• Informacje na temat:

  disco polo lata 90

Artykuły na temat: disco polo lata 90
 • Krzysztof Rutkowski (Tarzan Boy) skończyłby 60 lat. Tragiczna historia gwiazdy disco polo

  W latach 90. był jednym z największych gwiazdorów disco polo, a jego przeboje królowały na dyskotekach. Jednak w kolejnych latach życie boleśnie doświadczyło Krzysztofa Rutkowskiego z grupy Tarzan Boy. 23 maja wokalista skończyłby 60 lat.

 • Radek Liszewski: 40-letni książę disco polo

  ...​Wylansował jeden z największych polskich hitów ostatnich lat, skakał do wody, zagrał też w filmie "Disco Polo". Radek Liszewski z zespołu Weekend 18 maja kończy 40 lat.

 • "Disco polo" : Bohaterowie tamtych lat?

  W kolorowych latach 90, kiedy ludzie bogacili się z dnia na dzień i panowała całkowita "wolność", to, co wcześniej wydawało się niemożliwe, nagle stało się osiągalne. Ameryka przestała być odległą wyspą i stała się wzorem do naśladowania - rajem, który wreszcie można było urządzić sobie nad Wisłą.

 • Jak się kręci "Disco polo"?

  ...zarówno miłośników subkultury disco polo, jak i tych, którzy tej kultury "nie kupują". Tych, którzy z sentymentem wspominają lata 90. oraz widzów którzy w polskim kinie szukają świeżości lub po prostu(...)Szalone lata 90., gdy nad Wisłą zagościła wolność, a cała Polska śniła amerykański sen. Wielka transformacja, gorączka złota, spełniają się marzenia "od zera do Rockefellera". Tomek i Rudy, chłopaki...

 • Mateusz Kościukiewicz: Ekspert od disco polo

  Współautorem scenariusza do realizowanego właśnie filmu fabularnego "Discopolo" jest znany aktor Mateusz Kościukiewicz. Przygotowując się do projektu, zagłębił się on w historię tej muzyki, wysłuchał większość przebojów i obejrzał niezliczoną ilość teledysków.

 • Tomasz Kot jako król disco polo

  W filmie opowiadającym o narodzinach discopolowej muzyki Tomasz Kot zagra pewnego siebie i zarozumiałego właściciela wytwórni płytowej.

 • Tomasz Kot o "Disco polo": Zagrałem Polaka do sześcianu

  ..."Daniel Polak to jest Polak do sześcianu: nazwisko, sposób ubierania się, sposób bycia w ogóle. Było bardzo wiele możliwości, żeby się tak wyżyć aktorsko" - mówi o swej postaci grający w filmie "Disco polo" Tomasz Kot, który 2 marca odebrał Polską Nagrodę Filmową Orła 2015 za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w filmie "Bogowie".

 • Gwiazdy disco z lat 80. i 90. na festiwalu w Zatorze

  Światowe gwiazdy muzyki disco, które elektryzowały fanów w latach 80. i 90. zagrają podczas dwudniowego festiwalu 26 i 27 czerwca na terenie parku rozrywki Energylandia w Zatorze (Małopolska). Na scenie wystąpią m.in. Alphaville, Bad Boys Blue, Boney M, Mr. President i Dr. Alban.

 • Klara Bielawka, czyli filmowa żona Zenona Martyniuka

  Dla 35-letniej Klary Bielawki "Zenek" był niesamowitą przygodą zawodową. Zagrała żonę ikony disco polo - i to zarówno jako nastolatkę, jak i dojrzałą kobietę. Do tego w kinie kostiumowym.

 • Marek Żurobski (Domino) stracił wszystko, co miał. Teraz walczy o godne życie

  W latach 90. Marek Żurobski robił karierę muzyczną z zespołem disco polo Domino, którego był wokalistą. Teraz stracił wszystko, nie ma domu, a śpiewając na ulicy zbiera pieniądze na protezy nóg.