• Informacje na temat:

  dariusz lech

Artykuły na temat: dariusz lech
 • Jan Nowicki zamiast... Lecha Wałęsy

  W filmie "Fanatyk" - opowiadającym historię zagorzałego wędkarza - miał zagrać Lech Wałęsa. Ponieważ nie odpowiedział na zaproszenie reżysera, zastąpił go Jan Nowicki.

 • Gwiazda "Samotnych" w Polsce

  Czeski aktor Jirzi Machaczek, który zagrał główną rolę w polskim filmie "Wino truskawkowe" w reżyserii Dariusza Jabłońskiego, gościł w środę w polskiej stolicy. "Wino truskawkowe" to jeden z filmów walczących o główną nagrodę 23. Warszawskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego (WMFF), Grand Prix Nescafe.

 • Polscy twórcy o Sierpniu '80

  ..."Sierpień '80 był jednym z najważniejszych doświadczeń pokoleniowych" - mówi reżyser Jacek Bromski. Dariusz Jabłoński, Piotr Trzaskalski, Małgorzata Szumowska - autorzy 10-minutowych etiud, składających się na film "Solidarność", przygotowany z okazji rocznicy Sierpnia '80. - wspominają wydarzenia sprzed lat.

 • Paweł Kukiz u prezydenta

  Na poniedziałkowe (21 grudnia) spotkanie wigilijne prezydent Lech Kaczyński zaprosił kilkadziesiąt osób, które dokonały rzeczy wyjątkowych na rzecz innych. Wśród gości jest Paweł Kukiz z zespołu Piersi.

 • Dokument o Kuklińskim w kinach

  Film dokumentalny "Gry wojenne" o płk. Ryszardzie Kuklińskim, wyreżyserowany przez Dariusza Jabłońskiego, trafi 23 stycznia do polskich kin.

 • "Pokłosie": Film mądry i potrzebny

  Twórcy filmu "Pokłosie" odebrali w środę, 12 czerwca, w Warszawie statuetki Orła Jana Karskiego - przyznawane tym, którzy "godnie nad Polską potrafią się zafrasować". Wyróżnieni zostali także: były prezydent, przywódca Solidarności Lech Wałęsa oraz wybitny działacz opozycji w PRL Karol Modzelewski.

 • Sukcesy polskiego dokumentu

  Rozpoczął się festiwal filmów krótkometrażowych Norwegian Short Film Festival w Grimstad. W specjalnej sekcji pokazany zostanie na nim dokument Dariusza Jabłońskiego "Gry wojenne".

 • Pijany rytm Galicji

  ...4 maja odbyła się uroczysta premiera najnowszego filmu Dariusza Jabłońskiego "Wino truskawkowe", zrealizowanego na podstawie "Opowieści galicyjskich" Andrzeja Stasiuka.

 • Prezydent RP Lech Kaczyński, metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz oraz prymas Polski kard. Józef Glemp byli honorowymi gośćmi pokazu filmu "Karol - papież, który pozostał człowiekiem" w reżyserii Giacomo Battiato. "Mamy kolejne dzieło z bardzo dobrą kreacją polskiego aktora. Podziwiam jego grę. Młody człowiek musiał zagrać papieża, który odchodząc miał ponad 80 lat" - tak o grze Piotra...

 • Rozstrzygnięto konkurs na scenariusz o Powstaniu Warszawskim

  ..."1944: Warszawa" autorstwa Krzysztofa Steckiego i Tomasza Zatwarnickiego oraz "Ostatnia niedziela" Dariusza Gajewskiego i Przemysława Nowakowskiego zdobyły dwie równorzędne główne nagrody w konkursie na scenariusz filmu fabularnego o Powstaniu Warszawskim.

Zdjęcia na temat: dariusz lech
Dyskusje na temat: dariusz lech
 • Re: "Świat według Kiepskich": Dariusz Gnatowski o swojej chorobie

  Dziwna postawa Pana Dariusza. Człowiek inteligentny, obracający się w środowisku ludzi mających pojecie o tym i owym a tu raptem niewiedza, późna orientacja. O cukrzycy i jej skutkach trąbi sie wszech i wobec i nie jest to nowum bo za czasów nawet dzieciństwa Dariusza już wiadomo było co to za świństwo ta cukrzyca.

 • Re: ​To już koniec "Świata według Kiepskich"?!

  tych 20 lat. Ryszard Kotys (Paździoch) to genialny aktor, notabene genialnie niewykorzystany, a z innych postaci uwielbiam Boczka (Dariusz Gnatowski), Mariolę (Barbara Mularczyk), Badurę (Lech Dyblik