• Informacje na temat:

  davies

Artykuły na temat: davies
 • The Kinks: Ray Davies szlachcicem

  W czwartek (16 marca) tytuł szlachecki z rąk księcia Karola odebrał Ray Davies, wokalista grupy The Kinks, pamiętanej z przebojów "You Really Got Me" czy "Waterloo Sunset".

 • Terence Davies nagrodzony

  Terence Davies zostanie uhonorowany nagrodą za całokształt twórczości w czasie 56. Festiwalu Filmowego w San Sebastian. Uroczystości będzie towarzyszyć retrospektywa filmów angielskiego reżysera. To w sierpniu. Polska okazała się jednak szybsza. Filmy Daviesa pokazane zostaną u nas w lipcu w czasie festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

 • Recenzja Mika Urbaniak & Victor Davies "Art Pop": Zamach na piosenki

  .... W przypadku "Art Pop" Miki Urbaniak i Victora Daviesa wszystkiego jest po trochu, ale ostatnią rzeczą, którą można by było im zarzucić, jest brak kreatywności. A w tym przypadku sprawdza się to dwojako(...) zamachem na dobre piosenki. W "Don't You Want Me" całkowicie zginął urok Human League, "Use Somebody" nabrało nijakości, a "Umbrella" broni się tylko ciekawe śpiewanym refrenem Daviesa. W żaden sposób nie...

 • Prof. Norman Davies: Wajda był prawdziwym przeciwnikiem komunizmu

  ...- Andrzej Wajda był prawdziwym przeciwnikiem komunizmu; pamiętajmy, że w zbrodni katyńskiej zginał jego ojciec kpt. Jakub Wajda - mówi brytyjski historyk prof. Norman Davies. Podkreślił też, że w swoich filmach Wajda popularyzował skarby polskiej kultury.

 • Ray Davies, 59-letni wokalista brytyjskiej grupy The Kinks, został postrzelony w nogę, w sobotę, 3 stycznia, w czasie, gdy ścigał złodziei w Nowy Orleanie. Na szczęście nie odniósł on poważnych obrażeń i w poniedziałek, 5 stycznia opuścił szpital.

 • Ray Davies, główna postać legendarnej brytyjskiej grupy The Kinks, pojawił się w środę, 17 marca, w Pałacu Buckingham, gdzie otrzymał z rąk królowej Elżbiety II Order Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego. Artysta został wyróżniony za swój niezaprzeczalnie wielki wkład do muzyki swego kraju.

 • Amanda Seyfried zachwycona nowym filmem Davida Finchera

  ..."Będzie niesamowity" - tak apetyt na najnowszy film Davida Finchera zatytułowany "Mank", zaostrza występująca w nim Amanda Seyfried. Aktorka, której sławę przyniosła rola w musicalu "Mamma Mia", wcieli się w tym filmie w postać legendarnej hollywoodzkiej aktorki Marion Davies.

 • "Dolina Bogów": John Malkovich na plakacie

  ...27 marca do kin trafi polsko-hollywoodzka produkcja Lecha Majewskiego - "Dolina Bogów". W rolach głównych występują gwiazdy światowego kina: John Malkovich, Josh Hartnett, Berenice Marlohe, John Rhys-Davies i Keir Dullea.

 • "Dolina Bogów" w kinach od 21 sierpnia

  Ze względu na sytuację epidemiologiczną termin premiery kinowej filmu Lecha Majewskiego - "Dolina Bogów" został przesunięty na 21 sierpnia. W polsko-hollywoodzkiej produkcji występują gwiazdy światowego kina: John Malkovich, Josh Hartnett, Bérénice Marlohe, John Rhys-Davies i Keir Dullea.

 • Perkusista się zastrzelił?

  Cliff Davies, perkusista współpracujący z Tedem Nugentem, został znaleziony martwy.

Zdjęcia na temat: davies
Wideo na temat: davies
Dyskusje na temat: davies