• Informacje na temat:

  david prowse aktor

Artykuły na temat: david prowse aktor
 • David Prowse znowu zagra Dartha Vadera?

  Amerykański aktor David Prowse, który w trylogii "Gwiezdne wojny" zagrał Dartha Vadera, wyznał niedawno, że chciałby raz jeszcze ubrać czarny hełm i wystąpić w "Epizodzie III". George Lucas rozpocznie produkcję filmu w czerwcu 2003 roku, w Sydney.

 • David Prowse - aktor, który zagrał Dartha Vadera w trylogii Lucasa "Gwiezdne wojny" - obecnie uczy angielskie dzieci, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę.

 • Darth Vader: Banalny "Atak klonów"

  David Prowse, który w filmach "Gwiezdne wojny" , "Imperium kontratakuje" i "Powrót Jedi" wcielił się w Dartha Vadera, mówi że filmy "Mroczne widmo" i "Atak klonów" straciły magię pierwszych obrazów.

 • David Prowse, angielski aktor, który wcielił się w rolę Dartha Vadera w pierwszym filmie z cyklu "Gwiezdne Wojny", został uhonorowany przez królową Elżbietę II tytułem Członka Imperium Brytyjskiego (MBE). To zaszczytne wyróżnienie otrzymał za działalność charytatywną i udział w kampaniach na rzecz bezpieczeństwa na drogach.

 • Darth Vader kontra George Lucas

  David Prowse, który w "gwiezdnej sadze" wcielił się w Dartha Vadera, postanowił wesprzeć fanów kultowej serii, którzy rozpoczęli kampanię mającą na celu przekonanie George'a Lucasa, by w "Epizodzie III" skorzystał z usług aktora. Miłośnicy opowieści chcieliby, aby w finałowych scenach filmu pojawił się "klasyczny" Darth Vader.

 • Bydgoszcz po ciemnej stronie mocy

  W najbliższą sobotę, 11 września, w Bydgoszczy odbędzie się StarForce 2010 - zlot miłośników "Gwiezdnych wojen". Gościem specjalnym imprezy będzie legendarny odtwórca roli Dartha Vadera, David Prowse.

 • Darth Vader na koturnach

  Hayden Christensen ( "Pierwsza strona" ) w filmie "Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów" przeobraża się z młodzieńczego, szczupłego Anakina Skywalkera, w potężnego Dartha Vadera. Przemiana ta nie wymagała jednak od aktora spędzenia wielu godzin na siłowni, o przyrost masy zadbali bowiem specjaliści od kostiumów.

 • Darth Vader ma głos

  ..."Gwiezdne wojny" , "Imperium kontratakuje" , "Powrót Jedi" mówił głosem Jamesa Earla Jonesa, zaś na ekranie w roli mrocznego bohatera wystąpił angielski aktor David Prowse.(...)Jak powiedział aktor w jednym z ostatnio udzielonych wywiadów, George Lucas zamierza wykorzystać jego przejmujący głos w ostatnich pięciu minutach "Epizodu III". Prace na planie niecierpliwie...

 • Golden Gods rozdane: "The Satanist" Behemotha albumem roku!

  ...triumfowali zaś brytyjski aktor David Prowse (kat. "Spirit Of Hammer"), odtwórca roli Dartha Vadera w filmowej sadze "Gwiezdne wojny" George'a Lucasa; oraz twórcy Grand Theft Auto V (najlepsza gra roku(...) tegoroczni zwycięzcy udowadniają, że wciąż pozostaje żywy" - powiedział Alexander Milas, redaktor naczelny "Metal Hammera". Oto pełna lista zwycięzców "The Metal Hammer Golden Gods Awards 2014

 • Harrison Ford: Siedemdziesięciolatek

  ...rycerzem Jedi, mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi (Alec Guinness), księżniczka Leia (Carrie Fisher), lord Darth Vader (David Prowse, głos: James Earl Jones) oraz dwa sympatyczne roboty, R2-D2 i C-3PO(...) matki - żydowscy imigranci z Mińska. W filmach i serialach Ford występował od połowy lat 60. Przez pierwszą dekadę aktorskiej kariery proponowano mu jednak małe role. Zarabiał niewiele i, by utrzymać...