• Informacje na temat:

  don ritchie

Artykuły na temat: don ritchie
 • Superbohater Guya Ritchiego

  Reżyser Guy Ritchie nakręci swój pierwszy film o superbohaterze. Powstanie on na podstawie komiksu "Lobo" wydawnictwa DC Comics.

 • "La Bamba": Życie i śmierć Ritchiego Valensa

  ...30 lat temu, 24 lipca 1987 roku, do kin w Stanach Zjednoczonych trafiła filmowa opowieść o Ritchiem Valensie, wykonawcy jednego z największych przebojów muzyki rockowej, "La Bamba". Jego kariera trwała zaledwie kilka lat, jednak w tym czasie Valens zdążył zdobyć przydomek "meksykańskiego Elvisa".

 • Deep Purple w Rockandrollowym Salonie Sław: Ritchie Blackmore dostał zakaz!

  Ritchie Blackmore ujawnił na Facebooku, że obecny menedżer Deep Purple nie zgodził się, by słynny gitarzysta wziął udział w ceremonii wprowadzenia zespołu do Rockandrollowego Salonu Sław.

 • Don Kichot jak Sherlock Holmes

  Producent Joel Silver, odpowiedzialny za przywrócenie kinu postaci Sherlocka Holmesa, planuje przenieść na ekran przygody kolejnego literackiego bohatera - Don Kichota - informuje serwis Pajiba.

 • "Nasza muzyka jest w stanie poskromić bestię"

  Streszczenie zasług Ritchiego Blackmore’a dla muzyki rockowej w kilku zdaniach jest dość trudne. Nieśmiertelny riff do "Smoke On The Water" to zaledwie...

 • "Prowadzi mnie miłość"

  Deep Purple, Rainbow, Blackmore's Night! Kiedy mówimy o tych zespołach w myślach pojawia się tylko jedno nazwisko - Ritchie Blackmore. Jeden z najlepszych gitarzystów tej galaktyki, wspaniały muzyk i doskonały kompozytor, zazwyczaj niedostępny i sprawiający wrażenie rozkapryszonego.

 • Powstanie film o Buddym Hollym. Co wiemy o "Clear Lake"?

  .... Richardson oraz Ritchie Valens (znany z hitu "La Bamba"). Na pokład nie wsiadł natomiast Waylon Jennings , który wybrał autobus. Holly miał się z nim pożegnać żartując, że ma nadzieję, że po(...) nazywa się do dziś "Dniem, w którym umarła muzyka". Piosenkę na temat katastrofy w 1971 roku nagrał Don McLean ("American Pie"). 

 • Deep Purple: Koncert Kraków 2019. Ta przygoda nie ma końca

  ...rocka jest to wiekopomne wydarzenie. Obok wokalisty pojawiają się najsłynniejsi muzycy zespołu: gitarzysta Ritchie Blackmore , basista Roger Glover , perkusista Ian Paice i grający na organach(...) w historii składzie: Gillan, Glover, Paice, gitarzysta Steve Morse (ze stażem w zespole dłuższym od Blackmore'a - to już ćwierć wieku) i klawiszowiec Don Airey, który w 2002 r. zastąpił zmarłego...

 • Dzień, w którym umarła muzyka

  Holly zginął w katastrofie lotniczej, w której śmierć ponieśli również inni pionierzy rock'n'rolla: Ritchie Valens i J. P. "The Big Bopper" Richardson, a także pilot Roger Peterson. Do tragedii doszło w pobliżu Clear Lake w stanie Iowa. Przyczyną wypadku były złe warunki atmosferyczne i błędy pilota. W 1971 roku Don McLean w piosence "American Pie" określił tragedię mianem "dnia, w którym umarła...

 • Deep Purple: Kto zasłużył na Rockandrollowy Salon Sław?

  ...skład), Ritchie Blackmore (gitarzysta w latach 1968-75 i 1984-93), Rod Evans (wokalista pierwszego składu - 1968-69), wokalista David Coverdale i śpiewający basista Glenn Hughes (tzw. Mk III i Mk IV - lata 1973-76) oraz zmarły w 2012 r. klawiszowiec Jon Lord (grający w zespole od początku do 2002 r.). Tym samym nie załapią się grający w zespole od 2002 r. gitarzysta Steve Morse i klawiszowiec Don...