanning.

 • Pani Danusia nas odmładza

  Najnowszy film Doroty Kędzierzawskiej i Arthura Reinharta "Inny świat" - to biograficzna opowieść o jednej z najbardziej lubianych polskich aktorek - Danucie Szaflarskiej. Przez symboliczne 97 minut filmu, które jest bezpośrednim nawiązaniem do wieku aktorki - Danuta Szaflarska urodziła się 97 lat temu - widzowie mają okazję zobaczyć świat widziany oczami tej wyjątkowej osobowości polskiej...

 • "Wałęsa": Apel twórców

  ..."Jeżeli ktoś ściąga nielegalnie film, nie myśli o tym, że ktoś 30 lat temu drukował ulotki gdzieś pod ziemią, żeby ten ktoś mógł dzisiaj żyć w wolnym kraju. Fajnie by było, gdyby przy okazji premiery tego filmu ludzie zaczęli o tym myśleć" - mówi Agnieszka Grochowska, która w obrazie "Wałęsa. Człowiek z nadziei" zagrała Danutę Wałęsową.

Dyskusje na temat: danuta lato dzisiaj