• Informacje na temat:

  danuta szaflarska aktorka

Artykuły na temat: danuta szaflarska aktorka
 • "Danuta Szaflarska była wielką aktorką"

  ...w Teatrze Żydowskim w Warszawie 'Sklepu przy głównej ulicy', według scenariusza słynnego, nagrodzonego Oscarem, filmu, w którym kiedyś grała Ida Kamińska. Danuta Szaflarska miała tę rolę zagrać, ale(...) nieprzeciętnymi umiejętnościami aktorskimi". Nawiązał także do filmowych biografii aktorki, wyreżyserowanych przez Dorotę Kędzierzawską, w których Danuta Szaflarska opowiada o swoim życiu. "Mówi...

 • Powspominają Danutę Szaflarską

  ...​Wieczór wspomnień o Danucie Szaflarskiej, zmarłej w lutym wielkiej polskiej aktorce, odbędzie się 15 maja w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. W tym teatrze aktorka zagrała swoje ostatnie spektakle teatralne.

 • Danuta Szaflarska: Nieznane fakty z życia aktorki

  ...książki. Lecz autorką nie jest Danuta Szaflarska, ale Jolanta Czaplińska ukryta pod pseudonimem Anna Lubicz, aktorka młodsza od Szaflarskiej o lat przeszło dwadzieścia (1937-2016), co zresztą staje się(...)Podobno jak na aktorkę, miała zbyt małe oczy. Radziła sobie trzymając je zawsze szeroko otwarte, nie tylko przed kamerą. Wszak jej świat zmieniał się w szalonym tempie. Danuta Szaflarska dzieciństwo...

 • Danuta Szaflarska: Symbol polskiego kina

  Danuta Szaflarska była symbolem odradzającej się po wojnie polskiej kinematografii - napisał o zmarłej aktorce prezydent Andrzej Duda. Szaflarska, nazywana pierwszą amantką powojennej kinematografii, zmarła w niedzielę, 19 lutego, w wieku 102 lat.

 • Danuta Szaflarska nie żyje

  Nie żyje Danuta Szaflarska, wybitna polska aktorka filmowa i teatralna, znana między innymi z filmów "Zakazane piosenki", "Skarb" i "Pora umierać". Aktorka zmarła w niedzielę, 19 lutego, w Warszawie. Miała 102 lata.

 • W Warszawie pożegnano Danutę Szaflarską

  Mszą święta odprawioną w Kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie, w obecności rodziny, przedstawicieli władz państwowych oraz środowisk artystycznych, pożegnano we wtorek Danutę Szaflarską. Aktorka zmarła 19 lutego w wieku 102 lat.

 • Światłoczuła Danuta Szaflarska

  Od 16 sierpnia Polska Światłoczuła zaprasza na wyjątkową trasę, w której udział weźmie Danuta Szaflarska - niezwykła osoba i wybitna aktorka, a jednocześnie bohaterka filmu dokumentalnego Doroty Kędzierzawskiej "Inny świat".

 • Danuta Szaflarska miała piękne życie

  Kochała swój zawód. Do końca życia miała w sobie dziecięcą ciekawość świata. Zawsze pogodna, życzliwa. Z uśmiechem patrzyła na świat. Trudno uwierzyć, że nie ma jej już z nami… Danuta Szaflarska zmarła 19 lutego 2017 roku, w wieku 102 lat.

 • Danuta Szaflarska: Wykorzystała swoje stulecie

  Śmierć Danuty Szaflarskiej to zamknięcie pewnej epoki, epoki klasycznego aktorstwa - powiedziałP Andrzej Kołodyński, redaktor naczelny miesięcznika "Kino". Jego zdaniem zmarła w niedzielę, 19 lutego, aktorka "wykorzystała swoje stulecie w sposób znakomity".

 • Danuta Szaflarska w TVP Kultura

  Wybitna aktorka filmowa i teatralna Danuta Szaflarska zmarła 19 lutego w wieku 102 lat. W swoim dorobku miała ok. 80 kreacji filmowych i 100 ról teatralnych. Wystąpiła w takich filmach, jak "Zakazane(...) spektakl Grzegorza Jarzyny "Między nami dobrze jest", w którym Danuta Szaflarska zagrała jedną z głównych ról.

Zdjęcia na temat: danuta szaflarska aktorka
Wideo na temat: danuta szaflarska aktorka
 • Danuta Szaflarska 1915-2017

  Nie żyje Danuta Szaflarska, wybitna polska aktorka filmowa i teatralna, znana między innymi z filmów "Zakazane piosenki", "Skarb" i "Pora umierać". Aktorka zmarła w niedzielę, 19 lutego, w Warszawie. Miała 102 lata.

Dyskusje na temat: danuta szaflarska aktorka