• Informacje na temat:

  dennis hopper reżyser

Artykuły na temat: dennis hopper reżyser
 • Zmarł aktor Dennis Hopper

  Amerykański aktor i reżyser Dennis Hopper zmarł w sobotę (29 maja) w wieku 74 lat - poinformował przyjaciel rodziny zmarłego Alex Hitz. Hopper był autorem scenariusza, reżyserem i odtwórcą jednej z głównych ról w kultowym filmie "Swobodny jeździec" (Easy Rider) z 1969 r.

 • Dennis Hopper u Skolimowskiego

  Amerykański aktor Dennis Hopper ( "Swobodny jeździec" ) wystąpi w filmowej ekranizacji głośnej powieści Susan Sontag "W Ameryce". Nad produkcją pracuje Jerzy Skolimowski ( "Ferdydurke" ), polski reżyser od lat mieszkający i tworzący za granicą.

 • Dennis Hopper znów stanie za kamerą

  Dennis Hopper, słynny hollywoodzki aktor, reżyser i producent, planuje realizację filmu "The Night Job". Jak podał branżowy amerykański magazyn Variety , obraz będzie opowiadał o byłym szulerze, którego nieuczciwy gliniarz zmusza do powrotu do podziemnego świata, aby przy jego pomocy złapać szajkę przemytników dzieł sztuki.

 • Dennis Hopper jako Frank Sinatra

  Dennis Hopper ("Blue Velvet") pokonał Seana Penna ( "I Am Sam" ) i Kevina Bacona ( "Ludzie honoru" ) w batalii o szansę wcielenia się w postać Franka Sinatry. Prace na planie filmu, opowiadającego o pewnym epizodzie z życia słynnego artysty, rozpoczną się w październiku tego roku.

 • Dennis Hopper w serialu

  Powstanie serial oparty na oscarowym filmie "Miasto gniewu". Jedną z głównych ról zagra Dennis Hopper, znany z filmu "Swobodny jeździec", w którym pełnił rolę reżysera, scenarzysty i aktora.

 • Dennis Hopper zamachowcem

  Dennis Hopper ("Czas Apokalipsy", "Swobodny jeździec" , "Blue Velvet", "Ed TV" , "Prawdziwy romans") będzie gwiazdą serial u "24", nominowanego w tym roku do Złotego Globu. U boku aktora wystąpi Kiefer Sutherland ("Trzej muszkieterowie", "Linia życia", "Twin Peaks: Ogniu krocz za mną").

 • Dennis Hooper przemyca marihuanę

  Znakomity aktor amerykański Dennis Hooper, znany głównie dzięki psychopatycznym rolom w takich filmach jak "Blue Velvet" czy "Prawdziwy romans", został oskarżony przez władze Kanady o próbę przemytu marihuany. Oskarżenie wpłynęło do sądu po tym, jak artysta został zatrzymany w październiku 1999 roku na lotnisku w Calgary z 12 gramami marihuany.

 • Legendarny serial i polski reżyser

  Gdy Lorne Greene, Pernell Roberts, Dan Blocker i Michael Landon zgodzili się zagrać Cartwrightów, nie podejrzewali, że będą tworzyć historię amerykańskiej telewizji. Pomogli im w tym: niezwykła sekretarka, mądra żona scenarzysty i... polski reżyser.

 • Mija 50 lat od premiery "Swobodnego jeźdźca"

  ...14 lipca 1969 r. premierę miał "Swobodny jeździec" z Peterem Fondą, Dennisem Hopperem i Jackiem Nicholsonem. Film, który stał się symbolem kontrkultury i przewidział jej upadek.

 •  "Nie znoszę odoru kłamstwa" 

  Film "Czas Apokalipsy" Francisa Forda Coppoli, w którym główne role zagrali Marlon Brando, Robert Duvall, Martin Sheen, Laurence Fishburne, Dennis Hopper...